more_horiz
PR24 Portal
Section05

KRRiT

Mistrzowie sztuki reportażu nagrodzeni [WIDEO]

Poznaliśmy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2023". Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Patronat nad Konkursem i Galą "Melchiorów 2023" objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Melchiory konkurs W POLSKIM RADIU Studio Reportażu i Dokumentu Jolanta Rudnik Michał Kwiatkowski KRRiT Alicja Samolewicz-Jeglicka Maciej Jastrzębski Monika Chrobak Karolina Ryniak Dagmara Drzazga Beata Hyży-Czołpińska Paweł Antosiewicz Aleksandra Sadokierska Małgorzata Lachendro Paweł Kurek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rada Mediów Narodowych Polskie Radio TVP Grand Prix KRRiTV Krzysztof Gottesman Dorota Boniecka-Górny czesława borowik Adam Hlebowicz Arkadiusz Gołębiewski Wacław Holewiński Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory

Przewodniczący KRRiT zapowiada obronę mediów publicznych. "Ich likwidacja byłaby zbrodnią na kulturze narodowej"

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, mówił w TVP Info, że gdyby zrealizowano zapowiedzi dotyczące likwidacji mediów publicznych, byłoby to działanie niezgodne z prawem. - Będę się temu sprzeciwiał i używał do tego wszystkich narzędzi - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Świrski KRRiT media publiczne Polskie Radio TVP

"Będą postępować, nie licząc się z prawem". Terlecki o zapowiedziach zmian w mediach publicznych

Politycy Komitetów Wyborczych związanych z opozycją zapowiadają wprowadzenie zmian w mediach publicznych. O te kwestie na antenie Polskiego Radia zostali zapytani przedstawiciele KO, Trzeciej Drogi i PiS. Ryszard Terlecki mówił o możliwym łamaniu prawa przez polityków przeciwnego obozu. Grzegorz Napieralski zapowiada natomiast, że zmiany zostaną przeprowadzone zgodnie z prawem.
Zobacz więcej na temat:  Rada Mediów Narodowych KRRiT POLSKA media publiczne TVP Trzecia Droga

Ogólnopolski Konkurs na reportaże i dokumenty radiowe o Grand Prix KRRiT 2023

24 sierpnia rozpoczęła się kolejna edycja Konkursu na reportaże i dokumenty radiowe o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 2023. Konkurs jest skierowany do pracowników i współpracowników wszystkich rozgłośni regionalnych, programów ogólnopolskich, a także Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Zgłosić można audycje zrealizowane między 1 października 2022 roku, a 22 września bieżącego roku. Organizatorem konkursu jest Polskie Radio. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż konkurs KRRiT

Ogólnopolski konkurs na reportaże i dokumenty radiowe o Grand Prix KRRiT 2023

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu na reportaże i dokumenty radiowe o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 2023. Konkurs jest skierowany do pracowników i współpracowników wszystkich rozgłośni regionalnych, programów ogólnopolskich, a także Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Zgłaszać można audycje zrealizowane między 1 października 2022 roku, a 22 września bieżącego roku. Organizatorem konkursu jest Polskie Radio. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU konkurs Grand Prix KRRiTV KRRiT reportaż dokument radiowy

25 tys. osób oczekuje ukarania TVN. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała dane ws. "Franciszkańskiej 3"

Ponad 25 tys. osób wystosowało skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie ukarania TVN24 za emisję reportażu "Franciszkańska 3". Jak oceniono w materiale "za pomocą kłamstwa i manipulacji starano się zniszczyć autorytet św. Jana Pawła II i ks. kardynała Adama S. Sapiehy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II aktualności katolickie wiara HISTORIA media KRRiT TVN społeczeństwo dziennikarstwo

Publikacja dot. męża marszałek Witek. Przewodniczący KRRiT wszczął postępowanie

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski wszczął z urzędu postępowanie wyjaśniające w związku z publikacją Radia ZET na temat męża marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Chodzi o informację o pacjentce z Legnicy, zmarłej rzekomo z powodu "zablokowania" przez męża marszałka Sejmu Elżbiety Witek szpitalnego oddziału OIOM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media KRRiT Elżbieta Witek