X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
krs

Juszczyszyn pojedzie do Sejmu. Będzie oglądał listy poparcia do KRS

- Sędzia Paweł Juszczyszyn zdecydował, że 21 stycznia 2020 roku wraz z protokolantem pojedzie do Kancelarii Sejmu, by osobiście dokonać oględzin zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Rozwiązanie takie zaproponowała Kancelaria Sejmu - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  krs POLSKA sądownictwo Krajowa Rada Sądownictwa

Poseł PSL: należy znaleźć kompromis ws. reformy sądownictwa

- Wiele będzie zależało od tego, czy propozycja ma szanse negocjacji w pracy parlamentarnej? Czy też jest to sztywne stanowisko PiS? Odnoszę wrażenie, że należy się zatrzymać, zastanowić, próbować znaleźć kompromis i pozytywne rozwiązanie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb. 
Zobacz więcej na temat:  sąd sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość Krajowa Rada Sądownictwa krs Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Łukasz Sobolewski

Premier: sędziowie muszą stać na straży praworządności, a nie własnych interesów

- Apeluję do sędziów, aby zaprzestali wygłaszać oświadczenia o powstrzymaniu się od wszelkich czynności orzeczniczych w prowadzonych sprawach. Takie oświadczenia to nic innego, jak namawianie do łamania prawa, do podważania statusu legalnie powołanych sędziów - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier sąd sądownictwo Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa krs reforma sądownictwa

Z. Kuźmiuk: w sprawie wyroku TSUE opozycja mija się z prawdą

- Wszelkie wątpliwości dotyczące spraw konstytucyjnych w Polsce, rozstrzyga Trybunał Konstytucyjny. I byłoby dobrze, gdybyście się wreszcie tej konstytucji nauczyli i zaczęli jej przestrzegać - powiedział do Katarzyny Lubnauer (Nowoczesna) w PR24 europoseł Zbigniew Kuźmiuk (PiS). - Gdy tak się stanie, to nic złego nie będzie się działo w wymiarze sprawiedliwości - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość SLD rząd Mateusza Morawieckiego Sąd Najwyższy krs

J. Jachnik: Sąd Najwyższy dał sygnał do wojny sędziowskiej

- Mamy wrócić do starego systemu wybieralności sędziów przez sędziów, czyli totalnej bezkarności sędziów. Jak było to przez ostatnie trzydzieści lat – komentował ostatnie orzeczenie Sądu Najwyższego Jerzy Jachnik, były poseł Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka krs reforma sądownictwa Krajowa Rada Sądownictwa Sebastian Kaleta Michał Rachoń Ministerstwo Sprawiedliwości Trybunał Sprawiedliwości UE Sąd Najwyższy

Przewodniczący KRS: orzeczenie SN wykonano wiele miesięcy temu

- To orzeczenie w istocie zostało już wykonane wiele miesięcy temu. Kiedy na podstawie tzw. ustawy naprawczej sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, który odwoływał się od naszej opinii, powrócił do orzekania. Więc przedmiot sporu zniknął i to postępowanie powinno być umorzone - mówił przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur, komentując czwartkowe orzeczenie Izby Pracy Sądu Najwyższego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia krs Sąd Najwyższy