more_horiz
PR24 Portal
Section05

Krym

Prezydent Zełenski mówi o odzyskaniu Krymu. Ekspert: z militarnego punktu widzenia to mało realne

- W tej chwili z militarnego punktu widzenia zbrojne odzyskanie Krymu przez Ukrainę jest wyjątkowo mało prawdopodobne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Kubiak ekspert ds. wojskowości i bezpieczeństwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Do sytuacji Krymu odniosła się też na antenie Maria Piechowska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Krym

"Turcja odrzuca bezprawną aneksję Krymu". Ekspert OSW: Ankara podtrzymuje swoje zdanie z 2014 roku

Podczas szczytu Platformy Krymskiej turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Ankara wspiera integralność terytorialną Ukrainy i odrzuca bezprawną aneksję Krymu. - To sprawa, którą Turcja porusza od 2014 roku - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Michalski z Ośrodka Studiów Wschodnich. Ekspert dodał, że Ankara dobrze zdaje sobie sprawę z kosztów jakie ponosi ze strony Moskwy za swoją mocną opinię względem Krymu.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Turcja Krym Recep Tayyip Erdogan

Prezydent Duda o forum Platformy Krymskiej: uczestnicy szczytu mówili zgodnie "Rosja powinna opuścić Krym"

Prezydent Andrzej Duda wrócił do Polski po wizycie w Kijowie. W nocy specjalny pociąg z polską delegacją przekroczył przejście graniczne w Medyce i stanął na dworcu w Przemyślu. Była to trzecia wizyta prezydenta na Ukrainie od 24 lutego. W Kijowie Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, uczestniczył też w forum Platformy Krymskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Andrzej Duda Krym wojna 2022 Rosja

Dziś rozpoczyna się szczyt Platformy Krymskiej. "Chcemy zakończenia okupacji"

Ihor Żowkwa, wiceszef biura (administracji) prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, powiedział, że rozpoczynający się we wtorek szczyt Platformy Krymskiej to już drugie takie spotkanie na szczeblu prezydentów i premierów, którego zadaniem jest omówienie wszystkich aspektów powrotu okupowanego przez Rosję Krymu do Ukrainy. Dodał, że w tym roku na szczycie będzie prawie trzykrotnie więcej przywódców niż w poprzednim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Krym Wołodymyr Zełenski