more_horiz
PR24 Portal
Section05

Krym

Komorowski zachęca do rozmów z Rosją. Prof. Krasnodębski: wypowiedź zgodna z linią polityczną rządu Tuska

- Nie jest przypadkowe, że tego rodzaju słowa współbrzmią z wystąpieniami Angeli Merkel, protektorki PO i rządu Tuska, jego promotorki w strukturach europejskich - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS, komentując wypowiedź byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego o konieczności podjęcia rozmów pokojowych pomiędzy Ukrainą a Rosją.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Tadeusz Płużański Krym Zdzisław Krasnodębski Bronisław Komorowski

"Rosja zapewne nasili ataki na infrastrukturę Ukrainy". Ekspert o skutkach uszkodzenia mostu Krymskiego

- Rosyjski most na anektowany Krym jest ważny nie tylko ze względów logistycznych, ale ma też znaczenie symboliczne - powiedział izraelski ekspert David Gendelman. Dodał, że w związku z tym, iż został on uszkodzony, należy oczekiwać co najmniej wzmocnienia ataków na infrastrukturę Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Krym

PR24 Eksplozja na moście Krymskim. Komentarze publicystów

W sobotę rano doszło do eksplozji na nielegalnej rosyjskiej przeprawie łączącej okupowany Krym z Rosją. Na moście Krymskim spłonęły cysterny wiozące paliwo kolejową częścią przeprawy. Zniszczona została także przynajmniej część przeprawy drogowej. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali publicyści: Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl), Adrian Stankowski ("Gazeta Polska") i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Adrian Stankowski Rosja Ukraina Krym wojna 2022 serwis wschodni wojna na Ukrainie