more_horiz
PR24 Portal
Section05

kryzys na granicy

Aleś Zarembiuk: presja Białorusi na granicę będzie rosnąć. To próba wpływania na sytuację w Polsce

Zdaniem prezesa fundacji Dom Białoruski Alesia Zarembiuka, można się spodziewać większego nacisku na polską granicę ze strony białoruskiej. Gość Programu 3 Polskiego Radia zwrócił uwagę, że jest to konsekwencja zdecydowanej postawy polskich władz i polskiego społeczeństwa wobec zbrodniczej, mocarstwowej polityki Kremla.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski granica kryzys na granicy Białoruś

Nowy spot PiS: Donald Tusk zaprzecza... słowom Donalda Tuska. Kiedy mówił prawdę?

W trwającej już nieformalnej prekampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowy spot wyborczy. Tym razem ugrupowanie rządzące postanowiło skonfrontować Donalda Tuska z... Donaldem Tuskiem. W spocie zatytułowanym "Tusk kontra Tusk" pokazano dwie wypowiedzi byłego premiera, w których polityk jednoznacznie zaprzecza sam sobie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Platforma Obywatelska Donald Tusk kryzys na granicy

Budowa zapory na granicy. Poseł Lewicy twierdzi, że użyto białoruskiego cementu. Rzecznik SG: to dezinformacja

Poseł Nowej Lewicy stwierdził, że do budowy zapory na granicy z Białorusią użyto białoruskiego cementu. W Polskim Radiu 24 rzecznik SG por. Anna Michalska zaprzeczyła tym informacjom i podkreśliła, że służba będzie się od polityka domagać sprostowania, przeprosin i wyjaśnień.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna granica kryzys na granicy Białoruś Tadeusz Płużański

Stanisław Żaryn: stymulowana migracja to element wojny hybrydowej przeciwko Zachodowi

"Rosjanie celowo wykorzystują cudzoziemców do osłabiania państw Zachodu. Operacja destabilizacji Europy była wielokrotnie omawiana przez rosyjskich ekspertów wojskowych oraz strategów. Ocena jest jednoznaczna - stymulowana migracja to element wojny hybrydowej przeciwko Zachodowi" - powiedział pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stanisław Żaryn granica kryzys na granicy kryzys migracyjny serwis wschodni Rosja

Zagrożenia hybrydowe ze strony Rosji i Białorusi. Skurkiewicz: nasze służby są przygotowane

- Cały czas bardzo intensywnie wykorzystujemy nie tylko żołnierzy, ale służby, cywilne i wojskowe, by mieć wiedzę, co się dzieje na terenach przygranicznych - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. - Polskie służby są bardzo aktywne w tym zakresie - zapewnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś Rosja kryzys na granicy Wojsko Polskie straż graniczna służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz

Film TVP Info "Na granicy". "Wszystko się zaczyna na Bliskim Wschodzie"

TVP Info wyemitowało film dziennikarza Marcina Tulickiego zatytułowany "Na granicy". To reportaż opisujący działania związane z atakiem hybrydowym na wschodnią granicę Polski i Unii Europejskiej. - Byliśmy nie tylko na granicy polsko-białoruskiej. Także na grecko-tureckiej i na Bliskim Wschodzie - wyjaśnił autor materiału.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna kryzys na granicy Białoruś granica imigranci w Europie

Znów niespokojnie na granicy polsko-białoruskiej. Doszło do kolejnych zatrzymań nielegalnych migrantów

Na granicy z Białorusią wciąż nie jest spokojnie. W środę polskie służby zatrzymały 81 cudzoziemców, usiłujących nielegalnie dostać się do Polski. Najwięcej osób próbowało przekroczyć granicę w okolicach Narewki, gdzie zatrzymano 24 obywateli Afganistanu. Rzekę Świsłocz pokonało wpław i pontonami 18 Syryjczyków i 2 obywateli Iranu.
Zobacz więcej na temat:  kryzys na granicy POLSKA Białoruś granica straż graniczna służby i bezpieczeństwo

Sawicki o słowach Ochojskiej: dobrze, że zajmie się tym prokuratura

- Obwinianie strony polskiej o masowe groby, śmierć zaginionych osób, to nadużycie. Dobrze, że sprawą zajmie się prokuratura - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), odnosząc się do słów europoseł Janiny Ochojskiej nt. wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Marek Sawicki Janina Ochojska granica Białoruś kryzys na granicy Grzegorz Jankowski

Kempa o szokujących słowach Ochojskiej: działanie na szkodę Polski

- Organy ścigania muszą to zbadać pod kątem szkody, jaką wyrządza się państwu polskiemu - mówiła europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa na antenie Polskiego Radia 24. Odniosła się w ten sposób do skandalicznej wypowiedzi Janiny Ochojskiej, która sugerowała, że w lasach przy granicy mogło dojść do chowania uchodźców w masowych grobach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Janina Ochojska granica kryzys na granicy Lasy Państwowe straż graniczna Dorota Kania Beata Kempa

Rzecznik rządu: jestem zdruzgotany zachowaniem Janiny Ochojskiej

Podczas konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się do skandalicznych słów Janiny Ochojskiej, która zasugerowała m.in., że polscy leśnicy rzekomo chowali uchodźców w masowych grobach. - Jestem zdruzgotany zachowaniem europoseł Janiny Ochojskiej - mówił. Jak podkreślił, "oczekujemy, żeby liderzy PO Donald Tusk i Rafał Trzaskowski zdecydowanie odcięli się od tego typu szkodliwych, fałszywych informacji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller rząd Janina Ochojska straż graniczna Lasy Państwowe granica kryzys na granicy

"Krzywdzące dla funkcjonariuszy i wszystkich Polaków". SG o szokujących słowach Ochojskiej

- Słowa Janiny Ochojskiej o chowaniu ciał migrantów w zbiorowym grobie są krzywdzące nie tylko dla funkcjonariuszy, ale dla wszystkich Polaków - powiedziała st. chor. sztab. Ewelina Szczepańska z zespołu prasowego KG SG. Jak dodała, jest to tym bardziej przykre, bo na Podlasiu działa cała sieć pomocy humanitarnej, gdzie strażnicy graniczni współpracują m.in. z Polską Akcją Humanitarną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Janina Ochojska granica kryzys na granicy straż graniczna

"Insynuacje, których nie powstydziłby się Putin albo Łukaszenka". Wiceszef MS o skandalicznych słowach Ochojskiej

Wiceszef MS Michał Woś skomentował słowa Janiny Ochojskiej (KE) o rzekomym udziale polskich leśników w chowaniu uchodźców w masowych grobach. - To są insynuacje, których nie powstydziłby się Putin albo Łukaszenka - mówił i dodał, że "pani Ochojska okrywa się hańbą. Czeka już na nią prokurator".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Janina Ochojska straż graniczna granica kryzys na granicy

Słowa Ochojskiej o "zbiorowym grobie" przy granicy. Rzymkowski: kalka propagandy Mińska i Moskwy

Jak powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji nauki Tomasz Rzymkowski, słowa eurodeputowanej Janiny Ochojskiej o zbiorowym grobie przy granicy polsko-białoruskiej są "haniebne", "godne potępienia". - To kalka białoruskiej i rosyjskiej propagandy - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Rzymkowski polityka kryzys na granicy Białoruś Rosja granica służby i bezpieczeństwo Janina Ochojska Katarzyna Gójska