more_horiz
PR24 Portal
Section05
kryzys na granicy

Święto Straży Granicznej. Premier Morawiecki: Polska dziękuje za służbę i poświęcenie

Z okazji Święta Straży Granicznej premier podziękował funkcjonariuszom za pracę. "Ich odwaga i poświęcenie chronią Rzeczpospolitą lepiej niż najwyższe mury; cała Polska dziękuje za ich służbę i poświęcenie" - oświadczył Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna Mateusz Morawiecki Mariusz Kamiński uchodźcy granica kryzys na granicy

Budowa zapory na granicy z Białorusią. Wiceszef MSWiA przekazał, jak idą prace

Jak powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, budowa zapory na granicy z Białorusią "idzie dobrze". - Jestem przekonany, że dotrzymamy słowa. Przypomnę, że obiecaliśmy, że zapora powstanie w I połowie roku - oświadczył.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Wąsik służby i bezpieczeństwo MSWiA granica straż graniczna kryzys na granicy Białoruś POLSKA

Polskie Radio 24 Płk Pietrzak: żołnierze WOT byli w drugiej linii, teraz stoją bezpośrednio na granicy

- Zaistniała potrzeba większego zaangażowania wojsk operacyjnych na kierunku zadań wynikających z zobowiązań sojuszniczych i innych, związanych z wojną na Ukrainie. Stąd tutaj zaangażowanie wojsk operacyjnych poszło w innym kierunku, myśmy ich zastąpili - mówił w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak, rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Wojska Obrony Terytorialnej WOT Białoruś Ukraina wojna 2022 granica kryzys na granicy

Prezydent: na granicy z Białorusią byli migranci, z Ukrainy docierają do naszego kraju uchodźcy

- Na granicy polsko-białoruskiej władze Białorusi wywołały kryzys, w wyniku którego granicę próbowali nielegalnie przekraczać migranci chcący zapewnić sobie lepsze życie w UE. Na Ukrainie natomiast mamy wojnę, przed którą do Polski uciekają uchodźcy - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Białoruś Andrzej Duda Ukraina uchodźcy kryzys na granicy granica straż graniczna polska pomoc serwis wschodni

Kolejne prowokacje białoruskich służb na granicy. Rzucali kamieniami w polskich funkcjonariuszy

Białoruskie służby dwukrotnie zaatakowały kamieniami polskich funkcjonariuszy SG. Uszkodzona została budka wartownicza - poinformowała rzecznik prasowa Straży Granicznej por. Anna Michalska. Minionej doby aż 134 osoby próbowały dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi. To najwięcej od początku roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna Białoruś granica kryzys na granicy

RAPORT Jak Polacy reagują na fake newsy? Zaskakujące wyniki raportu

Jak reagujemy na nieprawdziwe informacje? Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej (ACKS) zleciło badania podatności Polaków na dezinformację na przykładzie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Wśród wyników badań znalazły się wnioski dotyczące naszych reakcji na fake newsy i podatność na dezinformację w zależności od odległości od centrum wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo dezinformacja granica Białoruś fake news kryzys na granicy imigranci w Europie Akademia Sztuki Wojennej straż graniczna Wojsko Polskie raport Raport Białoruś serwis wschodni

Współpraca rosyjsko-białoruska. Żaryn: celem jest destabilizacja bezpieczeństwa

W ocenie rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zaznaczył, że "Rosja aktywnie wspomaga wszelkie inicjatywy białoruskiego reżimu, które służą również realizacji strategicznych celów Kremla". Podkreślił, że cele dotyczą "trwałej destabilizacji bezpieczeństwa w regionie Europy Środkowej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo straż graniczna służby specjalne Stanisław Żaryn kryzys na granicy

"Czeczko jest i będzie wykorzystywany do szerzenia propagandy białoruskiej". Żaryn o dezerterze

- Należy przypuszczać, że Emil Czeczko jest pod stałą kontrolą służb białoruskich - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn o dezerterze, który zbiegł na Białoruś. Żaryn podkreślił, że jego wypowiedzi wpisują się w "linię narracyjną, która ma oskarżać Polskę o masowe zbrodnie przeciwko cudzoziemcom na granicy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś Stanisław Żaryn Dezerter serwis wschodni kryzys na granicy propaganda

"Zapora zaprojektowana z myślą o migracji zwierząt". Rzecznik GDOŚ zapewnia

- W trosce o potrzeby migracyjne zwierząt, zapora będzie wyposażona w specjalne przejścia, by zwierzęta mogły migrować - powiedział rzecznik Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Piotr Otrębski. Zaznaczył też, że UNESCO zostało poinformowane o polskich planach budowy, do których nie przedstawiono żadnych zastrzeżeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo serwis wschodni

Kryzys na granicy. SG wskazuje na nowy trend migracyjny, szlak prowadzi przez Rosję

- Coraz więcej osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską i zostały zatrzymywane, wcześniej przyleciały ze swoich krajów do Rosji - poinformowała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. Służby wskazują, że jest to nowy trend w nielegalnej migracji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica kryzys na granicy migracja imigranci w Europie Rosja Moskwa straż graniczna Białoruś

"Ludzie mają prawo czuć się bezpiecznie". Siewiereniuk-Maciorowska o budowie zapory na granicy z Białorusią

- Inwestycja zajmie osiem metrów szerokości, tyle co jezdnia. Maszyny poruszają się na miejscu wąskim pasem, składowiska materiałów są daleko położone. Ważna jest ochrona Puszczy Białowieskiej i zwierząt, ale są też ludzie, którzy mają prawo czuć się bezpiecznie - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka granica Białoruś kryzys na granicy

"Zdecydowanie wzmocni bezpieczeństwo Polski". Kuczyński o budowie zapory na wschodniej granicy

- W perspektywie tego, że za chwilę na granicy polsko-białoruskiej Rosjanie będą pełną siłą, to ta bariera jest bardzo dobrym rozwiązaniem i dziwię się głosom sprzeciwiającym się jej budowie - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna służby i bezpieczeństwo kryzys na granicy Polskie Radio 24 Białoruś
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem