more_horiz
PR24 Portal
Section05
kryzys na granicy

Współpraca rosyjsko-białoruska. Żaryn: celem jest destabilizacja bezpieczeństwa

W ocenie rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zaznaczył, że "Rosja aktywnie wspomaga wszelkie inicjatywy białoruskiego reżimu, które służą również realizacji strategicznych celów Kremla". Podkreślił, że cele dotyczą "trwałej destabilizacji bezpieczeństwa w regionie Europy Środkowej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo straż graniczna służby specjalne Stanisław Żaryn kryzys na granicy

"Czeczko jest i będzie wykorzystywany do szerzenia propagandy białoruskiej". Żaryn o dezerterze

- Należy przypuszczać, że Emil Czeczko jest pod stałą kontrolą służb białoruskich - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn o dezerterze, który zbiegł na Białoruś. Żaryn podkreślił, że jego wypowiedzi wpisują się w "linię narracyjną, która ma oskarżać Polskę o masowe zbrodnie przeciwko cudzoziemcom na granicy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Białoruś Stanisław Żaryn Dezerter serwis wschodni kryzys na granicy propaganda

"Zapora zaprojektowana z myślą o migracji zwierząt". Rzecznik GDOŚ zapewnia

- W trosce o potrzeby migracyjne zwierząt, zapora będzie wyposażona w specjalne przejścia, by zwierzęta mogły migrować - powiedział rzecznik Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Piotr Otrębski. Zaznaczył też, że UNESCO zostało poinformowane o polskich planach budowy, do których nie przedstawiono żadnych zastrzeżeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica kryzys na granicy służby i bezpieczeństwo serwis wschodni

Kryzys na granicy. SG wskazuje na nowy trend migracyjny, szlak prowadzi przez Rosję

- Coraz więcej osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską i zostały zatrzymywane, wcześniej przyleciały ze swoich krajów do Rosji - poinformowała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. Służby wskazują, że jest to nowy trend w nielegalnej migracji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica kryzys na granicy migracja imigranci w Europie Rosja Moskwa straż graniczna Białoruś

"Ludzie mają prawo czuć się bezpiecznie". Siewiereniuk-Maciorowska o budowie zapory na granicy z Białorusią

- Inwestycja zajmie osiem metrów szerokości, tyle co jezdnia. Maszyny poruszają się na miejscu wąskim pasem, składowiska materiałów są daleko położone. Ważna jest ochrona Puszczy Białowieskiej i zwierząt, ale są też ludzie, którzy mają prawo czuć się bezpiecznie - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka granica Białoruś kryzys na granicy

"Zdecydowanie wzmocni bezpieczeństwo Polski". Kuczyński o budowie zapory na wschodniej granicy

- W perspektywie tego, że za chwilę na granicy polsko-białoruskiej Rosjanie będą pełną siłą, to ta bariera jest bardzo dobrym rozwiązaniem i dziwię się głosom sprzeciwiającym się jej budowie - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna służby i bezpieczeństwo kryzys na granicy Polskie Radio 24 Białoruś

"Pocisk spadł na polską stronę". Kolejne prowokacje służb białoruskich na granicy

Na odcinku granicy w Białowieży, służby białoruskie użyły broni sygnałowej. Jeden z pocisków spadł na stronę polską, gdzie znajduje się stały posterunek SG. To kolejne prowokacyjne działanie ze strony służb białoruskich, które wcześniej m.in. używały wobec polskich pograniczników laserów oślepiających i niszczyły concertinę.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo kryzys na granicy migracja POLSKA Białoruś

Szef MSWiA: Łukaszenka nie osiągnął żadnego ze swoich celów, odbił się od naszych granic

- Ktoś podjął decyzję, że państwo polskie ma być złamane, ale daliśmy radę, obroniliśmy się - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" szef MSWiA Mariusz Kamiński. Odnosząc się do kryzysu na granicy, stwierdził, że "Łukaszenka nie osiągnął żadnego ze swoich celów". Jednocześnie podkreślił, że wiosną można spodziewać się "następnego potężnego ataku" migrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Białoruś Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński kryzys na granicy Aleksander Łukaszenka serwis wschodni

"Fejkoodporni". Szef MON zainaugurował kampanię przeciw dezinformacji

Jak wynika z raportu dotyczącego podatności na dezinformację, mieszkańcy obszarów przygranicznych częściej wierzą w fakenewsy. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował kampanię społeczną pod hasłem "Fejkoodporni", dotyczącą zagrożeń, które niesie dezinformacja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica kryzys na granicy dezinformacja fake news Ministerstwo Obrony Narodowej MON cyberbezpieczeństwo społeczeństwo kampania służby i bezpieczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem