more_horiz
PR24 Portal
Section05

kryzys

Miłość niejedno ma imię, czyli o kryzysach w związku

Zdarza się, że relacje partnerów w związku zmieniają się i nie są już takie jak na początku. Choć miłość w pierwszej kolejności kojarzy się z czymś przyjemnym, może też przysparzać wielu cierpień. – Bardzo często  bywa tak, że za bliskość  płacimy bardzo wysoką cenę – cenę uzależnienia emocjonalnego, poświęcenia, nadmiernego dawania siebie w związku, przekraczania granic. To jest zbyt wysoka cena, jeżeli chodzi o bycie blisko z drugą osobą – mówiła na antenie Polskiego Radia Dzieciom Marlena Ewa Kazoń.  
Zobacz więcej na temat:  małżeństwo komunikacja miłość kryzys psychologia Strefa Rodzica

Wojna energetyczna Putina z Europą. Premier Morawiecki: nigdy nie zostawimy Polaków bez pomocy

W Kancelarii Premiera zorganizowano konferencję "Chronimy Polaków" podsumowującą zarządzanie kryzysem energetycznym wywołanym przez rosyjską agresję. W spotkaniu wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jacek Sasin i minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. - Ze wsparcia korzystały miliony polskich rodzin. Bo nigdy nie zostawiamy Polaków w potrzebie - stwierdził szef rządu. Dodał, że w związku z inflacją brano pod uwagę apele wszystkich branż.
Zobacz więcej na temat:  ceny paliw kryzys bezpieczeństwo energetyczne Anna Moskwa Mateusz Morawiecki POLSKA polityka GOSPODARKA energetyka

"Zasilają wojenną machinę Putina". Do Belgii trafiło 4,3 miliona metrów sześciennych rosyjskiego LNG

Z najnowszych danych firmy ICIS wynika, że "prawie 4,3 miliona metrów sześciennych skroplonego rosyjskiego gazu ziemnego (LNG) trafiło do Belgii na pokładach gazowców w zeszłym roku. To około 70 procent więcej niż w 2021 roku i absolutny rekord". - Belgijski terminal LNG wspomaga wojenny wysiłek Putina - wskazuje belgijska telewizja VRT.
Zobacz więcej na temat:  gaz LNG energetyka Belgia kryzys Unia Europejska Bruksela ŚWIAT Europa GOSPODARKA sankcje Unii Europejskiej Rosja Gazprom

Kryzys wieku średniego. Po czym go rozpoznać? "Strefa rodzica" w PR Dzieciom

Kryzys wieku średniego to pojęcie zaproponowane w latach sześćdziesiątych na podstawie badań artystów w kryzysie. Odnosił się do objawów, takich jak przygnębienie, niezadowolenie z życia, poczucie samotności, pragnienie ucieczki od codziennych obowiązków, zauroczenie osobą inną niż dotychczasowy partner/partnerka oraz nagły pociąg do używek.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica mężczyzna psychologia kryzys emocje radio dla rodziców Mikołaj Foks

Czy markety będą pracować krócej? Sieci handlowe reagują na kryzys energetyczny

Krótsze godziny otwarcia, redukcja oświetlenia, wyłączenie podświetlanych reklam, zamontowanie drzwi w lodówkach – to tylko niektóre ze sposobów, jakie stosują bądź planują zastosować sieci handlowe w związku z kryzysem energetycznym. Sposobom oszczędzania i dostosowywania się do nowych realiów przyglądał się Trójkowy reporter.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo handel sklepy dyskont kryzys energetyka Paweł Turski Piotr Łodej Trójka

Ukraina otrzymała już 35 mld euro wsparcia. Szefowa MFW: kryzys stwarza ryzyko globalnej recesji

Społeczność międzynarodowa przekazała już 35 mld euro wsparcia dla Ukrainy - powiedziała w wywiadzie dla francuskiego tygodnika "Le Journal du Dimanche" szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa. Ekonomistka stwierdziła również, że osłabiona pandemią, wojną na Ukrainie i kryzysem inflacyjnym Europa znajduje się w trudnej sytuacji gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina wojna 2022 kryzys recesja inflacja bezpieczeństwo energetyczne MFW Unia Europejska

Reorganizacja polityki fiskalnej. Premier: mamy zapewnione 30-35 proc. prefinansowania na przyszły rok

Polska ma zapewnione 30-35 proc. prefinansowania na rok przyszły - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że aukcje obligacji będą organizowane, kiedy wydarzą się ku temu najlepsze, najwłaściwsze warunki. Szef rządu podkreślił, że polski system finansów publicznych jest stabilny, a system bankowy jest bardzo dobrze dokapitalizowany.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse publiczne Mateusz Morawiecki budżet Polski kryzys inflacja stopy procentowe

Podsumowanie szczytu UE. Dr Małgorzata Bonikowska o ustaleniach unijnych przywódców

W czwartek i piątek w Brukseli miał miejsce szczyt przywódców Unii Europejskiej, na którym obradowano m.in. o sankcjach wobec Rosji oraz kryzysie energetycznym. W Polskim Radiu 24 szczyt podsumowywali eksperci. Dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych wskazywała na najważniejsze ustalenia Rady Europejskiej i ich wpływ m.in. na walkę z kryzysem energetycznym.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Rada Europejska Rosja Ukraina kryzys wojna 2022 kryzys gospodarczy GOSPODARKA

"Szkoły i uniwersytety będą ogrzane, nie będzie nauki zdalnej". Zdecydowana deklaracja szefa MEiN

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas spotkania z wyborcami w Łukowie (lubelskie) odniósł się do kryzysu energetycznego wywołanego przez rosyjską agresję na Ukrainę. Szef MEiN podkreślił, że "szkoły będą ogrzane, uniwersytety będą ogrzane, żadnej nauki zdalnej nie będzie i razem ten kryzys przejdziemy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki energetyka kryzys

PR24 Dr Szymon Kardaś o kryzysie energetycznym w Europie i działaniach Rosji ws. gazociągów Nord Stream

Trwająca jesień i nadchodząca zima budzą niepokój w Europie Zachodniej w związku z obawą przed kryzysem energetycznym wynikającym z agresywnych działań Rosji. O gazociągach Nord Stream, Gazpromie, sytuacji energetycznej Europy i Rosji mówił w Polskim Radiu 24 dr Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Szymon Kardaś energetyka gaz Nord Stream Nord Stream II Rosja kryzys