X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
kryzys

Tomasz Trela o sytuacji w Nowej Lewicy: nie jesteśmy zawieszeni, bo to niezgodne z prawem

– Za półtora tygodnia odbędzie się Rada Krajowa Lewicy i będzie oceniać działania i to jest ciało statutowe, które może podejmować decyzje i weryfikować. Nie może być tak, że jednoosobowo w dużej partii podejmuje się takie decyzje – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Trela, poseł Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Nowa Lewica partie polityczne Włodzimierz Czarzasty kryzys Sejm POLSKA polityka Tomasz Trela Bartłomiej Graczak

Korea Północna w kryzysie. Klęski żywiołowe, pandemia i widmo głodu

Na Koreą Północną unosi się widmo głodu. Kraj potrzebował 5,2 mln ton żywności na rok 2020, ale wyprodukował tylko cztery miliony ton, pozostawiając niedobór ponad miliona ton. Nawet przy imporcie, Korea Północna będzie cierpieć na lukę żywnościową w wysokości 780 000 ton w latach 2020-2021. Susza na początku 2020 roku, a następnie seria tajfunów i ulewnych deszczów w sierpniu i wrześniu, poważnie utrudniły produkcję żywności. Nie pomaga również trwająca pandemia. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kryzys ŚWIAT Azja Korea Północna

Galopująca inflacja, brak żywności i prądu, reżim limituje dostęp do internetu. Kuba na krawędzi

Wyspa dotknięta galopującą inflacją, rządzona monopartyjnie, importująca 70 procent tego, co spożywa, wskutek pandemii pozbawiona wpływów dewizowych z turystyki, ze spadkiem PKB o 11 procent - przeżyła w niedzielę największy od 26 lat wybuch niezadowolenia ludności zmuszonej do wystawania w długich kolejkach przed sklepami po najbardziej podstawowe produkty.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kuba protest kryzys ŚWIAT Ameryka

Marek Budzisz: proces ubożenia Rosjan trwa od 2014 roku, a ostatnio przyspieszył

- Jeśli chodzi o ceny żywności, to one w Rosji rosną znakomicie szybciej, niż inflacja. (..) To oznacza, że realne siła nabywcza dochodów ludności jest coraz mniejsza, zamiast rosnąć, co z kolei - zwłaszcza w sytuacji przed wyborami do Dumy - przysparza władzom rosyjskim problemów - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. wschodnich Marek Budzisz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Władimir Putin GOSPODARKA kryzys pandemia

"Życie warte jest rozmowy". PZU wspiera osoby w kryzysie

Codziennie w Polsce 15 osób odbiera sobie życie, a 225 próbuje to zrobić. Ma to wpływ na co najmniej 20 osób z ich najbliższego otoczenia. Dzięki pracy ekspertów z Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz wsparciu finansowemu PZU powstała pierwsza w Europie platforma internetowa "Życie warte jest rozmowy", skierowana do osób, które znalazły się w sytuacji kryzysowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PZU pomoc kryzys depresja samobójstwo POLSKA społeczeństwo

Powrót Tuska do polskiej polityki? Dr Kawęcki: zabiegi polityków PO potwierdzają wielki kryzys w partii

- Powrót Donalda Tuska jest bardzo mało prawdopodobny. Jednocześnie zabiegi czynione przez niektórych polityków PO potwierdzają, że w ugrupowaniu jest daleko idący kryzys. Nie ma tam pomysłu, poza personalnym w postaci Donalda Tuska, na jego przezwyciężenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja kryzys POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Program nadziei, który pomaga ludziom spełniać swoje marzenia". Marlena Maląg o Polskim Ładzie

- Polski Ład to przede wszystkim program nadziei, który pomaga młodym ludziom spełniać swoje marzenia - mówiła w sobotę w Kaliszu minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas spotkania z mieszkańcami regionu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Marlena Maląg Polski Ład społeczeństwo pandemia rodzina kredyt Mieszkanie Plus kwota wolna od podatku program 500+ kryzys GOSPODARKA służba zdrowia

Spotkanie parlamentarzystów PO. "Będzie debata o propozycji dymisji Borysa Budki"

Poseł Platformy Obywatelskiej Bogusław Sonik powiedział, że podczas dzisiejszego spotkania parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej odbędzie się debata o dymisji Borysa Budki z funkcji przewodniczącego partii. - Jest w Platformie bunt oficerów na pokładzie - oświadczył poseł w RMF FM.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Sejm koalicja obywatelska Borys Budka partie polityczne kryzys POLSKA polityka