more_horiz
PR24 Portal
Section05

Krzysztof Dziuba

"Tár" - muzyka z filmu o muzykach

"Tár" jest filmem, obok którego żaden muzyk, meloman i słuchacz Dwójki nie może przejść obojętnie. Dzieło Todda Fielda prowokuje dyskusję na temat przywilejów wielkich artystów i kultury cancellingu. Przeprowadza filozoficzne rozważania na temat samej muzyki i niezwykle wiarygodnie ukazuje wiele elementów i mechanizmów środowiska muzycznego. Zapraszamy do słuchania "Muzyki w kadrze".
Zobacz więcej na temat:  muzyka filmowa Dwójka Krzysztof Dziuba

Festiwal Indonezji w Muzeum Azji i Pacyfiku

W piątkowych Źródłach opowiemy o atrakcjach Festiwalu Indonezji w Muzeum Azji i Pacyfiku. To ostatni festiwal promujący nową wystawę stałą „Podróże na wschód”. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto wziąć w nim udział! W programie Festiwalu Indonezji znalazły się interesujące wykłady, oprowadzania po wystawie stałej, warsztaty plastyczne oraz warsztaty taneczne i muzyczne!
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Krzysztof Dziuba Indonezja Azja

Punkowa etnografia, czyli Alan Bishop i Mark Gergis

Oficyna Sublime Frequencies stała się symbolem oryginalnego, niemal punkowego w charakterze podejścia do etnografii oraz wyznacznikiem tzw. nurtu „world music 2.0”. W jej katalogu odnajdziemy m.in. kompilacje złożone z nieopisanych nagrań zgranych ze starych płyt i taśm, a nawet audycji radiowych z najróżniejszych stron świata.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Krzysztof Dziuba Azja Bliski Wschód Syria