more_horiz
PR24 Portal
Section05

Krzysztof Szczerski

"To dopełnienie tragedii polskiego września". Ambasador Szczerski o agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku

Stały przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że "agresja ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku stała się dopełnieniem tragedii polskiego września i była wprost realizacją umowy między Hitlerem a Stalinem, znanej jako pakt Ribbentrop-Mołotow".
Zobacz więcej na temat:  Niemcy POLSKA II wojna światowa Warszawa ZSRR Adolf Hitler Józef Stalin 17 września 1939 agresja sowiecka zbrodnie sowieckie III Rzesza ONZ Krzysztof Szczerski

Szczerski w Karpaczu: w G20 powinno się znaleźć miejsce dla Trójmorza

- Uważam, że już jest czas na to, żeby w G20 znalazło się miejsce dla Trójmorza. Nie żeby poszczególne państwa walczyły o to miejsce, ale by przypadło ono dla całego regionu na zasadzie rotacyjnej prezydencji - powiedział ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski podczas Forum Ekonomicznym w Karpaczu.
Zobacz więcej na temat:  Karpacz POLSKA Unia Europejska wojna na Ukrainie Trójmorze G20 Krzysztof Szczerski

"Wspieramy wszelkie inicjatywy rozliczenia Rosji za zbrodnie". Ambasador Szczerski w ONZ

W czwartek na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ ambasador RP Krzysztof Szczerski oświadczył, że "wspieramy wszelkie inicjatywy rozliczania Rosji za jej zbrodnie, bo wiemy, że łamanie zasad prawa międzynarodowego zawsze pociąga za sobą przemoc i cierpienie". Przywołał przy tym doświadczenia Polski z II wojny światowej i sowieckiej inwazji.
Zobacz więcej na temat:  ONZ ŚWIAT Krzysztof Szczerski wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2023

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Krzysztof Szczerski napisał list do członków ONZ

W przededniu 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stały przedstawiciel Polski w ONZ Krzysztof Szczerski rozesłał list do wybranych członków tej organizacji walczących w II wojnie światowej. Ambasador podkreśla w nim, że Polska do dziś nie otrzymała adekwatnej rekompensaty za poniesione straty - informuje korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie, Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Niemcy II wojna światowa zbrodnie wojenne Krzysztof Szczerski dyplomacja ONZ ŚWIAT Europa

Polska otrzymuje z ONZ więcej pieniędzy, niż wpłaca do jej budżetu. Ambasador Szczerski wyjaśnia

W 2022 r. Polska po raz pierwszy uzyskała więcej środków z budżetu Narodów Zjednoczonych, niż do niego wpłaciła. - Wartość przetargów wygranych przez polskie firmy wzrosła niemal 15-krotnie w stosunku do 2021 r. To pokazuje rosnący potencjał polskich firm oraz ich otwarcie na udział w procedurach ONZ - powiedział ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) ONZ Krzysztof Szczerski Europa ŚWIAT GOSPODARKA

Wybór Polski do ważnej rady ONZ. Szczerski: w kontekście Ukrainy musimy zabiegać o poparcie krajów od nas oddalonych

- Wybór Polski do Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ pokazuje, że pozycja Polski jest wysoka, mimo jednoznacznego stanowiska, jeśli chodzi o wojnę na Ukrainie. Musimy zabiegać o poparcie państw rozwijających się i oddalonych od nas, rozumienie przez nie naszych racji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, ambasador RP przy ONZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Szczerski polityka Sygnały Dnia wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Rosja ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Rada Bezpieczeństwa ONZ Katarzyna Gójska

Wykład Krzysztofa Szczerskiego w Nowym Jorku. "Polacy są myślącym historycznie narodem"

- Historia jest nauczycielką życia. Polacy są myślącym historycznie narodem. Zawsze myślimy o historii i staramy się z niej wyciągnąć lekcje - powiedział w poniedziałek ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski w nowojorskim stowarzyszeniu prawników (Bar Association).
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski Nowy Jork historia Polski relacje polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone Ameryka Północna Ameryka USA Związek Sowiecki Rosja III Rzesza

Wykład Szczerskiego w Nowym Jorku. "Polacy są myślącym historycznie narodem"

- Historia jest nauczycielką życia. Polacy są myślącym historycznie narodem. Zawsze myślimy o historii i staramy się z niej wyciągnąć lekcje - powiedział w poniedziałek ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski w nowojorskim stowarzyszeniu prawników (Bar Association).
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski Nowy Jork historia Polski HISTORIA relacje polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone Ameryka Północna Ameryka USA ŚWIAT Związek Sowiecki Rosja III Rzesza

Polska wybrana do Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ. Prezydent podziękował ambasadorowi Szczerskiemu

"Brawo, dziękuję za znakomicie wykonane zadanie, Panie Ambasadorze. Konsekwentnie robimy swoje" - napisał w czwartek prezydent Andrzej Duda w odpowiedzi na wpis ambasadora RP przy ONZ Krzysztofa Szczerskiego, który przekazał tego dnia, że Polska została wybrana do Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ONZ Polityka zagraniczna Polski Andrzej Duda Krzysztof Szczerski Marcin Przydacz polityka

"Skandaliczny akt rosyjskiego barbarzyństwa". Szczerski na forum ONZ o wysadzeniu zapory na Dnieprze

Polska jednoznacznie potępiła wysadzenie tamy na Dnieprze w Nowej Kachowce na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. - To wyraźna zbrodnia wojenna - przekonywał przedstawiciel Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski. Polska, Ukraina i kraje bałtyckie, w których imieniu przemawiał przedstawiciel Łotwy, wprost mówiły o rosyjskiej odpowiedzialności za zniszczenie zapory.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Szczerski ONZ wojna na Ukrainie Ukraina Rosja infografika

Krzysztof Szczerski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ: rosyjskie cyberataki na Polskę znacząco się nasiliły

Polska była w ostatnich miesiącach celem potężnych cyberataków, głównie zza naszej wschodniej granicy - powiedział w czwartek Stały Przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski podczas nieformalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa. Wezwał do wzmocnienia norm i zasad wiążących państwa w tym zakresie.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski cyberatak cyberbezpieczeńswo cyberzagrożenia cyberataki Rosja ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

Ambasador Szczerski: Rosja używa żywności jako broni

Stały przedstawiciel Polski przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Krzysztof Szczerski zarzucił Rosji, że podczas wojny na Ukrainie używa żywności jako broni. Podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ mówił także o pomocy Polski dla cywilów poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie ONZ Krzysztof Szczerski