X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
książki

"Warszawa stolica szpiegów" - A. Fedorowicz

To jest dziesięć burzliwych opowieści. Historia napisana na nowo przez pryzmat walki wywiadów, tajnych służb i agentów w Warszawie - stolicy szpiegów. Pierwsza opowieść osadzona jest w latach 60 XIX wieku w okresie Powstania Styczniowego i tuż po jego  upadku, kiedy carskie represje osiągają okrucieństwo, jakiego dotąd nie notowano. Bohaterem opowieści jest Jan Kubara - agent carski, który jest nam jednak znany jako słynny podróżnik, etnograf, badacz ludów na Samoa, kultury Oceanii. Jak nim został?
Zobacz więcej na temat:  książki

"Cuda dzieją się po cichu". Pielgrzymki na Jasną Górę i historie cudów

- Pielgrzymka to wędrówka, zwykle z jakąś intencją, bardzo duchowa droga - przeżywanie tego, co dzieje się w sferze duchowej. Idzie się w grupie, ale też ze swoją sprawą, którą zanosi się do Jasnej Góry, do Matki Bożej - mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Czupryn, dziennikarka "Polski the Times" i autorka książki "Cuda dzieją się po cichu. O jasnorgórskich cudach i łaskach". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA literatura KSIĄŻKA książki pielgrzymka Kościół Kościół katolicki

Tatry, górale i cywilizowanie Zakopanego

- Pierwszą z postaci, które miały znaczenie dla rozwoju Zakopanego był ksiądz Józef Stolarczyk. Proboszcz, który włożył ogromny trud w ucywilizowanie tej miejscowości. Pamiętajmy, że na początku XIX wieku górale nosili skórzane pasy, za którymi zatknięte były nóż i pistolet. Ksiądz oduczał ich pijaństwa i zachęcał do przyjmowania letników - mówiła w Dwójce Agnieszka Lisak, autorka książki "Sielankowanie pod Tatrami".
Zobacz więcej na temat:  Tatry książki KSIĄŻKA Bartosz Panek KULTURA

Dorota Kania: służby PRL stały za systemem III RP

Jakie są korzenie biznesu III RP? Czy przedsiębiorcy zajmujący czołowe pozycje w rankingach budowali swój biznes na zdrowych podstawach czy wykorzystywali kontakty ze służbami specjalnymi? Na początku czerwca swoją premierą miała książka "Resortowe dzieci: Biznes", której współautorka Dorota Kania była gościem w audycji "Pora na kulturę".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA literatura KSIĄŻKA książki czytelnictwo PRL historia Polski biznes