more_horiz
PR24 Portal
Section05

kujawsko-pomorskie

Rafał Trzaskowski twarzą reklamy na rozkładach jazdy tramwajów... w Bydgoszczy. Czy to partyjna przysługa?

Mieszkańcy Bydgoszczy nie kryją zaskoczenia. Na tablicach ITS (Inteligentnych Systemów Transportowych) tuż przy informacji o godzinie przyjazdu tramwajów i autobusów pojawiła się reklama Campus Academy. Jej twarzą jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Sprawą zajął się "Express Bydgoski". Jak ustalono, nie ma możliwości wykupienia reklamy na tablicach ITS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski regiony Bydgoszcz kujawsko-pomorskie samorząd transport miejski

Program "Wisła". Dziś w Toruniu prezydent Duda będzie obserwował test wyrzutni Patriot

Coraz bliżej wdrożenia do polskiej armii systemu antyrakietowego Patriot w ramach programu "Wisła". W piątek, 14 października, w Toruniu odbędzie się test wyrzutni, które Polska zamówiła od USA. Ze względu na wojnę na Ukrainie wdrożenie systemu przyspieszono, o czym wielokrotnie przedstawiciele rządu rozmawiali z Waszyngtonem.
Zobacz więcej na temat:  kujawsko-pomorskie Toruń Wojsko Polskie Andrzej Duda Mariusz Błaszczak POLSKA bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie

Afera fakturowa w inowrocławskim ratuszu. Lokalny polityk obciąża Brejzę

W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa w procesie o naruszenie dóbr osobistych, który Telewizji Polskiej wytoczył senator KO Krzysztof Brejza. Sprawa dotyczy afery fakturowej. - Ci ludzie mówili, że robią to na polecenie Krzysztofa Brejzy - zeznał w sądzie Ireneusz Stachowiak, radny Solidarnej Polski, a wcześniej były prezydent miasta.
Zobacz więcej na temat:  Inowrocław kujawsko-pomorskie prokuratura sąd sądownictwo Platforma Obywatelska POLSKA

Kradli auta za granicą i demontowali w Polsce. Członkowie gangu w rękach policji

Współpraca Centralnego Biura Śledczego Policji z Prokuraturą Krajową doprowadziła do likwidacji gangu złodziei samochodów. Kradli oni auta za granicą, demontowali w Polsce i sprzedawali części. Policjanci ujęli cztery osoby, w tym szefa grupy. Niewykluczone, że zatrzymań będzie więcej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo samochody CBŚP prokuratura policja policja polska regiony kujawsko-pomorskie

Strefa Zdrowia w Toruniu. Sprawdź, kiedy możesz odbyć bezpłatne badania i konsultacje

W dniach 6 i 7 sierpnia Mobilna Strefa Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania specjalistyczne i konsultacje lekarskie w Toruniu, które można wykonać w godzinach od 10.00 do 19.00 na placu przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 1).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Toruń regiony kujawsko-pomorskie zdrowie społeczeństwo badania Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Aktywów Państwowych narodowy fundusz zdrowia PZU Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda

Premier Morawiecki: prawdziwy program PO to zlikwidowanie naszej polityki społecznej

- Rezygnacja z całej naszej polityki społecznej - to jest prawdziwy program Platformy Obywatelskiej - ocenił w Rypinie premier Mateusz Morawiecki. - Oni chcą powrotu do tego, jak było. A jak było? Stara bieda, prawo dżungli, ubóstwo i chaos. Nie pozwolimy na to - podkreślił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony kujawsko-pomorskie premier Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość

"Przypadkowi mieszkańcy" wg TVN24: radna ugrupowania Brejzy i aktywistka KOD

Stacja TVN24 w piątkowym serwisie informacyjnym wyemitowała materiał przedstawiający relacje "zwykłych mieszkańców", którzy nie dostali się na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim podczas jego wizyty w woj. kujawsko-pomorskim. Okazało się jednak, że kobiety przedstawione w materiale jako "mieszkanka Inowrocławia" i "mieszkanka Grudziądza" to opozycyjne działaczki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony kujawsko-pomorskie media TVN Jarosław Kaczyński

Staranowali radiowóz, padły strzały. Trwa obława za włamywaczami

- W trakcie próby zatrzymania podejrzani, dwaj mężczyźni, uciekając samochodem, staranowali radiowóz, następnie porzucili auto i oddalili się pieszo. Poszkodowany został jeden z policjantów - przekazała podinsp. Kucharska. Jak dodała, podczas pościgu funkcjonariusze użyli broni służbowej. Do zdarzenia doszło w Golubiu-Dobrzyniu.
Zobacz więcej na temat:  policja polska policja regiony kujawsko-pomorskie POLSKA