more_horiz
PR24 Portal
Section05

Kukiz'15

PR24 "Jak Tusk zacznie działać, to rząd się rozpadnie". Jakubiak o gabinecie PO, Lewicy i Trzeciej Drogi

- Święcie wierzę w to, że PSL nie da sobie wyrwać lasów, swojej ziemi i swojego wpływu na Polskę i myślę, że też u Hołowni jest sporo ludzi, którzy absolutnie ręki nie podniosą za ratyfikacją czegoś podobnego - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak, pytany o rządy gabinetu Platformy Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi. - Obawiam się, że jak zacznie działać, to ten rząd się rozpadnie - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kukiz'15 Marek Jakubiak Platforma Obywatelska

"Śniadanie w Trójce". Politycy o podpisanej umowie koalicyjnej

Gośćmi Śniadania w Trójce byli Władysław Teofil Bartoszewski (Koalicja Polska), Adam Bielan (Partia Republikańska), Radosław Fogiel (PiS), Marek Jakubiak (Kukiz'15), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), Paulina Piechna-Więckiewicz (Nowa Lewica). Politycy rozmawiali między innymi o podpisanej w piątek umowie koalicyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA Trójka koalicja obywatelska PiS Kukiz'15 Nowa Lewica lewica

"Nie wejdę do klubu, jeśli będą wymagali cyrografu". Paweł Kukiz o wymogu dyscypliny partyjnej

- Nie jestem w stanie oddalić się światopoglądowo od PiS, bo zostałem wychowany w duchu prawicowym; ale jeśli będą wymagali ode mnie podpisania "cyrografu" na głosowania – w myśl dyscypliny partyjnej – to ja do ich klubu parlamentarnego nie wejdę - podkreśla poseł Paweł Kukiz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 prawo społeczeństwo

"Czas na zmianę ordynacji wyborczej i zniesienie immunitetów". Kukiz apeluje do KO

- Będę domagał się zmiany ordynacji wyborczej, zniesienia immunitetów posłów i senatorów oraz wprowadzenia obligatoryjnego obywatelskiego referendum po zebraniu miliona podpisów - mówił lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. - Koledzy z PO, szykujcie już odpowiednie ustawy - zaapelował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska Kukiz'15 Paweł Kukiz konstytucja ordynacja wyborcza wybory w Polsce

"Mamy dowody, jak »z buta« traktowano obywateli". Sachajko gromi doktrynę obronną rządu PO-PSL

- Donald Tusk i Tomasz Siemoniak zdawali sobie sprawę z tragicznej sytuacji Wojska Polskiego, że jesteśmy rozbrojeni. Nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków, tylko dalej oszczędzali - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko, krytykując politykę obronną rządu PO-PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Kukiz'15 Paweł Zieliński Wojsko Polskie opozycja POLSKA polityka

"Nie dajcie sobie wmówić, że jesteśmy złym narodem". Apel Jakubiaka w związku z filmem Holland

Polacy zaczęli budować sobie dobrą markę, ale trzeba teraz obrzucić ich łajnem, zrównać do jakichś prymitywów; trzeba pokazać, że jesteśmy złym narodem i paskudnym - mówił na antenie TVP Info Marek Jakubiak, kandydat do Sejmu z partii Kukiz’15. Odniósł się on w ten sposób do stworzonego przez Agnieszkę Holland obrazu polskich funkcjonariuszy w filmie "Zielona granica".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kukiz'15 Marek Jakubiak polityka Agnieszka Holland FILM

Paweł Kukiz o umowie ze Zjednoczoną Prawicą. "Nie liczba posłów, ale liczba postulatów jest ważniejsza"

- Nie liczba posłów, ale liczba postulatów wpisanych do umowy ze Zjednoczoną Prawicą jest ważniejsza - powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Przyznał, że dotychczasowe rozmowy o starcie z list PiS są "więcej niż satysfakcjonujące", ale potrzebne są formalności.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Kukiz polityka zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 POLSKA PiS

"Absolutnie wykluczam, by Kornel Morawiecki przestrzegał przed synem". Kukiz punktuje lidera Agrounii

- Absolutnie wykluczam, by Kornel Morawiecki kogokolwiek przestrzegał przed swoim synem Mateuszem - napisał w środę lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Takie sugestie lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka polityk ocenił jako "nadinterpretację z pogranicza świństwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kołodziejczak Kornel Morawiecki Paweł Kukiz Kukiz'15 Mateusz Morawiecki wybory parlamentarne

"Ma obsesję na punkcie »unieważniania referendów«". Kukiz przypomina akcję Tuska sprzed lat

Donald Tusk po posiedzeniu środowej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej "uroczyście unieważnił referendum". - Ono jest nieważne w najgłębszym i najszerszym tego słowa znaczeniu - dodał. Jak przypomniał Paweł Kukiz, nie pierwszy raz mamy do czynienia z takim działaniem przewodniczącego PO. Lider Kukiz’15 przypomniał o wydarzeniach z 2005 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 Donald Tusk Platforma Obywatelska referendum społeczeństwo

Referendum ogólnokrajowe. Kukiz: pytania referendalne można zamknąć w jednym - o podmiotowość Polski w UE

Paweł Kukiz z koła poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia powiedział w programie "iPolitycznie" portalu "i.pl", że wszystkie cztery pytania referendalne są kluczowe dla wyrażenia opinii narodu w sprawie długofalowej polityki Polski. W trwającym posiedzeniu sejmu w czwartek trwają prace nad przyjęciem rządowego wniosku o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz UE referendum polityka Kukiz'15 koalicja obywatelska PSL-Koalicja Polska Polska 2050 Konfederacja

Poseł Kukiz'15: wszystkie pytania referendalne nie pasują opozycji

 - Nie ulegajmy fałszywej propagandzie KO, która nie ma nic wspólnego z obywatelskością. Oni potrafią tylko przejadać pieniądze, nie potrafią ich pomnażać. Chcą sprzedawać i potem jakoś ma być. Chcą zbojkotować referendum, bo mają niecne plany wobec naszego wieku emerytalnego i majątku publicznego. Wypracowany system zostanie rozprzedany i zniszczony - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kukiz'15 referendum wybory w Polsce polityka