more_horiz
PR24 Portal
Section05

Kukiz'15

Poseł Tyszka w Konfederacji. Sachajko: negocjował "jedynkę" w dużym mieście i pieniądze na kampanię

- Z oświadczenia posła Jakuba Kuleszy dowiedzieliśmy się, że negocjował z PO, Polską 2050 i Konfederacją "jedynkę" w dużym mieście i pieniądze na kampanię. Jego przejście do innego ugrupowania ocenią wyborcy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł koła poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia Jarosław Sachajko. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kukiz'15 Jarosław Sachajko Stanisław Tyszka polityka Konfederacja

Stanisław Tyszka przechodzi do Konfederacji. Wcześniej nazwał ją "marginalnym ugrupowaniem hejterów i krzykaczy"

Poseł Stanisław Tyszka dołącza do Konfederacji. W ubiegłym tygodniu polityk odszedł z koła Kukiz'15. Stanisław Tyszka powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie, że rozważał odejście z polityki po obecnej kadencji. Wcześniej polityk nie szczędził jednak ostrych słów pod adresem Konfederatów.
Zobacz więcej na temat:  Konfederacja Kukiz'15 Stanisław Tyszka Sejm partie polityczne POLSKA polityka

Prof. Andrzej Gil o propozycjach zmian w ordynacji wyborczej: zbyt daleko idące

- W tej chwili nie ma takiej możliwości, zbyt wiele mamy problemów jako państwo, jako społeczeństwo, abyśmy koncentrowali się na tym, co będzie w 2027 r. - mówił o zmianach w ordynacji wyborczej proponowanych przez Kukiz'15 prof. Andrzej Gil (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA ordynacja wyborcza Sejm wybory parlamentarne wybory w Polsce Kukiz'15 polityka

Będzie nowa ordynacja wyborcza? Jarosław Sachajko: duża i wyjątkowo korzystna zmiana

- W poniedziałek będzie ogłoszenie projektu, konkretnych zmian, Polacy powinni wybierać posłów zgodnie z nową ordynacją wyborczą nie od najbliższych wyborów, ale od 2027 r. - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach sądownictwo POLSKA ordynacja wyborcza Sejm wybory parlamentarne wybory w Polsce Kukiz'15 Jarosław Sachajko

Projekt ws. sędziów pokoju. Poseł Kukiz'15: do końca miesiąca ustawa ma być gotowa

Projekt ustawy o sędziach pokoju był tematem rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem. Jak wyjaśniał w Programie 3 Polskiego Radia poseł tego ugrupowania Jarosław Sachajko, spotkanie dotyczyło przyśpieszenia procedowania ustawy. - Jest obietnica ze strony Kancelarii Prezydenta oraz Prawa i Sprawiedliwości, że do końca października wyrobimy się z tymi dwiema ustawami: o sędziach pokoju i wprowadzającej sędziów pokoju - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka POLSKA polityka Bartłomiej Graczak Jarosław Sachajko Kukiz'15 ustawa

Ustawa o sądach pokoju. Smoliński: mam nadzieję, że we wrześniu przyjmiemy projekt

- Procedujemy projekt prezydencki (ustawy o sądach pokoju - red.). Myślę, że na kolejnym posiedzeniu zostanie on przyjęty - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kazimierz Smoliński. Jak podkreślił, kolejne posiedzenie powinno się odbyć jeszcze we wrześniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazimierz Smoliński Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka Adrian Klarenbach sądownictwo Kukiz'15

WIdeo Paweł Kukiz: liczę, że współpraca z PiS będzie się rozwijała skutecznie

– Jeśli ustawy o sędziach pokoju oraz o referendum lokalnym nie zostaną uchwalone do jesieni, to przestanę wywiązywać się z mojej części zobowiązań względem PiS. Ale liczę na to, że mimo różnych perturbacji nasza współpraca będzie się rozwijała skutecznie – skomentował na antenie Programu 3 Polskiego Radia szef Kukiz'15 Paweł Kukiz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość Trójka Bartłomiej Graczak

Co z sądami pokoju? PiS odpowiada na ultimatum Pawła Kukiza

Prezydencki projekt ustawy w sprawie sądów pokoju utknął w sejmowej podkomisji. PiS zapowiada, że po parlamentarnych wakacjach posłowie przystąpią do rozpatrzenia tej regulacji. Sądy pokoju to sztandarowy postulat programowy Pawła Kukiza, który zagroził, że jeśli nie zostanie zrealizowany do jesieni, to zerwie współpracę ze Zjednoczoną Prawicą. 
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 sąd PiS Sejm Jarosław Sachajko TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Będą zmiany w prawie farmaceutycznym. Wspólny projekt PiS i Kukiz'15 trafił do Sejmu

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego autorstwa Kukiz'15, pod którym podpisali się również posłowie PiS. Przewiduje on usprawnienie dystrybucji leków ziołowych. - Sklepy zielarskie będą mogły wysyłać je bezpośrednio do pacjenta - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Kukiz'15 PiS TYLKO U NAS Sejm farmacja polityka POLSKA

Dr Tomasz Żukowski: wojna i inflacja mają wpływ na preferencje wyborcze Polaków

- Wojna powoduje skupianie się Polaków wokół tych, którzy przed tą wojną przestrzegali, i tych, którzy podejmują teraz bardzo energiczne działania, aby Ukraina tej wojny nie przegrała, a mogła ją wręcz wygrać - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog UW.
Zobacz więcej na temat:  sondaż POLSKA polityka Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne Kukiz'15 wybory zjednoczona prawica społeczeństwo koalicja obywatelska Polska 2050 Tomasz Żukowski Polskie Radio 24

SONDAŻ Zjednoczona Prawica z największym poparciem, Kukiz'15 poza Sejmem. Sprawdź najnowszy sondaż

Gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 38 proc. poparcia. Na Koalicję Obywatelską chciałoby zagłosować 26,9 proc. badanych - wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka wybory wybory parlamentarne zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Polska 2050 Polskie Stronnictwo Ludowe Kukiz'15 społeczeństwo