more_horiz
PR24 Portal
Section05
kwarantanna

"Zniesienie obostrzeń nie oznacza końca epidemii". Szef MZ apeluje o odpowiedzialność

Adam Niedzielski podkreślił, że "zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia i nie ma COVID-19". - Chrońmy siebie i innych. Bądźmy odpowiedzialni, nośmy maseczki, gdy jest dużo ludzi, a jeśli czujemy się źle, zostańmy w domu - zalecił minister zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 Ministerstwo Zdrowia zdrowie społeczeństwo kwarantanna omikron

Luzowanie obostrzeń. Weszło w życie rozporządzenie zmieniające zasady kwarantanny i izolacji

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie zmieniające zapis dotyczący tzw. kwarantanny z kontaktu - od piątku zostaje ona zlikwidowana. Od 15 lutego izolacja będzie trwała siedem dni, a kwarantanna dla domowników osoby izolowanej tyle, ile izolacja. Zmiana jest realizacją zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczących luzowania obostrzeń epidemicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie obostrzenia COVID-19 koronawirus Ministerstwo Zdrowia kwarantanna

TYLKO U NAS Szef MEiN: odejście od kwarantanny z kontaktu usprawni funkcjonowanie szkół

- Kwarantanna z kontaktu była uciążliwa dla dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i samych dzieci, bo wystarczył przypadek czy dwa COVID-19 w klasie i cała klasa była na kwarantannie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do nowych decyzji ws. łagodzenia obostrzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek szkoła edukacja kwarantanna społeczeństwo dzieci COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce

Rząd pokazał nową strategię walki z pandemią. Sprawdź listę zmian

Skrócenie okresu izolacji z 10 do 7 dni, całkowita likwidacja kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną, a także powrót wszystkich uczniów do szkół od 21 lutego - to tylko kilka ze zmian, jakie ogłosili szefowie MZ i MEiN na wspólnej konferencji. Poniżej pełna lista nowych zasad na czas pandemii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 obostrzenia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia kwarantanna

Nowe zasady kwarantanny. Sprawdź, co się zmieni w najbliższych dniach

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że wedle danych medycznych apogeum piątej fali pandemii koronawirusa jest już za nami. W związku z tym resort wprowadza m.in. zmiany dotyczące kwarantanny. Od 15 lutego do siedmiu dni skrócona zostanie izolacja dla chorych na COVID-19. Zniesiona też będzie kwarantanna zlecana na podstawie kontaktu z osobą zakażoną. Zmian jest jednak więcej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zdrowie koronawirus kwarantanna Adam Niedzielski

Wraca nauka zdalna. Rzymkowski: musieliśmy zdecydować się na taki ruch

- Absolutnie szkoły nie są punktem zapalnym, natomiast w sytuacji, gdy sanepid, nie był w stanie wystawiać w terminie kwarantann, taka sytuacja groziła paraliżem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski dzieci młodzież szkoła nauczyciel sars-cov-2 COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia kwarantanna

Seniorzy skierowani na izolację będą badani przez lekarza. "Przed upływem 48 godzin"

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia skierowało do opublikowania rozporządzenie, na którego mocy pacjentów powyżej 60 lat, skierowanych do odbycia izolacji z powodu COVID-19, ma zbadać lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Badanie ma nastąpić w ciągu 48 godzin.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie koronawirus COVID-19 POLSKA Koronawirus w Polsce test testy społeczeństwo pandemia kwarantanna epidemia sars-cov-2 senior
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem