more_horiz
PR24 Portal
Section05

kwiaty

Prace na działkach i w ogródkach czas zacząć. Jak prawidłowo pielęgnować rośliny?

Choć za oknem wciąż kapryśna aura, która bardziej przypomina zimę niż początki wiosny, to mimo wszystko właśnie teraz należy rozpoczynać różnego rodzaju prace na działkach i w ogródkach. Dla ich właścicieli to bardzo ważny moment, bo połowa marca to najlepszy okres m.in. na przycinanie drzew i krzewów, ale też na przesadzanie kwiatów doniczkowych w domach. 
Zobacz więcej na temat:  rośliny ogród przyroda kwiaty drzewa środowisko

Dzień Kobiet. Jakie kwiaty wybrać?

Według danych ONZ na świecie żyje dziś ponad 3 mld 900 mln kobiet. 8 marca obchodzą one swoje święto. Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony w 1910 roku dla upamiętnienia strajku 15 tys. kobiet, pracownic fabryki tekstylnej w Nowym Jorku, które 8 marca 1908 roku domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące w pomieszczeniach fabrycznych. W wyniku pożaru zginęło wówczas 129 kobiet.
Zobacz więcej na temat:  kwiaty dzień kobiet kobieta tradycja wiosna

8 marca. Historia kobiet jest historią ludzkości

Według danych ONZ na świecie żyje dziś ponad 3 miliardy 864 miliony kobiet. Jeszcze sto lat temu ich populacja była kilkukrotnie niższa - podobnie jak liczba wszystkich ludzi. Kobiety od zawsze stanowią przecież połowę ludzkości. Bez nich ludzki gatunek nie mógłby przetrwać. Za to być może mógłby przetrwać bez mężczyzn.
Zobacz więcej na temat:  kobieta dzień kobiet święta socjalizm równouprawnienie historia Polski historia Europy historia PRL eksperyment NAUKA biologia genetyka Maria Skłodowska-Curie Joanna d'Arc kwiaty Biblia seks ewolucja ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

Mateusz Damięcki rusza na pomoc "dzikim zapylaczom"

Spektakularne metamorfozy wychodzą Mateuszowi Damięckiemu świetnie. Właśnie czeka na niego kolejna - tym razem nie dotyczy ona jednak samego aktora, lecz z pozoru zadbanej warszawskiej działki. Ma się ona stać rajem dla pszczół. - Chcemy zwrócić uwagę na problem, jakim jest malejąca każdego roku liczba pszczół i innych owadów - mówi Maciej Podyma z Fundacji Łąka. - Pokazać, jak ważna jest rola dzikich zapylaczy dla naszego funkcjonowania.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka ekologia pszczoły kwiaty rośliny Mateusz Damięcki łąka Kasia Dydo Katarzyna Dydo

Poczta Kwiatowa pod lupą UOKiK tuż przed Dniem Matki. Chodzi o opóźnienia w dostawach

Jeśli Poczta Kwiatowa nie jest w stanie zrealizować zamówień w terminie, powinna ograniczyć ich przyjmowanie - uważa UOKiK, który wszczął postępowanie o uznanie za niedozwoloną jednej z klauzul firmy. Konsumenci skarżyli się, że zamówione np. z okazji Dnia Matki kwiaty i upominki w spółce Poczta Kwiatowa przychodziły z opóźnieniem lub wcale.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma UOKiK dostawy kwiaty POLSKA społeczeństwo