more_horiz
PR24 Portal
Section05

las

Obywatele dbają o środowisko. Aplikacja mObywatel to ułatwia

Rządowa aplikacja mObywatel została wyposażona w nową funkcję. Za jej pomocą można teraz zgłosić nieprawidłowości dotyczące środowiska oraz zdarzenia o potencjalnie szkodliwym wpływie, jak m.in. porzucenie czy nielegalne składowanie odpadów. Dziś codziennie wpływa około 50 takich zgłoszeń, to wyraz troski Polaków o planetę. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński Martyna Ogonek odpady las zanieczyszczenie aplikacja aplikacja mobilna

Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego. Którzy klienci mają pierwszeństwo?

Do końca sierpnia tego roku Lasy Państwowe sprzedały 545 tys. m3 tzw. gałęziówki. To o 46 proc. więcej niż w 2021 r. - poinformowały Lasy Państwowe. Dodano, że o ponad 40 proc. wzrosła też sprzedaż grubszego drewna opałowego. Zdementowano również informacje, jakoby opał sprzedawany przez LP byłby wykupowany przez niemieckie firmy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Lasy Państwowe drzewa las

"Za jeden uśmiech". Kulturoznawczyni: symbolika lasu jest ambiwalentna

- Dla kulturoznawcy, dla folklorysty las jest rozpoznawany jako przestrzeń, gdzie bujnie pleni się życie. Jest też symbolem dobrego początku każdego życia. Adam Mickiewicz w "Panu Tadeuszu" pokazał nam matecznik, który jest w głębi lasu, do którego nikt nie może dojść, a gdzie zwierzęta bezpiecznie chronią się i dorastają - mówiła w Dwójce prof. Katarzyna Smyk z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  las podróże po Polsce Dwójka KULTURA Roch Siciński

"Zdjęcie krąży w sieci od lat". Lasy Państwowe informują o "fake newsie pseudoekologów"

"Ekolodzy" z Inicjatywy Dzikie Karpaty umieścili w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać wycięty las, i przekazali, że fotografia ta została wykonana na Roztoczu. Jak się okazuje, krąży ona w internecie od dłuższego czasu, ilustrowała m.in. informacje dotyczące wydarzeń... w Kambodży i Rosji. Do sprawy odniósł się rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski, który podkreślił, że wspomniana grupa to "notoryczni kłamcy, których jedynym zadaniem jest atakowanie Lasów Państwowych". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony las ekologia fake news Lasy Państwowe