more_horiz
PR24 Portal
Section05

Lasy Państwowe

Jak nie zgubić się w lesie? Skorzystaj z mobilnego Banku Danych o Lasach

Polskie lasy są pełne wyjątkowych i urokliwych miejsc, w których znajdziemy nie tylko przyrodnicze perełki, ale również miejsca rekreacyjne, szlaki rowerowe czy ścieżki edukacyjne. Każdy powód jest dobry, żeby odwiedzić las, jednak do wędrówki trzeba się odpowiednio przygotować, żeby nie zabłądzić i z łatwością odnaleźć drogę powrotną. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Lasy Państwowe społeczeństwo aplikacja poradnik nawigacja

Uwaga na szczepionki dla lisów przeciwko wściekliźnie. RCB wyjaśnia jak postępować

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego dostali w niedzielę SMS-y z alertami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) w związku z rozpoczynającą się w poniedziałek akcją szczepienia lisów. Nie należy dotykać kapsułek ze szczepionką ani nie dopuszczać do nich zwierząt domowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rcb zwierzęta leśne świętokrzyskie Lasy Państwowe wścieklizna służby i bezpieczeństwo GOSPODARKA

Zwiększa się retencja wody w lasach. Lasy Państwowe: to zabezpieczenie przed powodziami i suszami

O ok. 2,5 mln m3 wzrosły możliwości retencji wody w Lasach Państwowych dzięki realizowanym w ostatnich latach dwóm projektom, współfinansowanym z unijnych środków. W przedsięwzięciach uczestniczyło 160 nadleśnictw, które budowały i modernizowały małe zbiorniki i przywracały ciągłość cieków wodnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia ochrona środowiska Lasy Państwowe woda

Spacer po lesie poprawia nasze zdrowie. O czym musimy pamiętać?

- Przez cały rok warto korzystać z lasu i obserwować, jak się zmienia. W ten sposób możemy poprawić swoją kondycję i zdrowie psychiczne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Pawłowski z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Idąc na spacer do lasu, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach. Jakich?
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kurzajewski las Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Maciej Pawłowski pies

PSE i Lasy Państwowe podpisały porozumienie dot. współpracy przy rozwoju sieci energetycznych

Spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz Lasy Państwowe podpisały porozumienie i list intencyjny o współpracy. Pozwoli to budować sieci energetyczne szybciej i sprawniej, a przy tym chronić lasy - oceniła wiceminister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Lasy Państwowe energia elektryczna energia elektrownia atomowa bezpieczeństwo energetyczne prąd infrastruktura inwestycje POLSKA

"Ordynarne kłamstwo". Lasy Państwowe odpowiadają na oskarżenia rzecznika PO

Lasy Państwowe nie sprzedają lasów obcokrajowcom! - oświadczył rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski reagując na wpis rzecznika Platformy Obywatelskiej Jana Grabca, który powiedział, że "za PiS-u cudzoziemcy kupują lasy jak nigdy dotąd". W latach 2022-23 sprzedaliśmy, głównie gminom, zaledwie 18,5 ha - dróg i gruntów niezalesionych. W tym czasie kupiliśmy 6892 ha terenów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Lasy Państwowe sprzedaż PiS Platforma Obywatelska

Hiszpania chce unijnych regulacji ws. produktów leśnych. Siedem krajów jest sceptycznych, w tym Polska

Hiszpańska prezydencja w UE przygotowała propozycję, która zakłada objęcie unijnymi regulacjami tzw. leśnych produktów niedrzewnych, w tym dziczyzny, grzybów, owoców leśnych, żywicy czy miodu. Kwestia ta była dyskutowana w lipcu na posiedzeniu grupy roboczej w Brukseli. Z informacji PAP wynika, że sceptycznie do propozycji odniosły się Austria, Litwa, Chorwacja, Słowenia, Słowacja, Szwecja i Polska.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Hiszpania Lasy Państwowe grzyby prawo ŚWIAT Europa