more_horiz
PR24 Portal
Section05

Lato z Radiem 2023

Dwa zakończenia i... ciąg dalszy? Podsumowanie "Lata z dreszczykiem"

Opowieść o rubinie Serce Maharadży dobiegła końca. W "Lecie z Radiem" usłyszeliśmy dwa zakończenia historii, które stanowią zamknięcie naszej wakacyjnej zabawy. Opowieść jednak jeszcze do nas powróci - jako lektura w "Czterech porach roku". - Po prostu płaczę, że to koniec naszej przygody - mówi Anna Stempniak, jurorka konkursu.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Anna Stempniak Iza Żukowska Andrzej Mastalerz Lato z Radiem 2023

"Lato z Radiem" 2023 na finiszu. Finałowa audycja dobiegła końca

Tegoroczne "Lato z Radiem" to 46 audycji plenerowych, 7 prowadzących audycję Lata z Radiem, 4 reporterów w trasie oraz 5 wyjątkowych konkursów. Nasz cykl cieszył się wyjątkową popularnością. Ostatnia audycja "Lata z Radiem" 2023 dobiegła końca, a w niej m.in. rozstrzygnięto tegoroczne konkursy. Dowiedzieliśmy się także, jakie imię otrzymał konik polski - nasza tegoroczna maskotka.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Lato z Radiem 2023 Polskie Radio

Koncerty, Pikniki Rodzinne i konkursy. Podsumowujemy "Lato z Radiem" 2023

Dobiegła końca 52. edycja "Lata z Radiem". Po ponad dwóch miesiącach na antenie po raz ostatni wybrzmiała "Polka Dziadek". W tym roku nasza trasa koncertowa zawitała do 10 miejscowości w Polsce. Nasi reporterzy przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz, dużo działo się również na antenie. W ostatniej audycji "Lata z Radiem" 2023 poznaliśmy ponadto imię konika polskiego - naszej tegorocznej maskotki.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem wakacje Lato z Radiem 2023

Liga Superbohaterów "Lata z Radiem". Bożena Ujma czwartą finalistką

W październiku 2022 roku 15-letnia Ania dowiedziała się, że choruje na białaczkę. Dla rodziny to był ciężki czas, ale dzięki znajomym i całemu środowisku I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku - dyrekcji, nauczycielom, uczniom, udało się uporać z tym, co ich spotkało. W organizację i koordynację pomocy szczególnie zaangażowała się Bożena Ujma, nauczycielka w radomskim liceum, która została kolejnym Superbohaterem "Lata z Radiem".
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Agnieszka Ciecierska superbohater

Liga Superbohaterów "Lata z Radiem". Marta i Magdalena Wróbel kolejnymi finalistkami

Marta i Magdalena Wróbel to bliźniaczki chorujące na mózgowe porażenie dziecięce. Ukończyły studia licencjackie z socjologii, magisterskie z administracji publicznej na Wydziale Prawa. Swoją działalnością udowadniają, że z niepełnosprawnością można pięknie żyć. A miejsce zamieszkania czy status społeczny nie mają znaczenia, gdy człowiek codziennie się rozwija i stara się żyć "bardziej".
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Agnieszka Ciecierska superbohater niepełnosprawność

Wielki finał "Lata z dreszczykiem". Poznaliśmy zakończenie naszej powieści [POSŁUCHAJ]

Od początku wakacji śledziliśmy losy postaci związanych z rubinem Serce Maharadży. Wraz ze zbliżającym się końcem lata poznaliśmy też finał naszej powieści kryminalnej. Nie zabrakło jednak, jak to w historiach z dreszczykiem, niespodzianki - stworzone przez słuchaczy opowiadanie ma dwa zakończenia, które przeczytał na antenie Andrzej Mastalerz.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych kryminał Lato z Radiem 2023

Finał "Lato z Radiem" 2023 w Przemyślu. Golec uOrkiestra: publiczność była fantastyczna

Tegoroczna trasa koncertowa "Lata z Radiem" powoli przechodzi do historii. Finałowy koncert tegorocznego cyklu odbył się w Przemyślu, a na scenie zaprezentowali się m.in. Golec uOrkiestra i Viki Gabor. Ostatnia impreza w ramach trasy zgromadziła prawdziwe tłumy, których nie zniechęciły wysokie temperatury. - Publiczność była fantastyczna. (...) To jeden z najlepszych koncertów w lecie, jeśli chodzi o Golec uOrkiestrę - podkreśla Łukasz Golec.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Bedliński Lato z Radiem Lato z Radiem 2023 Przemyśl

"Lato z Radiem" 2023. Finał w Przemyślu: Golec uOrkiestra, Viki Gabor i ogromne tłumy na koncercie [ZOBACZ WIDEO]

Golec uOrkiestra, Iwaneczko, Viki Gabor oraz Centrum Uśmiechu. To właśnie oni wystąpili na zakończenie tegorocznej trasy "Lato z Radiem" 2023. Dziesiąty koncert tej legendarnej audycji Programu 1 Polskiego Radia odbył się w Przemyślu, a przed sceną pojawiły się prawdziwe tłumy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wideo z finału "Lata z Radiem"!
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Golec uOrkiestra Krzysztof Iwaneczko Viki Gabor Centrum Uśmiechu Przemyśl

"Lato z Radiem" na tropie koników polskich w Roztoczańskim Parku Narodowym

"Lato z Radiem" w sobotę odwiedziło Roztoczański Park Narodowy. Słynie on m.in. z hodowli koników polskich, które pojawiły się tam na początku lat 80. XX w. Konik polski to nie tylko maskotka tegorocznego Lata z Radiem, ale też "herbowe zwierzę" Roztoczańskiego Parku, czyli jego symbol graficzny.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Konik polski parki narodowe Sława Bieńczycka Roztoczański Park Narodowy

"10 kroków na Księżyc". Jakie aktywności fizyczne wykonuje się w warunkach kosmicznych?

Konkurs "10 kroków na Księżyc", organizowany w ramach audycji "Lato z Radiem", jest już na półmetku. 17 sierpnia odbył się drugi etap, w ramach którego specjaliści z placówki badawczej Lunares Space mogli lepiej poznać umiejętności i osobowość uczestników. Pod koniec miesiąca dowiemy się, kto weźmie udział w symulacji podróży w kosmos.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Maciej Kurzajewski kosmos