more_horiz
PR24 Portal
Section05

Lech Kaczyński

Poczta Polska wprowadza do obiegu nowy znaczek. Hołd dla Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta stolicy

W Muzeum Powstania Warszawskiego zaprezentowano znaczek pocztowy "Lech Kaczyński - Prezydent m.st. Warszawy 2002-2005". W 20. rocznicę objęcia urzędu prezydenta Warszawy przez prof. Lecha Kaczyńskiego Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek z jego podobizną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony Warszawa mazowieckie Lech Kaczyński Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Kanthak Poczta Polska

Strzegom: odsłonięto pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej

W Strzegomiu na Dolnym Śląsku odsłonięto pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. Ma on formę flagi oraz wysokość prawie trzech metrów, są też tablice z nazwiskami ofiar. Jak przekazał w liście prezes PiS Jarosław Kaczyński, pomnik "stanowi dowód na to, że polegli w drodze do Katynia dobrze przysłużyli się ojczyźnie, a ich ofiara życia nie była daremna".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński pomniki katastrofa smoleńska

Na Ukrainie odsłonięto pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich

W Czortkowie na zachodzie Ukrainy odsłonięto w niedzielę (4 września) obelisk pamięci tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Uroczystość przypadła w 500. rocznicę nadania Czortkowowi praw miejskich przez króla Zygmunta I Starego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński Maria Kaczyńska Mateusz Morawiecki Wołodymyr Zełenski Andrzej Duda

Prof. Gil: nie ma alternatywy dla wspierania Ukrainy, Lech Kaczyński powiedział prawdę w Tbilisi

- Jak mantra wraca to, co powiedział śp. prof. Lech Kaczyński w swoim przemówieniu w Tbilisi. Pokazał pewną przyszłość, niestety, był prorokiem, jak się okazuje - niedocenionym, ale ten człowiek powiedział prawdę - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Andrzej Gil, przekonując, że nie ma alternatywy dla wspierania Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojna na Ukrainie Lech Kaczyński polityka

Zobacz niepublikowane nagranie z 80. urodzin Anny Walentynowicz

Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl dotarli w 2019 roku do archiwalnego nagrania z uroczystości 80. urodzin Anny Walentynowicz zorganizowanych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Unikalny materiał nie był nigdy publikowany, a ostatnie 10 lat przeleżał w Archiwum Kancelarii Prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Walentynowicz sierpień 80 Solidarność Wolne Związki Zawodowe Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński Krzysztof Wyszkowski

14. rocznica przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. Jan Mosiński: wtedy też nie było przywódców krajów zachodnich

– Lech Kaczyński w Tbilisi mówił także, że w Gruzji wtedy powinni być przywódcy pozostałych państw UE. Nie było ich. Podobnie było w 2014 roku, kiedy Rosja napadła na Ukrainę – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi audycji "Śniadanie w Trójce" byli także Andrzej Halicki z Koalicji Obywatelskiej, Mariusz Gosek z Solidarnej Polski oraz Przemysław Koperski z Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Gruzja wojna na Ukrainie Rosja wojsko Unia Europejska POLSKA polityka

PR24 "Podjęliśmy działania ws. uzyskania pełnej podmiotowości". Waszczykowski o pozycji Polski w UE

Świat Zachodu nie chce słuchać polskich władz? - Za tym stoi trochę geopolityka, a bardziej za tym stoją plany hegemonistyczne głównych państw w Europie, szczególnie Niemiec - mówił na antenie Polskiego Radia 24 eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek Witold Waszczykowski POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska polityka Lech Kaczyński

14. rocznica przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Ignaczak-Bandych: traktujmy te słowa jako przestrogę

Słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi powinniśmy traktować jako przestrogę i słuchać tego głosu - podkreśliła Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa kancelarii prezydenta, w 14. rocznicę wystąpienia. Zaznaczyła ponadto, że Andrzej Duda kontynuuje misję polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Lech Kaczyński Andrzej Duda Tbilisi Polityka zagraniczna Polski