X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
legislacja

"Państwo praworządne powinno wprowadzić instytucję przedawnienia". Prof. Gontarski o k.p.a.

- Wynaturzeniem było, że w k.p.a., w sprawach administracyjnych, nie mieliśmy przedawnienia - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, prawnik, były pełnomocnik rządu RP przed TSUE i rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. - Zasada pewności prawa nakazuje, by państwo praworządne w swoich kodeksach wprowadziło instytucję przedawnienia - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel prawo reprywatyzacja legislacja

Mateusz Wyrwich: ustawa medialna przywróci porządek prawny w Polsce

- Nie może być tak, by w jakimkolwiek kraju były ustawy uchwalane pod presją USA - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z tygodnika "Niedziela". - Oczywiście, silniejszy może więcej, co niejednokrotnie pokazywała Unia Europejska, ale mam nadzieję, że w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi do czegoś takiego nie dojdzie - wskazał publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Grzybowski media legislacja ustawa medialna

Wiceszef MSZ: Polska potępia instrumentalne wykorzystywanie Holokaustu

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński odniósł się w czwartek na Twitterze do wypowiedzi szefa MSZ Izraela Jaira Lapida, dotyczącej nowelizacji polskiego Kodeksu postępowania administracyjnego i napisał, że Polska zdecydowanie potępia instrumentalne wykorzystywanie Holokaustu w dyskursie politycznym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Jabłoński Holokaust Żydzi legislacja prawo reprywatyzacja polityka Izrael Polityka zagraniczna Polski dyplomacja

6 proc. PKB na służbę zdrowia za dwa lata? Komisja zdrowia przyjęła projekt prawa

Przyspieszenie osiągnięcia nakładów na ochronę zdrowia w wysokości 6 proc. PKB w 2023 r. zamiast w 2024 r. i określenie ścieżki wzrostu do 7 proc. PKB w 2027 r. zakłada projekt ustawy, którego pierwsze czytanie odbyło się we wtorek na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia. Komisja przyjęła projekt, wprowadzając do niego poprawki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA legislacja Sejm służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia

USA: kolejni kongresmeni apelują do marszałek Sejmu w sprawie noweli k.p.a.

Pięcioro kongresmenów z obydwu partii, w tym lider większości demokratycznej w Izbie Reprezentantów Steny Hoyer, opublikowało we wtorek list z apelem do polskiego Sejmu o odrzucenie nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego w związku z jego skutkami dla procesu restytucji mienia ofiar Holokaustu. To już kolejny apel amerykańskich polityków w tej sprawie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Ameryka Północna reprywatyzacja legislacja

"Nie chodzi o kupowanie TVN, tylko o uszczelnienie prawa". Joanna Lichocka o ustawie medialnej

- Sprowadzanie dyskusji o ustawie medialnej do interesów jednej korporacji jest nieporozumieniem - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Joanna Lichocka. - Ja jestem zainteresowana poprawą polskiego prawa, a nie kwestiami koncesyjnymi, bo to jest domena KRRiT - dodała poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka Sygnały Dnia polityka media Krzysztof Świątek legislacja ustawa medialna

"Normalna dla każdego poważnego państwa". Premier o propozycji ustawy medialnej

- Ustawa pozwalająca regulatorowi polskiemu weryfikować to, czy nabycie udziałów dominujących w podmiocie medialnym powinno mieć miejsce czy nie, jest ustawą jak najbardziej normalną dla każdego poważnego państwa - mówił w Krakowie premier Mateusz Morawiecki. Nowelizacja będzie przedmiotem prac sejmowej komisji już we wtorek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki rząd media legislacja ustawa medialna

"Będę rekomendował, by nie było pośpiechu". Borusewicz o senackich pracach nad nowelą k.p.a.

- Nie można dopuścić do takiej sytuacji, jaka miała miejsce przy nowelizacji ustawy o IPN - mówi wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, pytany przez TVP Info, czy - i jakie - poprawki do nowelizacji k.p.a. zgłoszą senatorowie PO. - Rządowi należy dać czas na przemyślenie tej sprawy - podkreśla polityk. Na dyskusję o ewentualnych poprawkach otwarci są także senatorowie PSL i Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja legislacja Senat polityka Sejm