more_horiz
PR24 Portal
Section05
leki

Firma z Wrocławia stworzyła nową kategorię leków. Skorzystają chorzy onkologicznie i diabetycy

Dziennik regionalny "Gazeta Wrocławska" informuje, że firma z Wrocławia stworzyła nową kategorię leków, która bazuje na autorskiej technologii podania przez skórę. Dziennik podkreśla, że innowacja zapowiada zmianę w leczeniu pacjentów chorych onkologicznie i diabetyków - odejście od wyniszczających chemioterapii czy bolesnych zastrzyków z insuliną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie leki regiony Wrocław

Zwiększenie bezpieczeństwa w terapii schorzeń kardiologicznych. Nowy projekt badawczy

U prawie 5 mln pacjentów po zabiegach niekardiologicznych dochodzi do poważnych powikłań sercowo-naczyniowych powodujących m.in. zawały czy uszkodzenia mięśnia sercowego. Konsekwencje tego są tragiczne. Szansę na poprawę sytuacji daje projekt badawczy prowadzony przez prof. dr. hab. med. Wojciecha Szczeklika, mający zwiększyć bezpieczeństwo terapii w schorzeniach kardiologicznych. Jest to naukowa odpowiedź na problem rosnącego zagrożenia w chorobach serca.
Zobacz więcej na temat:  kardiologia zdrowie badania medycyna NAUKA serce lekarz cukrzyca leki Artur Wolski infografika

Przemycali leki z substancjami psychotropowymi. CBŚP zabezpieczyło tysiące tabletek

Przemytnicy leków w rękach funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Gang mógł przemycić do Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych nawet 250 tysięcy tabletek o wartości 20 milionów złotych. Zatrzymano dziewięć podejrzanych osób i przejęto ponad 12 tysięcy tabletek.
Zobacz więcej na temat:  CBŚP policja polska narkotyki pieniądze przestępczość POLSKA służby i bezpieczeństwo leki kryptowaluty

Wojna na Ukrainie. Kijów potrzebuje żywności i medykamentów

Polacy pomagają Ukrainie, jak tylko mogą – to pozostaje niezmienne od pierwszych dni wojny. Zmieniają się jednak potrzeby ludzi, którzy pozostają w swojej ojczyźnie. Najważniejsza jest żywność i medykamenty, które do m.in. dziecięcego szpitala onkologicznego w Kijowie oraz do oddalonej o 84 kilometry od Kijowa Białej Cerkwi, dostarczają mieszkańcy Świnoujścia.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wojna na Ukrainie pomoc Trójka język polski Piotr Firan wolontariat Świnoujście żywność leki szpital Kijów

Koronawirus w Polsce. Amantadyna skutecznym lekiem? MZ podało wyniki badań

- Wstępne wyniki badań nad amantadyną na próbie 149 chorych na COVID-19 przebywających w szpitalu pokazują, że nie ma różnic pomiędzy grupą osób leczonych amantadyną a grupą pacjentów przyjmujących placebo - powiedział podczas konferencji prasowej kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Adam Barczyk.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia pandemia leki Ministerstwo Zdrowia Wojciech Andrusiewicz społeczeństwo infografika POLSKA

Lagevrio/molnupiravir - lek na COVID-19 dopuszczony do obrotu przez Ministerstwo Zdrowia

Jak przekazał resort zdrowia, Adam Niedzielski podjął działania mające na celu zapewnienie dostępności produktu Lagevrio/molnupiravir dla pacjentów leczonych w Polsce. "Produkt posiada pozwolenie na dopuszczenie do obrotu i może być legalnie dystrybuowany na terenie kraju" - poinformowano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Ministerstwo Zdrowia leki COVID-19 koronawirus sars-cov-2 Koronawirus w Polsce
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem