more_horiz
PR24 Portal
Section05

lewica

Wspólna lista opozycji? Kulasek: na razie nie chcą tego Hołownia i Kosiniak-Kamysz

Marcin Kulasek, odnosząc się do propozycji Platformy Obywatelskiej, aby opozycja utworzyła wspólną listę w wyborach do Sejmu, podkreślił, że Lewica podchodzi do tej sprawy pragmatycznie. - Na razie panowie zarzekają się, że nie chcą wystartować na jednej liście - powiedział w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach lewica opozycja wybory Sejm

Wyznanie posłanki Lewicy o molestowaniu seksualnym. Wontor: takie wydarzenia nie powinny mieć miejsca

- Wydarzenia, o których mówi pani poseł, nie powinny mieć miejsca. Brak mi słów. Katarzyna Kotula powiedziała to, co czuje. To, co czuje dzisiaj, ale także to, co czuła wtedy, kiedy dochodziło do tych zdarzeń - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Nowej Lewicy Bogusław Wontor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Nowa Lewica molestowanie seksualne społeczeństwo

"Jest stabilnie i spokojnie". St. chor. sztab. Ewelina Szczepańska z SG o sytuacji na granicy z Rosją

- Na polskiej granicy z Rosją w tej chwili jest stabilnie i spokojnie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia st. chor. sztab. Ewelina Szczepańska z Komendy Głównej Straży Granicznej. O sytuacji na wschodzie Polski mówili też rzecznicy podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oddziału SG.
Zobacz więcej na temat:  granica służby i bezpieczeństwo Rosja Kaliningrad lewica Magdalena Ogórek Ukraina wojna 2022 POLSKA straż graniczna

Anna Maria Żukowska: Lewica chce, aby państwo budowało tanie mieszkania na wynajem dla młodych

- Lewica chce, aby to państwo budowało mieszkania, tanie mieszkania na wynajem. Kiedy ktoś nie ma gdzie mieszkać, to nie jest zbyt rozsądnym, aby podejmować decyzję o rodzeniu dziecka - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Maria Żukowska, poseł Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Anna-Maria Żukowska mieszkania na wynajem mieszkania Ministerstwo Rozwoju POLSKA rodzina dzieci dzietność Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Nowa Lewica lewica polityka GOSPODARKA budownictwo PiS społeczeństwo opozycja

Czemu PO i PSL nie informują o wpłatach na swoją działalność? PKW może nałożyć karę

Partie polityczne w Polsce, choć mają taki obowiązek, nie publikują w internecie informacji o tym, kto i ile wpłaca na wsparcie ich działalności - pisze portal i.pl. Wśród dużych ugrupowań robi to tylko PiS. Dyscyplinować ugrupowania powinna Państwowa Komisja Wyborcza, która może nakładać kary finansowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sachajko Krzysztof Sobolewski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PSL lewica Konfederacja

"Poparlibyśmy taką inicjatywę". Poseł Lewicy o zaporze na granicy z obwodem kaliningradzkim

- Jeżeli zapora na granicy z Rosją jest faktycznie potrzebna i służby o tym donoszą, to oczywiście mówimy tak. Jednak my takich przesłanek jako komisja administracji czy komisja obrony nie otrzymaliśmy. Nikt z nami na ten temat nie rozmawiał - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Krutul (Nowa Lewica). 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 POLSKA granica Rosja polityka lewica

Zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim. Poseł Lewicy: to jest dobry kierunek działań

- Obronność i bezpieczeństwo naszego kraju są najważniejsze - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Karolina Pawliczak z Lewicy, odnosząc się tymi słowami do zapowiedzianej przez wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka decyzji o budowie nowej tymczasowej zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim.
Zobacz więcej na temat:  granica służby i bezpieczeństwo Rosja Kaliningrad Mariusz Błaszczak lewica Magdalena Ogórek Ukraina wojna 2022 POLSKA Karolina Pawliczak

Będzie komisja śledcza ds. afery taśmowej? Trela: jako Lewica poprzemy taki wniosek

- Mamy słowo przeciwko słowu i jakiś kwit przeciwko drugiemu kwitowi, w tej sprawie powinna zostać powołana komisja śledcza - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Tomasz Trela, komentując doniesienia ws. tzw. afery taśmowej. - Ja za takim wnioskiem chętnie zagłosuję, mam nadzieję, że politycy Zjednoczonej Prawicy też - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Świątek Tomasz Trela polityka Donald Tusk lewica opozycja afera taśmowa Marek Falenta komisja śledcza

Wotum nieufności wobec premiera? Morawska-Stanecka: potrzeba 231 posłów, a nie ma 46 do podpisania wniosku

Wraca pomysł konstruktywnego wotum nieufności i zastąpienia premiera Mateusza Morawieckiego przez np. Władysława Kosiniaka-Kamysza. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka. - Jeśli opozycja chce znaleźć 231 posłów, żeby zagłosować za konstruktywnym wotum nieufności, to dlaczego nie znalazła 46 posłów, którzy podpisaliby wniosek? Bo chyba od tego trzeba zacząć - mówiła w Rozmowie Poranka senator PPS-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk lewica Sejm rząd