more_horiz
PR24 Portal
Section05

LGBT

Rusza "Tydzień Życia i Wolności". Celem wydarzenia jest m.in. ukazanie zagrożeń dla cywilizacji europejskiej

Panelem "Wojna o duszę polskiej szkoły" rozpoczął się w Warszawie "Tydzień Życia i Wolności" (7-10.11). Celem wydarzenia w Centrum Kształcenia Młodzieży "Kuźnia" jest ukazanie prawdy i ukrywanych zagrożeń dla cywilizacji europejskiej opartej o piękno, dobro, prawdę, ochronę życia, rodziny i wolności.
Zobacz więcej na temat:  szkoła Kościół katolicki LGBT dyskusja Warszawa POLSKA społeczeństwo

"Zaliczyłeś solidną wtopę". Kaleta odpowiada łowcy fake newsów z TVN

"Przypisanie fałszu wypowiedziom Jarosława Kaczyńskiego w tym obszarze to kompromitacja z waszej strony" - napisał wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w odpowiedzi na wpis Jana Kunerta z serwisu fact-checkingowego konkret24, który stwierdził, że prezes PiS myli się w sprawie ilości płci opisywanych w konstytucji. "Zaliczyłeś solidną wtopę" - dodał Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta społeczeństwo prawo konstytucja LGBT

"Tak dla rodziny, nie dla lobby LGBT". Mocne przemówienie Meloni podbija sieć

Po wygranej bloku centroprawicy w wyborach parlamentarnych we Włoszech w sieci zaczęły krążyć nagrania z przemówieniami liderki ugrupowania Giorgi Meloni. - Nie ma kompromisów, albo jesteś na tak, albo jesteś na nie. Tak dla naturalnej rodziny, nie dla lobby LGBT - krzyczy z mównicy. Przywódczyni zwycięskiego ugrupowania jest niemal pewną kandydatką na premiera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy wybory we Włoszech Giorgia Meloni premier rząd LGBT rodzina

Efekty politycznej poprawności w USA. Transseksualista skazany za zabójstwo zapłodnił w więzieniu inne osadzone

W więzieniu dla kobiet w New Jersey 27-letni transseksualista Demi Minor, który odsiaduje karę za morderstwo, zapłodnił dwie inne współosadzone. Wydarzenie wywołało duży skandal i dopiero to skłoniło lokalne władze do przeniesienia go do placówki dla mężczyzn - informuje "New York Post".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Ameryka Północna LGBT

Rośnie liczba "grzecznych" prześladowań osób wierzących. Episkopat USA ostrzega przed kolonizacją ideologiczną

- W krajach rozwijających się forsowana jest polityka, którą Kościół uważa za prowadzoną przeciw wrodzonej godności osoby ludzkiej i łączy się ją z pomocą zagraniczną – powiedział Lucas Koach, dyrektor Biura Międzynarodowej Sprawiedliwości i Pokoju przy Konferencji Episkopatu USA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania książki LGBT prawo szkoła dzieci religia

"To zdrada niektórych polityków". Praski biskup potępia ideę redefinicji pojęcia małżeństwo

Politycy publicznie deklarujący swoją przynależność do Kościoła katolickiego, którzy jednocześnie są gotowi poprzeć zmianę prawa umożliwiającą parom osób tej samej płci na zawieranie małżeństw cywilnych, popełniają zdradę - ocenił biskup pomocniczy w Pradze Zdenek Wasserbauer. Hierarcha wygłosił kazanie podczas uroczystości Bożego Ciała w katedrze św. Wita, Wacława i Wojciecha na Hradczanach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy polityka Kościół chrześcijaństwo religia małżeństwo LGBT zdrada mężczyzna kobieta duchowieństwo