more_horiz
PR24 Portal
Section05

lionel messi

TYLKO U NAS "Złota Piłka" - wielcy wygrani i wielkie kontrowersje

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – to polskie porzekadło w 2021 roku znalazło zastosowanie w odniesieniu do plebiscytu "Złotej Piłki”. Wygrał Leo Messi, drugie miejsce zajął Robert Lewandowski i był to werdykt co najmniej nieoczywisty. W przeszłości w plebiscycie France Football nie brakowało podobnych kontrowersji i niewykluczone, że świadkami kolejnej będziemy w tym roku.
Zobacz więcej na temat:  Leo Messi lionel messi cristiano ronaldo Robert Lewandowski diego maradona Pele Michaił Gorbaczow Piłka nożna SPORT Erling Haaland

El. MŚ 2026: wygrana Argentyny i kolejna wpadka Brazylii

Broniąca tytułu Argentyna, po dwóch golach Lionela Messiego, pokonała na wyjeździe Peru 2:0 w 3. kolejce eliminacji mistrzostw świata 2026 w strefie południowoamerykańskiej i z kompletem punktów prowadzi w tabeli. Kolejną wpadkę zaliczyła Brazylia, która uległa Urugwajowi 0:2.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna mistrzostwa świata reprezentacja Brazylii reprezentacja Argentyny reprezentacja Kolumbii reprezentacja Urugwaju piłkarskie mistrzostwa świata 2026 mundial 2026 reprezentacja Peru Leo Messi lionel messi

"To już ich człowiek". O tym, jak Amerykę opanował szał na Lionela Messiego

Ameryka oszalała na punkcie Lionela Messiego. Socjologowie mówią, że kraj ma do czynienia z istną Messimanią. W piątek (21.07) najlepszy piłkarz świata zadebiutował w barwach Interu Miami, a jego bramka w doliczonym czasie zapewniła zwycięstwo nowemu klubowi Argentyńczyka. – W wielu częściach Stanów Zjednoczonych pokochali już Messiego, ale w Miami szczególnie. To już ich człowiek – wyjaśnia Jan Pachlowski, korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka lionel messi Radosław Nałęcz Jan Pachlowski USA Stany Zjednoczone Piłka nożna