more_horiz
PR24 Portal
Section05

literatura dziecięca

10. Festiwal Literatury dla Dzieci. Niech żyje literatura! Tuż-Tuż!

Niech żyje literatura! – to hasło przewodnie Festiwalu Literatury dla Dzieci, który odbędzie się w tym roku w Gdańsku (2-8 października) i Krakowie (15-19 listopada). W programie spotkania i warsztaty z najlepszymi polskimi twórcami książek dla dzieci i młodzieży - i wiele więcej! To jubileuszowa, 10. edycja pionierskiego, jednego z pierwszych w Polsce wydarzeń, które w centrum uwagi postawiło potrzeby najmłodszych czytelników i czytelniczek. Patronat medialny objęło Polskie Radio Dzieciom. 
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD literatura dziecięca książki dla dzieci radio dla dzieci Gdańsk Kraków

"Hobbit", czyli początek wielkiej czytelniczej przygody

86 lat temu w brytyjskich księgarniach ukazało się pierwsze wydanie książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Obok trylogii "Władca Pierścieni" tego samego autora to jedna z najsłynniejszych powieści fantasy, dzieło kultowe, które spopularyzowało gatunek i utrwaliło jego czołowe miejsce w kulturze masowej XX i XXI wieku.
Zobacz więcej na temat:  Tolkien Hobbit fantasy fantastyka KSIĄŻKA książki książki dla dzieci literatura Wielka Brytania Oxford HISTORIA władca pierścieni baśnie legendy bajki J.R.R. Tolkien literatura fantasy literatura dziecięca

Premiera książki "Być jak kapibara"

"Być jak kapibara" to oszczędna w formie, ale uroczo zilustrowana książka, która może służyć jako zachęta do zabawy w duchu mindfullness i jako piękna lekcja samoakceptacji. O książce tej będziemy rozmawiali w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom. Gościem Martyny Chuderskiej była Ewelina Angielczyk - redaktorka książki. W audycji pojawiła się okazja do zdobycia egzemplarza! PRD objęło tę publikację patronatem medialnym.
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD literatura dziecięca

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji #TataTeżCzyta

Tegoroczna wiosna w polskim świecie książki odbyła się pod hasłem #TataTeżCzyta - ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, której celem było zachęcenie mężczyzn, ze szczególnym naciskiem na ojców, do czytania książek dzieciom. W Social Media pojawiło się prawie 2 000 postów z hashtagiem akcji! 30 000 poradników #TataTeżCzyta dotarło do rodzin w całej Polsce. Patronem medialnym akcji #TataTeżCzyta jest Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  czytanie bajek czytelnictwo literatura dziecięca patronatPRD

Rozmowa z Martyną Górniak-Pełech

W jakim języku śnią członkowie rodzin wielojęzycznych? Jak szukają swojej tożsamości i co wypełnia ich wielokulturowe serca? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w towarzystwie Martyny Górniak-Pełech, mamy dwojga dzieci czterojęzycznych, autorki książek: "Dzieci wielojęzyczne. Niezwykła historia zwykłej rodziny " i "Dzieci wielojęzyczne. Sanki, pierogi i Pałac Kultury".
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa Martyna Chuderska kultura dla dzieci literatura dziecięca

"Z krainy złotych pól" - bajki opowiedziane przez bajarzy i opracowane przez pisarzy

W ramach serii wydawniczej "Z krainy złotych pól" ukazują się i będą się ukazywać kolejne bajki dla dzieci. Cykl obejmuje wiele tematów. - Każdy tom poświęcony będzie innemu województwu, stąd też tomów będzie szesnaście. Na razie mamy dwa, pracujemy nad trzecim - zdradził gość Kulturalnej Strefy - Stwierdziliśmy, że ciekawym rozwiązaniem jest angażowanie autorów opracowań literackich oraz ilustratorów związanych z danym regionem. 
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa literatura dziecięca książki dla dzieci Martyna Chuderska radio dla dzieci DAB+