more_horiz
PR24 Portal
Section05

Lizbona

NASZ WYWIAD Bp Suchodolski: młodzi po powrocie z ŚDM rozmawiali o tym, jak z naszych parafii uczynić prawdziwy dom

- Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pokazały na nowo piękny, młody Kościół, taki Kościół, za którym wszyscy tęsknimy - mówi bp Grzegorz Suchodolski, krajowy duszpasterz młodzieży. - O takim Kościele marzymy - pełnym relacji i przestrzeni, w której będziemy po prostu mogli być ze sobą i wzajemnie wzrastać - podkreśla w rozmowie z Przemysławem Goławskim.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek Kościół katolicki Europa Kościół wiara aktualności katolickie Portugalia Lizbona Światowe Dni Młodzieży Przemysław Goławski POLSKA

Uczestniczka ŚDM twierdzi, że w Fatimie nagle odzyskała wzrok. "Wszystko zobaczyłam wyraźnie, perfekcyjnie"

W niedzielę przewodniczący Episkopatu Hiszpanii kardynał Juan Jose Omella poinformował, że rozmawiał przez łącze wideo z 16-letnią Hiszpanką z Madrytu o imieniu Jimena, która twierdzi, że podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Lizbonie nagle odzyskała wzrok.
Zobacz więcej na temat:  Lizbona Kościół papież Światowe Dni Młodzieży ŚWIAT Hiszpania zdrowie młodzież

"Nadal módlcie się o pokój". Przesłanie papieża Franciszka z Mszy Świętej kończącej ŚDM

Msza Święta pod przewodnictwem papieża Franciszka zakończyła Światowe Dni Młodzieży, które w dniach 1-6 sierpnia odbywały się w Portugalii. Zgodnie z oczekiwaniami Ojciec Święty także na ich inaugurację zaapelował do uczestników, aby stale modlili się o pokój, zwłaszcza o zaprowadzenie go na Ukrainie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Portugalia Światowe Dni Młodzieży Lizbona papież Franciszek

Światowe Dni Młodzieży. Franciszek: radość jest po to, by zanieść ją innym

Sobotni wieczór, noc i niedzielny poranek to kulminacyjne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży. W czuwaniu modlitewnym z papieżem Franciszkiem w Lizbonie uczestniczyło półtora miliona pielgrzymów z całego świata. Zgromadzili się w dużym parku przy ujściu rzeki Tag, nieopodal mostu Vasco da Gamy. To miejsce na czas ŚDM nazwano Kampusem Łaski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Portugalia Lizbona Światowe Dni Młodzieży papież papież Franciszek radość Kościół katolicki aktualności katolickie

Światowe Dni Młodzieży w Portugalii. Papież będzie modlił się w Fatimie o pokój na świecie

Żarliwej modlitwy papieża Franciszka o pokój w Europie i na całym świecie oczekuje się podczas jego sobotniej wizyty w sanktuarium w Fatimie w Portugalii. Papież przebywający w Lizbonie z okazji Światowych Dni Młodzieży pojedzie na dwie godziny do słynnego sanktuarium maryjnego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Portugalia Lizbona Fatima Światowe Dni Młodzieży papież papież Franciszek pokój wojna na Ukrainie

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Dwa poważne wypadki z udziałem pielgrzymów. Nie żyje obywatelka Francji

Dwoje pielgrzymów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie uległo poważnym wypadkom. Ofiarą śmiertelną jednego z nich jest kobieta, która przybyła na spotkanie katolików z Francji. Drugi pielgrzym znajduje się w szpitalu. Jak informuje dyrekcja szpitala, jego stan jest poważny, ale stabilny. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Światowe Dni Młodzieży Portugalia Lizbona Europa wypadek śmierć