more_horiz
PR24 Portal
Section05
lockdown

Wielka Brytania: koniec śledztwa ws. "partygate". Posypały się mandaty. Ile dostał Johnson?

Ponad 100 mandatów za łamanie zasad lockdownu na Downing Street - to efekty zakończonego właśnie śledztwa policyjnego w sprawie tak zwanego "partygate". Premier Boris Johnson uniknął kolejnej kary, po tym jak miesiąc temu musiał zapłacić za złamanie prawa podczas swojego przyjęcia urodzinowego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Boris Johnson lockdown Londyn koronawirus

Będzie lockdown w szkołach? Znamy stanowisko szefa MEiN

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że na razie szkoły będą pracowały stacjonarnie. Szef MEiN podkreślił jednak, że ze względu na piątą falę koronawirusa i pojawienie się nowego wariantu omikron, nie wyklucza wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek edukacja pandemia szkoła dzieci lockdown Koronawirus w Polsce

Brytyjskie media: obywatele mieli lockdown, a kancelaria premiera "piątki z winem"

W kancelarii brytyjskiego premiera odbywały się regularne "piątki z winem", a Boris Johnson nie tylko o tym wiedział, ale też zachęcał pracowników do uczestnictwa w nich - twierdzi dziennik Daily Mirror, powołując się na anonimowych informatorów. To kolejne doniesienie w sprawie tzw. "partygate" - organizacji nielegalnych lockdownowych imprez na Downing Street. Według sondażu dla Timesa zdecydowana większość Brytyjczyków chce dymisji Borisa Johnsona.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Boris Johnson Europa Wielka Brytania polityka lockdown pandemia COVID-19 koronawirus

Świąteczno-noworoczne restrykcje w Portugalii. Restauratorzy zapowiedzieli strajk

Piąta fala pandemii COVID-19 nasila się w Portugalii. Aby powstrzymać wzrost zakażeń koronawirusem, tamtejszy rząd wprowadza restrykcje. Te mają dotyczyć głównie branży gastronomicznej. Wśród przedsiębiorców panuje poczucie krzywdy. W związku z tym restauratorzy zapowiedzieli świąteczno-noworoczny strajk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Portugalia społeczeństwo COVID-19 koronawirus sars-cov-2 restauracja gastronomia lockdown choroby zakaźne

Czas próby. COVID-19, lockdown i ich wpływ na nasze relacje

Jak zmieniło się nasze życie od początku pandemii COVID-19, wszyscy wiemy – jest w nim więcej spotkań w internecie i więcej pracy zdalnej. Jak pandemia i lockdown wpłynęły na nasze relacje w pracy i w rodzinie? Na to pytanie w audycji "Pora na Trójkę" odpowiedziała socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego dr Justyna Pokojska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Piotr Firan Piotr Słowiński STYL ŻYCIA rodzina przyjaźń pandemia COVID-19 lockdown praca zdalna praca

Omikron w Polsce. Biotechnolog wyjaśnia, co jest charakterystycznego dla nowej odmiany koronawirusa

- Omikron mnoży się bez utraty węchu, bez żadnych objawów klinicznych w ciągu dwóch i pół dnia i zakażamy kolejne osoby. To jest naturalny mechanizm ewolucji wirusa, który dostosowuje się do gospodarza - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kucharczyk (biotechnolog).   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepionka szczepienia lockdown omikron społeczeństwo

Omikron w Polsce. Wirusolog: tempo jego rozprzestrzeniania się zależy od naszych zachowań

- Pamiętajmy, że poza komórką wirus jest martwy. To my, ludzie, go szerzymy. Wirus skrzydeł nie ma, to struktura martwa. Dopiero wewnątrz organizmu zyskuje cechy życia. Bez względu zatem na to, jaki jest wariant, szerzenie się wirusa zależy od naszych zachowań - powiedział w Polskim Radiu 24 wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepionka szczepienia lockdown omikron

Projekt ws. weryfikacji szczepień przez pracodawcę. Kwiecień: powinno odbyć się publiczne wysłuchanie

- Uważam, że powinno się odbyć wysłuchanie publiczne, dlatego, że ta ustawa na pewno budzi wiele wątpliwości, wiele kontrowersji różnych grup społecznych. Warto wysłuchać pracodawców i wszystkie strony społeczne, żeby odbyła się bardzo pogłębiona dyskusja na ten temat - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień, poseł PiS.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepionka szczepienia lockdown omikron

Koronawirus w Polsce. Dr Michał Sutkowski: przed nami ciężkie dwa tygodnie

- Jesteśmy na płaskowyżu zakażeń COVID-19. To jest swoista stabilizacja. Oczywiście nie o taką nam chodzi. Powinniśmy z tego płaskowyżu zakażeń, hospitalizacji, zgonów zejść możliwie jak najszybciej. Mamy do czynienia z bardzo ciężką sytuacją, która zapewne potrwa jeszcze przez 2 tygodnie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepienia lockdown społeczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem