more_horiz
PR24 Portal
Section05
lockdown

Rosja walczy z koronawirusem. Lockdown w stolicy i pięciu regionach

W Rosji od dziś obowiązują dni wolne od pracy. Prezydent Władimir Putin podpisał dekret w tej sprawie, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Sytuacja epidemiczna w Federacji Rosyjskiej jest trudna. Od początku tygodnia służby sanitarne diagnozują codziennie ponad 36 tys. nowych zakażeń, a lekarze stwierdzają ponad 1000 zgonów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja koronawirus pandemia lockdown COVID-19 Europa Azja

COVID-19. Litwa, Łotwa i Estonia wracają do obostrzeń

Kraje nadbałtyckie, w związku z sytuacją epidemiczną, wprowadzają coraz surowsze restrykcje. Litwa, Łotwa i Estonia, w których mieszka ponad 6 milionów ludzi notują w ostatnich tygodniach najwięcej, w przeliczeniu na sto tysięcy mieszkańców, zakażeń koronawirusem spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Łotwa Litwa Estonia COVID-19 koronawirus obostrzenia społeczeństwo certyfikat lockdown

Lokalne lockdowny. Prof. Marczyńska: aby temat był rozważany, sytuacja musiałaby być dramatyczna

- W dyskusjach przedstawicieli Rady Medycznej nie pojawił się w obecnej sytuacji epidemicznej pomysł wprowadzania lokalnych lockdownów - powiedziała prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej przy premierze. Przyznała, że członkowie rady są przede wszystkim za bardzo mocnym egzekwowaniem obecnie obowiązujących przepisów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo COVID-19 pandemia obostrzenia lockdown koronawirus

Lockdown na poziomie lokalnym? Prof. Horban: to perspektywa dwóch, trzech tygodni

- Istnieje pewna różnica pomiędzy tym, co sobie wyobrażają lekarze i epidemiolodzy, a tym, co robi rząd. To są inne kalkulacje - ocenił doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Dodał, że na terenach o największej liczbie zachorowań trzeba będzie wprowadzić lokalne lockdowny. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 Andrzej Horban lockdown obostrzenia

Godzina policyjna, zamknięte sklepy, restauracje, szkoły. Łotwa wprowadza lockdown

Łotwa wprowadza lockdown od 21 października do 15 listopada. Taką decyzję podjął łotewski rząd po nadzwyczajnym posiedzeniu. Przyczyną jest wzrost liczby zakażeń i niski poziom zaszczepienia przeciwko koronawirusowi. W pełni zaszczepionych jest 54 procent obywateli tego kraju liczącego 1,9 miliona ludzi, podczas gdy średnia unijna wynosi 74 procent.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Łotwa koronawirus zdrowie społeczeństwo COVID-19 sars-cov-2 lockdown
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem