more_horiz
PR24 Portal
Section05

Łódź

Moda na topie, czyli co będziemy nosić jesienią, zimą i wiosną?

Właśnie trwa modowy szczyt: wcześniej na pokazach w Mediolanie, Londynie, Nowym Jorku, a obecnie w Paryżu, kreatorzy pokazują nowe kolekcje, nowe pomysły i inspiracje. Wskazują, jakie trendy będą na topie, co i jak się będzie nosić. Także w Polsce to czas mody: trwa Złota Nitka, najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych projektantów, który od 30 lat kreuje scenę mody w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA moda pokazy mody Paryż Mediolan Londyn Nowy Jork Łódź projektowanie mody Tomasz Miara

Festiwal Łódź Czterech Kultur. "Jesteśmy w kreatywnym i zmieniającym się tyglu"

- Pierwotne założenie, które dwadzieścia kilka lat temu stało u zarania festiwalu, było takie, żeby stworzyć wydarzenie o charakterze tożsamościowym. Takim, które odwoływać się będzie do łódzkich tradycji związanych z kulturami i narodowościami, które tworzyły potęgę tego miasta przede wszystkim w XIX wieku. Teraz jednak, u progu XXI wieku, żyjemy w Łodzi być może jeszcze bardziej wielokulturowo - mówił w Dwójce Marcin Tercjak, organizator Festiwalu Łódź Czterech Kultur.
Zobacz więcej na temat:  Łódź KULTURA Jakub Kukla

78. rocznica likwidacji Litzmannstadt Getto. Prezydent: Holokaust to przestroga przed ignorowaniem imperializmu

W 78. rocznicę likwidacji Litzmannstadt Getto i 80. rocznicy tzw. Wielkiej Szpery prezydent Andrzej Duda podkreślił w liście jak "ważna jest pełna prawda o Holocauście, strzeżona przed zafałszowaniem i manipulacją. Dodał, że ta prawda "pozostanie wstrząsającą sumieniami przestrogą przed lekceważeniem szowinizmu i imperializmu w jakiejkolwiek ich postaci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo HISTORIA historia Polski Holokaust Żydzi Andrzej Duda Łódź nazizm II wojna światowa

Szczęśliwy finał wstrząsającej historii. 5-latek z drutem w sercu uratowany przez lekarzy z Łodzi

Do Kliniki Kardiochirurgii w Łodzi trafił 5-letni chłopiec z drutem w sercu. Okazało się, że mama chłopca kosiła trawę. Kiedy dziecko do niej podbiegło kosiarka natrafiła jakby na kamień, a chłopiec zaczął rozpaczliwie płakać. Trafił do szpitala, gdzie lekarze szybko postawili diagnozę: w jego sercu tkwi drut - opisuje historię Fundacja Rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii Wad Wrodzonych Serca Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi "Mamy serce". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie wypadek dziecko serce szpital Łódź łódzkie regiony

Zderzenie dwóch tramwajów w Łodzi. Są pierwsze ustalenia ws. przyczyn wypadku

- Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze, jadący w kierunku dzielnicy Widzew 49-letni motorniczy tramwaju linii 14 w niewyjaśnionych okolicznościach uderzył w tył poprzedzającego go tramwaju linii 10 (...). Obaj motorniczy byli trzeźwi - przekazała mł. asp. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Do wypadku doszło w czwartek. Poszkodowane zostały 32 osoby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Łódź wypadek tramwaj regiony łódzkie

Program Kolej Plus. Wieluń uzyska szybkie połączenie kolejowe z Łodzią

Wieluń będzie miał szybkie połączenie kolejowe z Łodzią. PKP Polskie Linie Kolejowe  i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego podpisały umowę na realizację projektu dotyczącego budowy nowej linii kolejowej łączącej Chorzew Siemkowice z Wieluniem. To pierwsza umowa realizowana w ramach programu Kolej Plus.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport publiczny transport kolej PKP pociągi kolejnictwo społeczeństwo Łódź infrastruktura

Festiwal Teatralny Retroperspektywy. Wyciąganie wniosków z błędów ludzkości

- Mam nadzieję, że ten festiwal i te propozycje teatralne i muzyczne będą raczej mówiły o tym, że coś możemy zrobić. Przynajmniej my osobiście w takim naszym malutkim świecie, w jakim żyjemy - mówiła w "Poranku Dwójki" Anna Maszewska, główna koordynatorka 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy.
Zobacz więcej na temat:  Łódź KULTURA spektakl koncert katastrofa ekologiczna Dwójka Paweł Siwek