more_horiz
PR24 Portal
Section05

łódzkie

Ostatnia szansa na redukcję punktów karnych

Od 17 września w związku ze zmianami wynikającymi z ustawy Prawo o ruchu drogowym zlikwidowane zostaną szkolenia, które umożliwiają kierowcom naruszających przepisy zniwelowanie liczby punktów karnych. W związku z likwidacją kursów wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego notują coraz większe zainteresowanie szkoleniami. W niektórych WORD-ach zainteresowanie wzrosło o 100 proc.
Zobacz więcej na temat:  prawo jazdy oszustwo policja maseczka regiony łódzkie POLSKA społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców bezpieczeństwo

Szczęśliwy finał wstrząsającej historii. 5-latek z drutem w sercu uratowany przez lekarzy z Łodzi

Do Kliniki Kardiochirurgii w Łodzi trafił 5-letni chłopiec z drutem w sercu. Okazało się, że mama chłopca kosiła trawę. Kiedy dziecko do niej podbiegło kosiarka natrafiła jakby na kamień, a chłopiec zaczął rozpaczliwie płakać. Trafił do szpitala, gdzie lekarze szybko postawili diagnozę: w jego sercu tkwi drut - opisuje historię Fundacja Rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii Wad Wrodzonych Serca Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi "Mamy serce". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie wypadek dziecko serce szpital Łódź łódzkie regiony

Zderzenie dwóch tramwajów w Łodzi. Są pierwsze ustalenia ws. przyczyn wypadku

- Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze, jadący w kierunku dzielnicy Widzew 49-letni motorniczy tramwaju linii 14 w niewyjaśnionych okolicznościach uderzył w tył poprzedzającego go tramwaju linii 10 (...). Obaj motorniczy byli trzeźwi - przekazała mł. asp. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Do wypadku doszło w czwartek. Poszkodowane zostały 32 osoby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Łódź wypadek tramwaj regiony łódzkie

Nie żyje prawnik i opozycjonista PRL Rafał Kasprzyk. "Był przyjacielem Solidarności i NZS"

W sobotę, w wieku 69 lat, zmarł Rafał Kasprzyk - adwokat, wykładowca akademicki, w czasach komunistycznych działacz opozycji niepodległościowej - poinformował w niedzielę przewodniczący łódzkiej Solidarności Waldemar Krenc. - Odszedł człowiek - legenda opozycji niepodległościowej w czasach komunizmu. Był przyjacielem Solidarności, Niezależnego Zrzeszenia Studentów, środowisk walczących z komuną - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Solidarność opozycja demokratyczna NSZZ PRL regiony łódzkie

Gigantyczny korek na A1. W kierunku Katowic dachował bus. Służby zalecają objazd

Na autostradzie A1 w okolicy Wiśniowej Góry dachował bus. Służby drogowe usunęły już rozbity pojazd i udrożniły trasę, ale rozładowanie zatoru, który ma ok. 10 km, potrwa nawet 2 godziny. Dlatego służby zalecają kierowcom wybierać objazdy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek autostrada a1 łódzkie regiony Polskie Radio Kierowców Katowice policja Łódź GDDKiA służby i bezpieczeństwo

Akcja CBŚP. Wytwórnia narkotyków zlikwidowana, przejęto tony środków chemicznych

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali laboratorium benzylometyloketonu (BMK) i przejęli m.in. ilość półproduktu, z której można by było wyprodukować 10 kg amfetaminy. Ponadto przejęto urządzenia służące do wytwarzania środków odurzających oraz około 3 ton różnych substancji chemicznych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo CBŚP narkotyki regiony łódzkie policja

Japońska firma otworzy fabrykę pod Łodzią. Premier: Polska jest atrakcyjnym krajem dla inwestorów

Uczciwe warunki gospodarowania są podstawą dla szybkiego rozwoju gospodarczego - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Ksawerowie w Łódzkiem. Szef rządu wziął udział w inauguracji strategicznej inwestycji w fabrykę pomp ciepła japońskiej firmy Daikin. Jak dodał, zwiększająca się liczba inwestycji zagranicznych świadczy o tym, iż Polska jest krajem atrakcyjnym i bezpiecznym dla inwestorów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Mateusz Morawiecki łódzkie inwestycje Japonia

W Śląskiem i Łódzkiem nowymi odcinkami A1 można jechać 140 kilometrów na godzinę

Od 24 czerwca w Śląskiem i Łódzkiem zniknęły ograniczenia prędkości na kilku nowych odcinkach budowanej autostrady A1. W Śląskiem z maksymalną dopuszczalną prędkością, czyli 140 kilometrów na godzinę będzie można jechać na odcinku od węzła Częstochowa Północ do granicy z województwem łódzkim.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców drogi autostrada a1 kierowcy śląskie łódzkie bezpieczeństwo na drodze GDDKiA Polskie Radio Kierowców Częstochowa

Łódzkie: Kierowca ciężarówki z 3,5 promilami jechał autostradą A1

Ponad 3,5 promila alkoholu we krwi miał kierowca samochodu ciężarowego, podróżujący autostradą A1 w okolicach Łodzi. Ciężarówka jechała całą szerokością jezdni, nie zważając na inne samochody i uderzając w bariery. 48-letni kierujący został zatrzymany przez świadków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony łódzkie wypadek drogi kierowca kierowcy służby i bezpieczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców

Motocyklista bez uprawnień zatrzymany dzień po dniu – raz po pościgu, później w czasie pielgrzymki

Policjanci z częstochowskiej grupy Speed zatrzymali po pościgu 37-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekając, pędził ulicami miasta ponad 170 km/h. Następnego dnia 37-latek został po raz kolejny zatrzymany przez tych samych mundurowych. Uczestniczył w pielgrzymce motocyklistów na Jasną Górę. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo policja policja polska kierowca kierowcy pijani kierowcy łódzkie Polskie Radio Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowcy Radio kierowców radio kierowcow śląskie Częstochowa Jasna Góra pielgrzymka

Trzy nowe obwodnice w województwie łódzkim. Inwestycje dofinansowane z Funduszu Rozwoju Dróg

Mieszkańcy trzech miejscowości w województwie łódzkim - Bełchatowa, Pragi i Kwaskowa będą mieli obwodnice. Inwestycje zostaną dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wysokość dotacji wyniesie ponad 80 mln zł. Część funduszy niezbędnych, by powstały te trasy wyłożą samorządy lokalne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi inwestycje samorząd infrastruktura ministerstwo infrastruktury łódzkie