more_horiz
PR24 Portal
Section05

Lombard

Wanda i Banda świętuje 40-lecie. Kwietniewska: to moja praca, moja pasja, moje życie

Wanda Kwietniewska to polska piosenkarka, wokalistka zespołu rockowego Wanda i Banda, który swoją działalność rozpoczynał w latach 80. XX wieku. Wspólnie nagrali cztery albumy studyjne, a w tym roku świętują 40-lecie i nie zamierzają na tym poprzestawać. - To jest mój zawód, moja praca, moja pasja i moje życie - mówi wokalistka w rozmowie z Programem 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Wanda Kwietniewska Lombard Kombi Łosowski

Wiceminister finansów: chcemy uregulować pracę lombardów, tak jak to zrobiliśmy z firmami od udzielania "chwilówek"

- Naszym celem jest wzmocnienie pozycji klientów lombardów, zwłaszcza gdy to dotyczy oprocentowania pożyczki pod zastaw. Lombardy będą rejestrowane w KNF. Rozwiązania prawne są już po konsultacjach publicznych - powiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski w audycji "Ekspres Gospodarczy" w programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Lombard finanse prawo Ministerstwo Finansów

"Rynek lombardów będzie ucywilizowany". Powstanie regulacja na wzór ustawy antylichwiarskiej

Rząd przygotowuje rozwiązania, które mają ucywilizować rynek lombardów. - Wprowadzimy limity dotyczące kosztów, analogicznie jak w ustawie antylichwiarskiej - zapowiedział wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał, że w połowie roku rząd zastanowi się, czy przedłuży wakacje kredytowe na 2024 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste Lombard pożyczka ustawa Ministerstwo Finansów kredyt hipoteczny

Lider zespołu Lombard wspomina Krzysztofa Krawczyka. "Był dla mnie wzorem profesjonalizmu"

- Miałem tę przyjemność współpracować z Krzysztofem Krawczykiem. Był profesjonalistą, świetnym wokalistą. Był chwalony za profesjonalizm, za to, że czy śpiewał "na żywo", czy w studiu, to zawsze wszystko było na wysokim poziomie - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Stróżniak, lider zespołu Lombard.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo MUZYKA Lombard Krzysztof Krawczyk Krzysztof Grzybowski polska piosenka POLSKA