more_horiz
PR24 Portal
Section05

Londyn

Moda na topie, czyli co będziemy nosić jesienią, zimą i wiosną?

Właśnie trwa modowy szczyt: wcześniej na pokazach w Mediolanie, Londynie, Nowym Jorku, a obecnie w Paryżu, kreatorzy pokazują nowe kolekcje, nowe pomysły i inspiracje. Wskazują, jakie trendy będą na topie, co i jak się będzie nosić. Także w Polsce to czas mody: trwa Złota Nitka, najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych projektantów, który od 30 lat kreuje scenę mody w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA moda pokazy mody Paryż Mediolan Londyn Nowy Jork Łódź projektowanie mody Tomasz Miara

Pogrzeb Elżbiety II. Brytyjczycy pożegnali królową [ZAPIS RELACJI]

W kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze odbyło się nabożeństwo pogrzebowe. - Głęboka wiara chrześcijańska królowej Elżbiety II owocowała wytrwałą służbą narodowi i Wspólnocie Narodów, ale także troską o sąsiadów, tu w Windsorze - powiedział dziekan kaplicy św. Jerzego David Connor. Następnie trumnę z ciałem monarchini złożono w krypcie królewskiej. Tak relacjonowaliśmy ten ważny dzień.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Wielka Brytania Elżbieta II pogrzeb śmierć Londyn

Prezydent Andrzej Duda z małżonką wziął udział w nabożeństwie pogrzebowym brytyjskiej królowej Elżbiety II

Około pół tysiąca przywódców z całego świata wzięło udział w dzisiejszym pogrzebie królowej Elżbiety II. Uroczystości rozpoczęły się w Londynie, a następnie przeniosły do podlondyńskiego Windsoru. Ceremonia zaczęła się w południe według czasu obowiązującego w Polsce. Wśród światowych przywódców i szefów rządów żegnających brytyjską królową Elżbietę II w Londynie był Andrzej Duda. Polski prezydent z małżonką wzięli udział w nabożeństwie pogrzebowym w Opactwie Westminsterskim. Para prezydencka przebywa w Wielkiej Brytanii od niedzieli.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Elżbieta II Londyn Andrzej Duda kancelaria prezydenta

Dziś pogrzeb królowej Elżbiety II. W uroczystościach weźmie udział prezydent Andrzej Duda

Dziś ceremonie pożegnalne królowej Elżbiety II. Najpierw - w londyńskim opactwie westminsterskim, potem - w kaplicy św. Jerzego w Windsorze, gdzie monarchini spocznie u boku męża, Filipa. Wśród światowych przywódców i szefów rządów żegnających brytyjską królową będzie prezydent Andrzej Duda. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna na portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Królowa Elżbieta II Elżbieta II Londyn Andrzej Duda prezydent

TYLKO U NAS Korespondent Polskiego Radia był przy trumnie Elżbiety II. "Łzy płyną nieprzerwanym strumieniem"

W Londynie - ostatnie chwile, by pożegnać królową. O godz. 7.30 polskiego czasu zamknęły się drzwi Westminster Hall, gdzie od czterech dni trumna Elżbiety II wystawiona była na widok publiczny. By pokłonić się królowej, trzeba było stać w ogromnej kolejce - czasem nawet około 20 godzin. Nasz korespondent Adam Dąbrowski był w środku Westminster Hall. Teraz opisuje wielkie emocje, których doświadczył.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Królowa Elżbieta II Elżbieta II Londyn Adam Dąbrowski

Prezydent w Londynie. "Odejście Elżbiety II to koniec epoki nie tylko dla Wielkiej Brytanii"

- Kończy się jakaś epoka, nie tylko w historii Wielkiej Brytanii, ale także i w historii Europy i świata - mówił w Londynie prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do pożegnania królowej Elżbiety II. W związku z uroczystościami pogrzebowymi brytyjskiej monarchini prezydent spotkał się też z królem Karolem III, któremu "przekazał zaproszenie do odbycia wizyty w Polsce".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Andrzej Duda prezydent Londyn Elżbieta II pogrzeb

Pożegnanie królowej Elżbiety II. Kolejka osób czekających na oddanie jej hołdu liczy ok. 16 km

Brytyjczycy żegnają swoją królową. Tysiące osób od środowego popołudnia przekracza Lambeth Bridge, most na Tamizie nieopodal Westminsteru, który stanowi jeden z odcinków trasy dla osób chcących oddać hołd zmarłej królowej Elżbiecie II. Szacuje się, że kolejka chętnych do przejścia obok trumny z ciałem monarchini może liczyć nawet 16 km.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta II Wielka Brytania pogrzeb śmierć Londyn ŚWIAT Europa Królowa Elżbieta II

Londyńczycy żegnają Elżbietę II. Pogrzeb monarchini odbędzie się w poniedziałek

Chwilę po godz. 18 polskiego czasu pierwsze osoby weszły do Westminster Hall, gdzie wystawiona jest trumna z ciałem zmarłej brytyjskiej królowej Elżbiety II. Publiczne wystawienie trumny potrwa cztery doby. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek - najpierw w Londynie, a potem w Windsorze, gdzie Elżbieta II spocznie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Elżbieta II Królowa Elżbieta II Europa Wielka Brytania Londyn