more_horiz
PR24 Portal
Section05

Londyn

"Polska miała rację w kwestii rosyjskiego zagrożenia". W Londynie o polskiej pomocy Ukrainie

- Polska jest jedynym krajem na świecie, który na tak niewyobrażalną skalę udowodnił swoje zaangażowanie na rzecz pomocy Ukrainie, poszkodowanej w wyniku rosyjskiej agresji - oświadczył Jurij Lysenko, przedstawiciel ukraińskiego Rzecznika Praw Obywatelskich, dyrektor "Conservative Friends of Ukraine", podczas rozpoczętej 27 listopada w Londynie, konferencji poświęconej polskiemu wsparciu Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Londyn Ukraina wojna na Ukrainie Rosja

Mr. Poland - Edward Raczyński w 30. rocznicę śmierci (cz. 1-4)

Edward hrabia Raczyński był dyplomatą, politykiem, ambasadorem Polski przedwrześniowej w Londynie przy Dworze św. Jakuba, prezydentem RP na uchodźctwie. W "Śladach pamięci", w dwóch częściach, prezentowaliśmy opowieść o niezwykłym człowieku, którego 30. rocznicę śmierci obchodziliśmy w tym roku (30.07).
Zobacz więcej na temat:  Edward Raczyński Radio Wolna Europa Londyn prezydent Dwójka Andrzej Mietkowski Rafał Habielski rocznica

Ryszard Kaczorowski. "To był człowiek, który nie grał. Jego życie było służbą"

Działacz społeczny, harcmistrz, komendant chorągwi Szarych Szeregów, a przede wszystkim ostatni prezydent RP na uchodźstwie. Jego życie obfituje w daty i wydarzenia symboliczne. 104 lata temu, 26 listopada 1919 roku, urodził się Ryszard Kaczorowski. 
Zobacz więcej na temat:  emigracja harcerstwo HISTORIA Kazimierz Sabbat Lech Wałęsa Londyn Monte Casino Ryszard Kaczorowski Smoleńsk 2022 Smoleńsk 2021 katastrofa w Smoleńsku

Konflikt w brytyjskim rządzie. Szefowa MSW krytykuje policję. Chodzi o propalestyńskie protesty

Szefowa brytyjskiego MSW zarzuca policji stronniczość w sprawie propalestyńskich demonstracji. Odcina się od tego premier. Opozycja chce dymisji, oskarża Suellę Braverman o potęgowanie napięć i wpływanie na niezależną policję. Część polityków prawicy myśli podobnie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Londyn manifestacje demonstracje protest atak Hamasu na Izrael

Woskowe zwłoki i "pyszne curry". Jak zarabia się na tragedii ofiar Kuby Rozpruwacza

Dzielnica nędzy i występku, bestialskie zbrodnie dokonane na kobietach, nieuchwytny psychopata, chaotyczne śledztwo i powszechna panika - oto, zdaniem wiktoriańskiej prasy, przepis na porywającą opowieść (i świetną sprzedaż gazet). Sprawa Kuby Rozpruwacza to początek nowej ery w historii kultury popularnej, epoki, w której bezwzględni bandyci stali się bohaterami masowej wyobraźni.
Zobacz więcej na temat:  Londyn zabójstwo przestępczość HISTORIA

Globalny szczyt ws. sztucznej inteligencji. Przywódcy i eksperci wskazują na ogromne zagrożenia

Będą kolejne międzynarodowe szczyty w sprawie zagrożeń, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja. Brytyjski premier Rishi Sunak, gospodarz zakończonego właśnie szczytu w podlondyńskim Bletchley, ostrzega, że na światowych liderach spoczywa odpowiedzialność, by zawczasu sprostać temu wyzwaniu. Więcej na ten temat korespondent Polskiego Radia Adam Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Londyn sztuczna inteligencja GOSPODARKA

Remigiusz Farbotko: wróciliśmy z emigracji, to nie był dla nas szok kulturowy

Poza Polską spędziliśmy osiemnaście lat. W Londynie poznaliśmy się z żoną, tam minęło czternaście lat naszego wspólnego życia. Na emigracji urodziły się nasze dzieci. Pomimo małych różnic w codziennym życiu, bardzo dobrze odnaleźliśmy się w rzeczywistości popowrotowej. Polska była nam zawsze bliska. Czujemy się tu u siebie – wspomina rodzinny powrót z Londynu do Poznania, Remigiusz Farbotko.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa dzieci rodzina rodzina na swoim wychowanie Wszystkich Świętych Dzień Zaduszny Święto Niepodległości 11 listopada Londyn Poznań Małgorzata Frydrych