more_horiz
PR24 Portal
Section05

LOT

Awaria lotnicza w USA. PLL LOT: rejsy z Polski mają być zrealizowane zgodnie z planem

- Planowane na środę loty PLL LOT na trasie Polska - Stany Zjednoczone mają się odbyć zgodnie z planem; w drodze do USA jest samolot z Warszawy do Miami - poinformował rzecznik spółki Krzysztof Moczulski odnosząc się do technicznych problemów amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT Okęcie transport Lotnisko Chopina samoloty POLSKA turystyka społeczeństwo

Trudny 2022 rok dla PLL LOT. Linia szuka nowych rynków

COVID-19 był potężnym i największym w historii ciosem w branżę lotniczą, w tym Polskie Linie Lotnicze LOT. 2022 rok miał być czasem wychodzenia z pandemii i powolnego odrabiania strat. Tymczasem narodowego przewoźnika dotknęło jeszcze jedno nieszczęście, które pokrzyżowało wiele planów. Linia ma trudności, ale też wiele planów na przyszłość.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT lotnictwo transport publiczny infrastruktura ministerstwo skarbu państwa

Rekordowy rok dla lotniska w Babimoście. 37 tys. pasażerów tylko do października

Jeden z najmniejszych portów lotniczych w kraju chwali się rekordowymi wynikami przewozowymi. Port w Babimoście odprawił od początku roku już prawie 37 tysięcy pasażerów, a w samym tylko październiku ponad 2,5 tysiąca podróżnych. To oznacza, że port osiągnął lepsze wyniki, niż w rekordowym 2019 roku. Lotnisko jest zarządzane przez spółkę PPL, która zarządza także lotniskiem Chopina w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT lotnictwo LOT infrastruktura

CPK zmieni sposób podróżowania? Prezes LOT: chcemy sprzedawać bilet łączony, kolejowo-lotniczy

Centralny Port Komunikacyjny, który integruje kolej i lotnisko w jednym miejscu, może oznaczać zmianę w pojęciu podróżowania z Polski - uważa prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski. Dodaje, że przewoźnik chce "sprzedawać podróż, łącząc bilet kolejowy i lotniczy".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura lotnictwo LOT port lotniczy centralny port komunikacyjny