more_horiz
PR24 Portal
Section05
lotos

Niezależność energetyczna Polski. Obajtek: fuzje spowodują wzmocnienie Skarbu Państwa

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że fuzja spółki z Lotosem i utworzenie jednego koncernu, zapewni Polsce bezpieczeństwo w czasie transformacji energetycznej i wymuszonych nią zmian gospodarczych. Dodał, że proces przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen powinien się zakończyć na przełomie lipca i sierpnia tego roku, a przejęcie PGNiG - na przełomie września i października. Wskazał, że fuzje te "wzmocnią akcjonariat skarbu państwa w Orlenie", który obecnie wynosi około 27 procent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Daniel Obajtek PKN Orlen PGNiG lotos

Fuzja Orlenu i Lotosu. Wiceszef MAP: jesteśmy ostatnim krajem w UE, gdzie rywalizują dwie firmy jednego właściciela

- Do sprzedawcy ropy siadają dwie mniejsze firmy i sprzedawca może decydować komu da upust, a komu nie. Zamiast tego, po konsolidacji będzie siadał jeden większy koncern - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Małecki, wiceminister Aktywów Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Orlen lotos paliwa Unia Europejska pieniądze gospodarka polska POLSKA polityka Polskie Radio 24

FELIETON Fuzja dekady i parasol nuklearny. Felieton Miłosza Manasterskiego

Aktywność polityków opozycji i sztuczki czarnego PR nie działają - PKN Orlen konsekwentnie realizuje swoją wielowektorową strategię rozwoju. Na irracjonalne protesty polityków PO jest głucha nie tylko klientela Orlenu, ale i Komisja Europejska, która ostatecznie zatwierdziła połączenie Orlenu z Grupą Lotos - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski energetyka lotos PKN Orlen Daniel Obajtek fuzja

"Orlen wejdzie do ekstraklasy firm paliwowych". Małecki o zgodzie KE na fuzję z Lotosem

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki powiedział, że zgoda Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen jest ważnym krokiem na drodze do budowy silnego polskiego multienergetycznego koncernu. Podkreślił, że dzięki tej fuzji Orlen wejdzie do ekstraklasy firm paliwowych w Europie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Orlen PKN Orlen lotos Maciej Małecki Ministerstwo Aktywów Państwowych energetyka

Wiceminister aktywów państwowych: PKN Orlen jest kołem zamachowym polskiej gospodarki

- PKN Orlen dzisiaj stabilizuje ceny w Polsce, gdybyśmy go nie mieli, ceny na stacjach byłyby wyższe o ok. 1,5 zł. Orlen nie zarabia na polskich kierowcach. Politycy PO kłamią, doskonale wiedząc, jak wygląda rynek paliw w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja ropa naftowa bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA Michał Rachoń lotos Orlen Donald Tusk POLSKA polityka Maciej Małecki

Lotos całkowicie zrezygnuje z dostaw ropy ze Wschodu. Wiemy, kiedy to nastąpi

- W 2023 r. podstawą produkcji Lotosu będzie ropa arabska od Saudi Aramco, a nie rosyjska. Spółka zrezygnuje całkowicie z dostaw surowca ze Wschodu. Obecnie w gdańskiej rafinerii trwają testy dotyczące mieszania ropy arabskiej z innymi gatunkami rop - powiedział wiceprezes Grupy Lotos Piotr Walczak.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa PKN Orlen lotos wojna na Ukrainie sankcje import eksport energetyka

FELIETON Kreml walczy z Orlenem wykorzystując polskich kierowców. Felieton Miłosza Manasterskiego

Zapowiadane w całym kraju protesty, polegające na blokowaniu stacji paliw Orlen, to kolejna odsłona walki Federacji Rosyjskiej o kontrolę nad polskim rynkiem energetycznym. Kolejna bitwa z Orlenem to także zemsta ludzi Putina za zdecydowane działania polskiego rządu w walce o szósty pakiet unijnych sankcji wobec Rosji, wymierzonych właśnie w dochody z ropy - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski PKN Orlen lotos Daniel Obajtek Rosja paliwa

Fuzja Lotosu z Orlenem. Prof. Raczkowski: samo połączenie nie byłoby złe, ale na warunkach makroekonomicznych

- Jeżeli wiemy, że Węgry są zaopatrywane w rosyjską ropę, to jak chcemy budować konkurencyjność i jak zabezpieczyć Orlen, który łączy się z Lotosem, jeśli wiemy, że ten pierwszy koncern nie będzie miał dostępu do rosyjskiej ropy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski, ekonomista z Centrum Gospodarki Światowej z UKSW. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Orlen lotos fuzja GOSPODARKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem