more_horiz
PR24 Portal
Section05
lotos

"Nie ma mowy o żadnej sprzedaży Lotosu". Małecki o budowie multienergetycznego koncernu

- Chcę bardzo mocno podkreślić, że nie ma mowy o żadnej sprzedaży Lotosu, Lotos jest wnoszony do połączonego Orlenu właśnie z Lotosem i PGNiG. Donald Tusk w sposób perfidny manipuluje informacjami, ponieważ do węgierskiego MOL-a i to pod marką "Slovnaft" trafi zaledwie 417 stacji benzynowych Lotos. A podkreślam, stacje benzynowe nie stanowią żadnej infrastruktury krytycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA energetyka Donald Tusk lotos Orlen PGNiG

Bogdan Pęk: koncepcja niemiecka realizowana w Polsce przez Tuska zbankrutowała

- To, co mówi Tusk o prywatyzacji Lotosu, to piramidalne kłamstwo, zaprzecza temu, co czynił, gdy był realnie u władzy przez siedem lat swojego premierowania - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, komentując dyskusję o fuzji koncernów Orlen i Lotos.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja ropa naftowa bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA wojna na Ukrainie Michał Rachoń lotos Orlen Donald Tusk

Zobacz WIDEO Sprzedaż MOL-owi stacji Lotosu. Prof. Zybertowicz: Węgrzy nie narzucą swoich cen polskim kierowcom

- Zrobiliśmy wymianę zasobów w przypadku węgierskiego MOL-a. Oni będą mieli pewną liczbę stacji w Polsce, a my na Węgrzech. Węgrzy nie narzucą swoich cen polskim kierowcom - mówił w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta. Gośćmi Beaty Michniewicz w "Śniadaniu w Trójce" byli też: Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej, Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości oraz Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Polskie Radio polityka Beata Michniewicz Krzysztof Gawkowski Andrzej Zybertowicz Marcin Kierwiński Bartosz Kownacki lotos Orlen PiS PO

Fuzja Lotosu z Orlenem. Prof. Modzelewski: konieczne posunięcie

Celem fuzji Lotosu z Orlenem jest zbudowanie drugiej co do wielkości firmy multienergetycznej w Europie wspólnotowej. W czasie zagrożeń dla rynku paliwowego tylko duże struktury są w stanie przetrwać perturbacje. Decyzja sprzed paru lat została potwierdzona przez okoliczności - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, prawnik i ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Witold Modzelewski GOSPODARKA ekonomia lotos Orlen fuzja POLSKA

Daniel Obajtek gościem audycji "W otwarte karty"

- Prezesowi PKN Orlen za jego działania należy się "bardzo dobry medal", a nie dymisja - powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o zapowiedź posła KO Cezarego Tomczyka, że złoży do premiera wniosek o odwołanie Daniela Obajtka. Powodem jest sprzedaż części Lotosu węgierskiemu MOL-owi.
Zobacz więcej na temat:  Orlen wywiad benzyna polityka ropa naftowa lotos gospodarka polska ekonomia Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Daniel Obajtek

Rząd Tuska chciał sprzedać Lotos Rosjanom? Piekarczyk: pomysł idiotyczny, żeby nie powiedzieć zdradziecki

- Lotos to jedna z niewielu rafinerii w Europie Środkowej, która umie przerabiać saudyjską ropę. Żeby mogła to robić inna, to trzeba by było włożyć bardzo dużo pieniędzy, aby ją przestawić - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Piekarczyk ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Piotr Cywiński, redaktor "Sieci", i Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska ("Dzień Dobry Białystok").
Zobacz więcej na temat:  lotos POLSKA GOSPODARKA PKN Orlen ropa naftowa fuzja Donald Tusk Rosja Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska energetyka Orlen

Plany sprzedaży Lotosu w czasie rządów PO. Kubiak: wariant był jeden, nabywcą mieli być Rosjanie

- Były trzy firmy, mocno powiązane z kapitałem rosyjskim. Rozmowy z tymi podmiotami były bardzo zaawansowane. Tłumaczenia Donalda Tuska są tłumaczeniami dla dzieci z przedszkola - podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak z Radia Gdańsk. Gościem audycji był także Jakub Dymek z tygodnika "Przegląd".
Zobacz więcej na temat:  Rosja energetyka lotos Donald Tusk Platforma Obywatelska

Teresa Wójcik o planach sprzedaży Lotosu: prywatyzacja za wszelką cenę

- Donald Tusk zablokował transakcję, jak zaczął się skandal (…). Trzy formy, które zgłosiły się jako chętne, już wtedy były mocno podejrzane - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik, ekspert ds. energetyki (biznesalert.pl, "Tygodnik Solidarność"), o planach sprzedaży Lotosu w 2011 r.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja ropa naftowa bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA lotos Orlen Donald Tusk POLSKA polityka Antoni Trzmiel
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem