more_horiz
PR24 Portal
Section05

lubelskie

Zatrzymanie podejrzanego o współudział w zabójstwie holenderskiego dziennikarza. "Wpadł przypadkiem"

Lubelska policja zatrzymała poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Konrada G. 35-latek jest podejrzewany o współudział w zabójstwie dziennikarza, do którego doszło w minionym roku w Amsterdamie. Mężczyzna wpadł przypadkiem podczas policyjnej akcji związanej z inną sprawą - chodziło o produkcję narkotyków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja regiony lubelskie zabójstwo Holandia

Otwarto pierwszą w Polsce galerię sztuki nowoczesnej na obszarze wiejskim

Tu powstawały mowy Mikołaja Sienickiego, wielokrotnego marszałka sejmu w XVI wieku. Tu żył i tworzył Mikołaj Rej. Mowa o Siennicy Różanej w województwie lubelskim. Dobra te, przez dziesięciolecia, należały do magnackiego rodu Potockich, a kilkanaście dni temu w zabytkowym dworku otwarto pierwszą w Polsce Galerię Sztuki Nowoczesnej na obszarze wiejskim: Dwór Sztuki.  
Zobacz więcej na temat:  lubelskie Jakub Domoradzki KULTURA malarstwo rzeźba plakat

Niemieckie wyrzutnie Patriot w drodze do Polski. Szef MON: pracujemy nad tym, by zaczęły funkcjonować

W poniedziałek rano rozpoczął się transport niemieckich baterii Patriot do Polski. Mają one wzmocnić wschodnią flankę NATO przy granicy z Ukrainą. - Intensywnie pracujemy nad tym, by do tego doprowadzić - mówił z kolei szef MON Mariusz Błaszczak pytany o to, kiedy niemieckie patrioty zaczną funkcjonować w naszym kraju.
Zobacz więcej na temat:  Patriot POLSKA Niemcy bezpieczeństwo regiony lubelskie

Wypadek autokaru pod Lublinem. Koniec utrudnień na trasie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Wandzin (woj. lubelskie). W nocy doszło tam do wypadku autokaru, który wypadł z drogi. - Podróżowało nim 37 obywateli Białorusi - powiedział dla portalu polskieradio24.pl st. kpt. Michał Mazur, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Siedem osób trafiło do szpitali.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wypadek regiony Lublin lubelskie autobus

Pieniądze na transformację energetyczną Lubelszczyzny. "Tam są inne uwarunkowana niż na Śląsku"

Transformacja energetyczna w województwie lubelskim będzie inaczej uwarunkowana niż na Śląsku, ale są pieniądze na zmiany - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Podkreśliła, że kopalnia węgla w Bogdance jest kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego tej części Polski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Bogdanka bezpieczeństwo energetyczne ministerstwo klimatu fundusze europejskie Lubelszczyzna lubelskie energetyka węgiel

TYLKO U NAS Uwaga kierowcy: zbliża się załamanie pogody. IMGW zapowiada nadejście prawdziwej zimy i atak śnieżyc

- Przed nami bardzo niebezpieczne pogodowo dni - zapowiada w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW wydał ostrzeżenia przed możliwymi oblodzeniami i gęstą mgłą dla części kraju. W kolejnych dniach ostrzeżenia obejmą całą Polskę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda społeczeństwo prognoza pogody wiatr śnieg alert pogodowy kierowcy regiony pomorskie lubelskie podkarpackie Podhale zima

Tragedia w Przewodowie. Kwiatkowski: klasa polityczna zdała egzamin z odpowiedzialności

- Patrząc na ten tragiczny incydent w Przewodowie z perspektywy czasu, to chodziło o to, żeby nie formułować żadnych pochopnych sądów - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia poseł koła PPS Robert Kwiatkowski. Podkreślił, że nawet jeśli komunikację rządu można uznać za nieco spóźnioną, to "lepiej się spóźnić w tej sprawie niż pospieszyć i pochopnie stawiać jakieś tezy".
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Katarzyna Gójska Polska Partia Socjalistyczna PPS POLSKA granica Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie lubelskie Robert Kwiatkowski

Wybuch w Przewodowie. Fogiel: wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek

– Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Jestem przekonany, że władze Ukrainy zachowają się w sposób właściwy i wezmą odpowiedzialność – mówił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel wybuch w Przewodowie lubelskie służby i bezpieczeństwo Ukraina relacje polsko-ukraińskie Trójka Beata Michniewicz POLSKA