more_horiz
PR24 Portal
Section05
ludobójstwo

Stanisław Żaryn przypomina brutalne zbrodnie w Mali. "Rosjanie pokazują prawdziwą twarz"

"Rosjanie pokazują prawdziwą twarz" - ocenił  rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, odnosząc się do doniesień "The New York Times", opisujących masowe egzekucje w miejscowości Moura w Mali. Rosyjscy najemnicy pojmali tam, a następnie rozstrzelali setki mężczyzn i zakopali ich ciała w masowych grobach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa mali Stanisław Żaryn Rosja ludobójstwo

Zbrodnie wojenne na Ukrainie. Sprawą wspólnie zajmują się prokuratorzy z Europy

18 krajów wszczęło śledztwa związane z wojną na Ukrainie. Sześć z nich w tym m.in. Polska wchodzi w skład wspólnego zespołu śledczego Eurojust, z którym porozumienie o współpracy podpisała prokuratura Międzynarodowego Trybunału Karnego. "Wojna na Ukrainie będzie najbardziej udokumentowanym konfliktem zbrojnym, jakiego jesteśmy świadkami" - ocenił Ladislav Hamran z Eurojust.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni ludobójstwo zbrodnie wojenne Międzynarodowy Trybunał Karny

Ukraińskie siły zbrojne zaatakowały rosyjski okręt. "Dostał baty w rejonie Wyspy Węży"

Na Morzu Czarnym płonie rosyjski okręt zaopatrzenia marynarki wojennej "Wsiewołod Bobrow". Jednostka znajduje się nieopodal Wyspy Węży. Jak informuje Serhij Bratczuk, rzecznik władz obwodu odeskiego, pożar na okręcie, to rezultat uderzenia ukraińskich wojsk. Na razie nie są znane bliższe szczegóły zdarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja ŚWIAT Europa zbrodnie wojenne ludobójstwo wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022

Tragiczny bilans rosyjskiej agresji. "50-70 proc. ofiar zmarło na skutek ran postrzałowych"

- W wyniku sprawdzania terenu i pracy grup śledczo-operacyjnych w obwodzie kijowskim znaleźliśmy, dokonaliśmy oględzin i przekazaliśmy instytucjom sądowo-medycznym 1150 ciał zabitych cywilów - powiedział komendant policji obwodowej Andrij Niebytow w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 zbrodnie wojenne ludobójstwo serwis wschodni Kijów

Sekretarz generalny ONZ na Ukrainie. "Wyobraziłem sobie moją rodzinę, wnuczki biegające w panice"

- Przerażające miejsce - tak podkijowską Buczę opisał sekretarz generalny ONZ. Antonio Guterres odwiedził miasto, w którym Rosjanie dokonywali zbrodni na cywilach, ale też zbombardowaną przez Rosjan Borodziankę. Ma się również spotkać z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim oraz szefem ukraińskiej dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina ONZ Antonio Guterres wojna na Ukrainie wojna 2022 zbrodnie wojenne ludobójstwo

WYWIAD Niespójna postawa Zachodu. Gliński: trzeba mówić światu, że na Ukrainie jest wojna

- Federacja Rosyjska poprzez unicestwienie kultury dąży do unicestwienia narodów, wspólnot, na które napada. Rosyjskim modus operandi są zbrodnie wojenne i mordy na ludności cywilnej - powiedział w rozmowie wicepremier Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Gliński Ukraina wojna 2022 zbrodnie wojenne ludobójstwo wywiad serwis wschodni relacje polsko-ukraińskie stosunki polsko-ukraińskie

Rosyjska masakra w Buczy. W ciałach ofiar fragmenty broni znanej z I wojny światowej

Brytyjski "The Guardian" poinformował, że lekarze medycyny sądowej znaleźli w ciałach cywilów zabitych przez Rosjan w Buczy fleszetki - małe rzutki umieszczane w pociskach, by zwiększyć siłę rażenia, które szeroko stosowano w czasie I wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 ludobójstwo zbrodnie wojenne serwis wschodni broń I wojna światowa

TYLKO U NAS Okopy, wraki, niewybuchy. Nasz reporter dotarł do odradzającego się po hekatombie Hostomelu

W Hostomelu na Ukrainie toczyły się zacięte walki wojsk ukraińskich z rosyjską armią. Nieopodal miasta znajduje się też lotnisko, na którym Rosjanie zniszczyli największy samolot świata. Na miejscu był reporter Polskiego Radia 24 Paweł Kurek.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Polskie Radio 24 zbrodnie wojenne ludobójstwo samolot lotnictwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem