more_horiz
PR24 Portal
Section05

Łukasz Lewandowski

Łukasz Lewandowski: spotykam na swej drodze wspaniałych ludzi

- Ironia i poczucie humoru mogą być używane do głębszego wnikania w mechanizmy zła. Ujęcie tragedii właśnie w ten sposób pozwala nam jeszcze głębiej przyjrzeć się konkretnej sytuacji. Dzięki temu możemy zobaczyć, że zło jest wciąż obok nas, siedzi i czai się gdzieś za rogiem - mówił w Dwójce Łukasz Lewandowski.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Lewandowski Dwójka aktor aktorstwo Małgorzata Szymankiewicz

Łukasz Lewandowski: postać Judasza niesie ze sobą sensy, do których nie sposób się nie odnieść

Brawurowo zagrał Judasza w spektaklu Teatru Telewizji Polskiej - "Judasz z Kariothu", z powodzeniem występuje w najnowszym przedstawieniu "Zesłanie, czyli anty-tragedia syberyjska" w Teatrze Ateneum w Warszawie, a słuchowisko w jego reżyserii "Taki, co umiera" będzie prezentowane podczas Festiwalu "Dwa Teatry" w Zamościu. Gościem audycji "Spotkanie z..." był Łukasz Lewandowski.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Łukasz Lewandowski aktorstwo aktor aktorzy

Igor Gorzkowski: "Judasz z Kariothu" to historia postaci tragicznej

- Twórczość Karola Huberta Rostworowskiego jest wciąż nieodkryta, był istotnym dramatopisarzem przed wojną. Chętnie wystawiano jego dzieła, w latach 20. XX wieku jego sztuki były najczęściej grywanym repertuarem współczesnym. Po wojnie dla komunistycznych władz jako arystokrata był postacią niewygodną ze względu na pochodzenie klasowe - mówił w Dwójce Igor Gorzkowski, reżyser spektaklu "Judasz z Kariothu".
Zobacz więcej na temat:  Teatr Telewizji Igor Gorzkowski Dwójka Paweł Siwek Karol Hubert Rostworowski Łukasz Lewandowski