more_horiz
PR24 Portal
Section05

Łukasz Sobolewski

UE wprowadziła limit cenowy na rosyjską ropę. Czyżewski: może znacznie ograniczyć możliwości sprzedaży

- Dobrze, że jakiś limit cenowy powstał, dziś nie robi on ogromnej różnicy dla Rosji, ale pamiętamy, że jeszcze w tym roku, po wybuchu wojny, ropa była znacznie droższa, kosztowała ponad 120 dolarów za baryłkę - mówił w Polskim Radiu 24 Daniel Czyżewski (portal energetyka24.com).
Zobacz więcej na temat:  Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina bezpieczeństwo energetyczne ropa naftowa ŚWIAT Daniel Czyżewski Łukasz Sobolewski

Rozszerzenie NATO. Robert Pszczel: problemem jest Ankara

- Zachowanie Węgier jest mało budujące, jeśli mówimy o sprawach dotyczących relacji z Rosją, to także gesty przyjaźni wobec Iranu itd. Jeśli jednak chodzi o ratyfikację przystąpienia Finlandii i Szwecji do sojuszu, to sądzę, że należy spodziewać się jej w najbliższym czasie, może nawet przed spotkaniem ministrów krajów NATO - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Pszczel, były dyrektor Biura Informacji NATO w Moskwie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Łukasz Sobolewski

PR24 "Lepsza jedna zima bez prądu i ogrzewania, niż całe życie z Rosjanami". Oleh Biłecki o sytuacji na Ukrainie

- Czasami mamy wątpliwości co do wsparcia niektórych krajów, ale jeżeli chodzi o stanowisko Polski czy Finlandii, to jest to dla nas motywacja. W czasach, kiedy w miastach brakuje prądu czy ogrzewania, ta motywacja jest bardzo potrzebna - mówił w Polskim Radiu 24 Oleh Biłecki, dziennikarz telewizji Ukraina24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Łukasz Sobolewski

Gry komputerowe: od produkcji chałupniczej do dochodowego przemysłu

Kiedyś tworzeniem gry komputerowej – od pomysłu do końcowego produktu – zajmowało się kilka, w wyjątkowych przypadkach kilkanaście, osób. Dzisiaj jest to cały przemysł i nad jednym tytułem może pracować nawet kilka tysięcy osób. Ale też w grę (nomen omen) wchodzą teraz nieporównywalnie większe pieniądze: zarówno zainwestowane, jak i te, które można zarobić.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA komputery gry komputerowe gry wideo Kuba Witkowski Łukasz Sobolewski Trójka

Andrzej Mastalerz: bardzo ostrożnie opowiadam o swoich marzeniach

Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski przed Trójkowy mikrofon zapraszają osoby wyjątkowe: pełne pasji, energii do działania, smakoszy życia, wyciskających je jak cytrynę. Audycję ilustrują utwory starannie wyselekcjonowane przez prowadzących i zaproszonego gościa. Tym razem był nim Andrzej Mastalerz, którego charakterystyczny głos doskonale znają wielbiciele audiobooków oraz słuchacze Teatru Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Mastalerz KULTURA aktor aktorstwo TEATR Polskie Radio Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski Trójka

Dzban, który mrozi, czyli dlaczego dorośli nie mogą dogadać się z dziećmi?

Rodzice często mówią, "że nie potrafią się dogadać ze swoimi dziećmi". Nic dziwnego, skoro język dorosłych różni się od tego używanego przez młodzież. Co więcej, nawet poszczególne grupy wiekowe młodych ludzi mówią różnymi gwarami. Nic dziwnego, że powstają nawet specjalne słowniki tłumaczące "z polskiego na nasze".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA język polski rodzice dzieci młodzież rozmowa Józef Niewiarowski Łukasz Sobolewski Trójka

Krzysztof Ignaczak: mam na koncie kilka sukcesów, ale też porażek

Popularny "Igła" uchodził za jednego z najlepszych libero na świecie. Przez wiele lat występował w reprezentacji Polski w siatkówce. W biało-czerwonych barwach rozegrał ponad 320 spotkań. Po przejściu na siatkarską emeryturę zajmował się również komentowaniem sportu, zostając ekspertem jednej ze stacji telewizyjnych. Gościem audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość" był Krzysztof Ignaczak. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski krzysztof ignaczak

Dr Jolanta Szymańska o orędziu szefowej KE o stanie Unii Europejskiej

Ursula von der Leyen w swoim orędziu o stanie Unii Europejskiej przyznała, że Europa Zachodnia popełniła błąd, nie słuchając Polski, państw bałtyckich, państw Europy Środkowej ws. Rosji. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym dr Jolanta Szymańska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Unia Europejska Łukasz Sobolewski Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

"Jesteśmy w grupie szczęśliwców". Dr Libura o nowych szczepionkach na COVID-19

- Szczepienia na pewno uratowały zdrowie i życie milionom osób w krajach, w których były dostępne - powiedziała w Polskim Radiu 24 ekspert ds zdrowia Maria Libura, komentując nowe, tzw. celowane, szczepionki przeciw COVID-19. - Powinniśmy skorzystać z tego, że jako Polska, jesteśmy w grupie szczęśliwców, którzy do tej nowej technologii mają dostęp - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Sobolewski społeczeństwo COVID-19 pandemia epidemia

Miłka Raulin: wszystko zaczęło się od Śnieżki

Pierwszą górską wyprawą przyszłej himalaistki była… kolonijna wycieczka na Śnieżkę. – Wspominam ten dzień bardzo źle. I dobrze. Byłam koszmarnie zmęczona, niezadowolona, wściekła i spocona, ale gdy zobaczyłam te zielone zbocza, to chyba wtedy poczułam, że to jest moja przestrzeń – mówi Miłka Raulin w audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski Miłka Raulin Himalaje grenlandia

Po "London Bridge Down" następuje "Spring Tide". Co się dzieje po śmierci królowej?

Śmierć Elżbiety II pogrążyła w żałobie Wielką Brytanię i cały świat, jednak... życie toczy się dalej, a kraj musi funkcjonować bez problemów. Dlatego odpowiednie służby i protokoły postępowania na taką okoliczność były od dawna przygotowane. Przekazanie tronu i monarszych obowiązków nastąpiło sprawnie i bezproblemowo.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Elżbieta II Wielka Brytania śmierć Łukasz Sobolewski Trójka Karol III