more_horiz
PR24 Portal
Section05
łyżwiarstwo

TYLKO U NAS Polska łyżwiarka oczarowała Pekin: jestem zadowolona

- Jestem zadowolona, że udało mi się poradzić z tym stresem - przyznała Jekatierina Kurakowa w rozmowie z Rafałem Bałą z Polskiego Radia. Polska łyżwiarka figurowa zdobyła 126.76 pkt w programie dowolnym podczas rywalizacji solistek na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Impreza w Chinach zakończy się w niedzielę. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo figurowe TYLKO U NAS

Złoto i rekord Japonki. Polskie panczenistki daleko

Karolina Bosiek (+3,35 sek.) zajęła 17. miejsce, a Andżelika Wójcik (+3,60 sek.) była 20. w rywalizacji panczenistek na 1000 metrów podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Mistrzynią olimpijską na tym dystansie została Japonka Miho Takagi, która czasem 1:13,19 ustanowiła rekord olimpijski. Srebro zdobyła Holenderka Jutta Leerdam (+0,64 sek.), a brąz przypadł Amerykance Brittany Bowe (+1,42 sek.).
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT łyżwiarstwo szybkie łyżwiarstwo

Polska solistka z awansem. Kontrowersyjna Rosjanka dominuje

Rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa, którą do startu w rywalizacji solistek dopuścił wyrok Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), prowadzi po programie krótkim. Reprezentantka Polski Jekaterina Kurakowa jest 24. na półmetku olimpijskiej rywalizacji podczas zimowych igrzysk w Pekinie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe

Dramat faworytek do złota. Polki daleko w walce drużyn

Polskie łyżwiarki szybkie w składzie: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń zajęły ósme miejsce w wyścigu drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W finale D przegrały z Białorusinkami. Złoto olimpijskie zapewniły sobie Kanadyjki po upadku Japonki Nany Takagi, który pozbawił je zwycięstwa. W rywalizacji mężczyzn triumfowali Norwegowie przed Rosjanami i Amerykanami. 
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie

Ostre słowa szefa WADA: miejsce takich osób jest w więzieniu

15-letnia Kamiła Walijewa wystąpi w konkursie solistek łyżwiarstwa figurowego na igrzyskach w Pekinie, mimo, że wokół łyżwiarki trwa zamieszanie związane z wykryciem w jej organizmie niedozwolonej substancji. - Trenerzy, lekarze, działacze, którzy decydują się podawać takie środki dzieciom, powinni zostać wyrzuceni ze sportu - podkreśla Witold Bańka, szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo sporty zimowe doping Witold Bańka WADA SPORT

Gdzie tu logika? Rywalki 15-letniej łyżwiarki pokrzywdzone

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) podjął decyzję, że rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa będzie mogła wystartować w rywalizacji solistek w Pekinie. W ubiegły wtorek okazało się, że 15-latka uzyskała pod koniec grudnia pozytywny wynik testu na obecność środków dopingujących. Kolejną kontrowersyjną decyzją jest odwołanie ceremonii medalowych o ile 15-latka stanie na podium.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska doping sporty zimowe

Afera dopingowa w Pekinie. Jest decyzja w sprawie 15-latki

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) podjął decyzję, że rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa będzie mogła wystartować w rywalizacji solistek podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W ubiegły wtorek okazało się, że 15-latka uzyskała pod koniec grudnia pozytywny wynik testu na obecność środków dopingujących. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo figurowe łyżwiarstwo Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska doping sporty zimowe

Maliszewska i koleżanki wreszcie się uśmiechnęły

Reprezentantki Polski w short tracku, startujące w składzie: Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Nikola Mazur, Patrycja Maliszewska, zajęły drugie miejsce w finale B w rywalizacji sztafet na 3000 metrów podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W klasyfikacji końcowej Polki zajęły szóstą pozycję, a po złoto sięgnęły Holenderki. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 igrzyska igrzyska olimpijskie short track łyżwiarstwo Natalia Maliszewska
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem