more_horiz
PR24 Portal
Section05

Maciej Świrski

Przewodniczący KRRiT o powodach ukarania Radia Zet: podano fałszywą informację, niszczącą reputację Polski

- Nie dochowano rzetelności, wymyślano tę informację ukrywając się za tajemnicą dziennikarską (…). To, co puszczono w świat, wywołało duży zamęt medialny, co rzutuje także na reputację Polski, tę samą fałszywą informację podały także media światowe - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Ukraina wojna na Ukrainie Maciej Świrski

OKO.press uderza w Czarnka w związku z jego spotkaniem z delegacją PE. Co naprawdę powiedział minister?

W piątek na portalu OKO.press pojawił się artykuł, w którym opisano spotkanie delegacji Parlamentu Europejskiego z szefem KRRiT Maciejem Świrskim i ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, który rzekomo zachowywał się w sposób "brutalny i agresywny". - Twoi przodkowie zabili mnóstwo ludzi - minister miał zwrócić się do przewodniczącej delegacji. Portal niezależna.pl dotarł jednak do materiałów, które rzucają nowe światło na tę sprawę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Maciej Świrski Parlament Europejski media II wojna światowa

Betlejemskie Światło Pokoju i świąteczne życzenia w Polskim Radiu

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Polskiego Radia. Z rąk harcerzy Światło odebrała prezes publicznego nadawcy Agnieszka Kamińska, która złożyła wszystkim pracownikom świąteczne życzenia. W opłatkowym spotkaniu uczestniczył przewodniczący Rady Mediów Publicznych Krzysztof Czabański, przewodniczący KRRiTV Maciej Świrski, poseł PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Publicznych, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski, a także przedstawiciele ministerstw i pracownicy Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Boże Narodzenie święta Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Joanna Lichocka Maciej Świrski

Betlejemskie Światło Pokoju i świąteczne życzenia w Polskim Radiu

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Polskiego Radia. Z rąk harcerzy Światło odebrała prezes publicznego nadawcy Agnieszka Kamińska, która złożyła wszystkim pracownikom świąteczne życzenia. W opłatkowym spotkaniu uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, przewodniczący KRRiTV Maciej Świrski, poseł PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski, a także pracownicy Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Boże Narodzenie święta Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Joanna Lichocka Maciej Świrski

"Odgrywają ważną rolę w kontekście bezpieczeństwa narodowego". Przewodniczący KRRiT o mediach publicznych

- Media publiczne mają także rolę, w kontekście bezpieczeństwa narodowego, ostrzegania przed rozmaitymi niebezpieczeństwami. Mało się o tym mówi, ale to jest niezwykle istotna sprawa - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  KRRiT media POLSKA polityka TVN telewizja publiczna telewizja Polskie Radio Polskie Radio 24 media publiczne Maciej Świrski

"Melchiory 2022". Niebawem poznamy nagrodzonych reportażystów

Dziś o godz. 18.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie podczas Gali Polskich Reportażystów "Melchiory 2022" poznamy najlepszych reportażystów radiowych i telewizyjnych. Podczas uroczystości wręczone zostaną nagrody: XVII Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2022", Ogólnopolskiego Konkursu o Grand Prix KRRiT, Inspiracji Roku oraz Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Melchiory 2022 reportaż Piotr Gliński Krzysztof Czabański Maciej Świrski KRRiT Rada Mediów Narodowych

"Otwiera się przed nami nowa era". Maciej Świrski o możliwościach współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej

- Mamy szansę na polsko-ukraińsko-amerykański sojusz technologiczny, załapanie się na szczególny moment dziejowy, znalezienie się w nowym rozdziale cywilizacji, który otwiera się przed nami - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, założyciel i prezes Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Tadeusz Płużański Maciej Świrski

Rosyjskie fake newsy w sieci. Szef RDI: polska dyplomacja stanęła na wysokości zadania

- Niszczenie reputacji Polski przez mówienie, że w Polsce jest jakiś faszyzm, jest uzasadnieniem dla świata, by Polska została opuszczona w momencie agresji - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, szef Reduty Dobrego Imienia. - To się nie udało Putinowi z jednego powodu: polska dyplomacja stanęła na wysokości zadania w tym krytycznym momencie. To niezwykle istotne, co się wydarzyło w ostatnich tygodniach przed i po agresji na Ukrainę - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Świrski Tadeusz Płużański wojna na Ukrainie wojna 2022 dezinformacja fake news Rosja

Prezes RDI o "Warstwach Pamięci"

Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski opowiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia o projekcie "Warstwy Pamięci". Jak wskazał, "kwestia katów i ofiar jest kluczowa dla zrozumienia współczesnej historii i żeby tej historii nie rozumieć, to jest obecnie przez rozmaite media i gremia zamazywana".
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek historia Polski pamięć zbrodnie wojenne okupacja niemiecka HISTORIA Maciej Świrski Reduta Dobrego Imienia II wojna światowa

"Zatraciliśmy świadomość o ogromie zbrodni niemieckich". Prezes RDI o projekcie "Warstwy Pamięci"

- Przez lata komunizmu i postkomunizmu zatraciliśmy świadomość, jaka była skala zbrodni niemieckich - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia Maciej Świrski. Jak zaznaczył "praktycznie w każdej gminie w Polsce są miejsca, w których coś strasznego się wydarzyło". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Maciej Świrski Reduta Dobrego Imienia pamięć HISTORIA historia Polski II wojna światowa Holokaust zbrodnie wojenne okupacja niemiecka

Projekt "Warstwy pamięci". Reduta Dobrego Imienia chce przywrócić przekaz polskiego kodu kulturowego

- W dobie smartfonów, internetu - oraz wszystkiego, co się z tym wiąże - trudno jest przebić się z kulturowym przekazem i dotrzeć do młodych ludzi z informacjami historycznymi - mówi o projekcie edukacyjnym "Warstwy pamięci" prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Świrski Reduta Dobrego Imienia pamięć historia Polski II wojna światowa

"Podejmiemy odpowiednie działania". Prezes Reduty Dobrego Imienia o słowach Frasyniuka

- Słowa Władysława Frasyniuka wpisują się w kampanię nienawiści wobec Wojska Polskiego i przeciwko Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia, oceniając skandaliczną wypowiedź działacza opozycji w PRL Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Świrski POLSKA Władysław Frasyniuk uchodźcy straż graniczna Wojsko Polskie