more_horiz
PR24 Portal
Section05

Maciej Walecki

Dźwięki spod ziemi, rowery z historią i moderna. "Lato z Radiem" w Katowicach

Wtorkowe przedpołudnie w "Lecie z Radiem" było niezwykle aktywne. Reporterzy, Maciej Walecki i Roman Czejarek, odkrywali miejsca spoza pierwszych stron przewodników. Było technicznie, było kulturalnie, a coś dla siebie mogli znaleźć również miłośnicy aktywnego wypoczynku i historii. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Katowice Tauron film polski Maciej Walecki Roman Czejarek architektura rower komputery

25. Piknik Naukowy. Jak nie dać sobie robić wody z mózgu?

Tematem przewodnim sobotniego (21.05) Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie woda. Nie zabraknie jednak również eksperymentów i pokazów o zupełnie innej tematyce. Na stanowisku Fundacji "Marsz dla nauki" prezentowany będzie pokaz "Pic na wodę, fotomontaż - czyli jak nie dać się nabrać na fake newsy i jak weryfikować informacje w czasach postprawdy".
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2022 Piknik Naukowy Maciej Walecki Centrum Nauki Kopernik Polskie Radio

25. Piknik Naukowy. Jakie atrakcje czekają zwiedzających w tym roku?

W najbliższą sobotę, 21 maja, odbędzie się 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, czyli największa w Europie naukowa impreza plenerowa. Z uwagi na to, że tegorocznym motywem przewodnim jest woda, dowiemy się m.in. o tym, czy ryby mogą pływać w miodzie, i odkryjemy tajemnice wnętrza lodowców. 
Zobacz więcej na temat:  Centrum Nauki Kopernik Polskie Radio Piknik Naukowy 2022 społeczeństwo NAUKA Maciej Walecki woda globalne ocieplenie

Curling, czyli szachy na lodzie. Tę grę wymyślili farmerzy ze średniowiecznej Szkocji

- Curling zaczął się w średniowiecznej Szkocji. Farmerzy wychodzili zimą na zamarznięte akweny i rzucali kamieniami do celu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Maksym Grzelka, wicemistrz Polski w curlingu. Na czym polegają zasady tej gry? Dlaczego buty do curlingu różnią się od siebie? Z jakiego powodu zawodnicy lubią kawę?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Joanna Racewicz curling Łódź Maciej Walecki