more_horiz
PR24 Portal
Section05

Maciej Walecki

"Lato z Radiem" 2023 w Kopalni Soli "Kłodawa". Najgłębsza trasa turystyczna na świecie

"Lato z Radiem" 2023 w Kopalni Soli "Kłodawa"! To jedyna czynna kopalnia soli udostępniana do zwiedzania. "Lato z Radiem" zawitało tam w czwartkowe przedpołudnie. Reporter Maciej Walecki wraz z przewodnikami, Andrzejem Mikołajczakiem oraz Ryszardem Szubertem, zjechał 600 metrów pod ziemię, by zwiedzić najgłębszą trasę turystyczną na świecie. 
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Maciej Walecki kopalnia soli Lato z Radiem 2023 Kopalnia Soli Kłodawa

Święto Polskiej Niezapominajki w Programie 1 Polskiego Radia

Obchodzone 15 maja Święto Polskiej Niezapominajki zapoczątkował w 2002 roku Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki i prowadzący "Ekoradio". To święto, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie. Akcji przyświeca także idea, że warto zachować od zapomnienia ważnych ludzi, miejsca oraz chwile. Corocznie obchody odbywają się w Jedlni-Letnisku - miejscowości położonej na skraju Puszczy Kozienickiej. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Program 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zalewski Maciej Walecki Święto Polskiej Niezapominajki

Źródło zdrowia i szczęścia. O pozytywnym wpływie przytulania na nasz organizm

Nieżyjąca już psychoterapeutka Virginia Satir powiedziała kiedyś: każdy, nie tylko dziecko, potrzebuje czterech uścisków dziennie, aby przetrwać; ośmiu uścisków dziennie do prawidłowego funkcjonowania; 12 uścisków dziennie dla zapewnienia rozwoju. Potwierdzają to badania - zdaniem naukowców powinniśmy się przytulać minimum 12 minut dziennie, by być zdrowymi i szczęśliwymi. 
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Maciej Walecki zdrowie zdrowie psychiczne

Oszustwa "na legendę". Jak uchronić się przed utratą pieniędzy?

Mimo regularnych ostrzeżeń i wytężonych wysiłków policjantów wciąż wiele osób starszych pada ofiarą oszustów podszywających się pod funkcjonariuszy, pracowników administracji bądź znajomych naszych bliskich. W ten sposób , nazywany metodą "na legendę", przestępcy mogą pozbawić nas wszystkich oszczędności. Co możemy zrobić, aby uchronić seniorów przed tego typu oszustwami?
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kurzajewski oszustwa oszustwo kradzież kradzież pieniędzy Maciej Walecki

Jedynka szturmuje Skrzyczne, czyli "Z głową w górach" w Szczyrku

Szczyrk, Beskid Śląski, a nad nami Skrzyczne i Centralny Ośrodek Sportu. To właśnie stąd nadawało studio plenerowe Jedynki w ramach akcji "Z głową w górach". - Szczyrk powstał na przełomie XVII i XVIII wieku, ale niektórzy się spierają, że jeszcze wcześniej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia góral beskidzki Mateusz Kurowski.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe zima narty Sława Bieńczycka Maciej Walecki szczyrk