more_horiz
PR24 Portal
Section05

Mafia

Współpracowały z najpotężniejszą organizacją przestępczą we Włoszech. Trzy Polski zatrzymane

"Łowcy cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z mazowiecką Krajową Administracją Skarbową zatrzymali trzy Polki poszukiwane Europejskimi Nakazami Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości. Są one podejrzane o udział w mafii 'Ndrangheta i prania pieniędzy. Wobec kobiet została już wszczęta procedura ekstradycyjna.
Zobacz więcej na temat:  Europa Włochy przestępczość Mafia POLSKA

Orlen zapłaci zaległy podatek za Lotos. To efekt działań mafii VAT-owskiej w 2014 i 2015 roku

92,5 miliona złotych - taką kwotę musi zwrócić do Skarbu Państwa spółka PKN Orlen. To efekt kontroli skarbowej przeprowadzonej w spółce Lotos, która połączyła się niedawno z PKN Orlen. Oszacowane zobowiązanie związane jest z rozliczeniem VAT-u przy handlu paliwami w latach 2014 i 2015, czyli działaniem tzw. mafii VAT-owskiej.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Daniel Obajtek Mafia POLSKA paliwa

Oszukali Skarb Państwa na kilkadziesiąt mln złotych. Jest akt oskarżenia

Skierowaniem do sądu aktu oskarżenia zakończyło się postępowanie prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ws. jednego z członków grupy przestępczej zajmującej się obrotem olejem napędowym - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że przez Mirosława W. straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 34 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  ABW pieniądze Mafia służby i bezpieczeństwo podatek VAT POLSKA

W pułapce lichwiarskiej szajki. Sprawa państwa Totzke [POSŁUCHAJ]

Dom w Rewie nad Zatoką Pucką, który stał się łupem lichwiarskiej szajki w Trójmieście, wróci – wyrokiem sądu – do pierwotnych właścicieli. Tak podczas sprawy odwoławczej orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku 26 stycznia tego roku, po ponad sześciu latach walki właścicieli domu, państwa Totzke, z oszustami. Wśród nich są nie tylko pożyczkodawcy, ale także notariusze – osoby zaufania publicznego.
Zobacz więcej na temat:  nieruchomości mieszkanie Trójmiasto oszustwa oszustwo Mafia pieniądze Trójka