more_horiz
PR24 Portal
Section05

Magdalena Ogórek

Reparacje wojenne. Poseł Lewicy: trzeba światu mówić, kto odpowiada za te straty, które ponieśliśmy

- Trzeba światu mówić, że II wojna światowa zaczęła się od agresji na Polskę, że nasz kraj poniósł ogromne straty i ktoś za te straty odpowiada - komentował w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Bogusław Wontor. Odniósł się tym samym do podpisanej właśnie przez ministra spraw zagranicznych prof. Zbigniew Raua noty dyplomatycznej w sprawie reparacji, która zostanie przekazana dyplomacji niemieckiej. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek polityka reparacje wojenne lewica Niemcy nazizm POLSKA II wojna światowa

Fake newsy w polskiej polityce. Poseł PiS: Sikorski był chyba w gorszym stanie psychicznym

- Ubolewam nad tym, że polscy politycy przekazują fake newsy. Służą w ten sposób wyłącznie Rosji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Robert Telus. Odniósł się tym samym do nieprawdziwych informacji przekazywanych przez polityków opozycji dotyczących m.in. ukraińskiego zboża, które rzekomo ma zaszkodzić polskim rolnikom, i sugestii Radosława Sikorskiego, że za atakiem na Nord Stream stoją Stany Zjednoczone.
Zobacz więcej na temat:  polityka Magdalena Ogórek fake news propaganda dezinformacja Radosław Sikorski Rosja

Ursula von der Leyen grozi Włochom. Poseł Koalicji Polskiej: myślę, że teraz wstydzi się tych słów

- Z niedowierzaniem przyjąłem słowa Ursuli von der Leyen - mówił poseł Koalicji Polskiej Ireneusz Raś w Programie 1 Polskiego Radia. Odniósł się tym samym do skandalicznej wypowiedzi szefowej Komisji Europejskiej w sprawie wyborów we Włoszech. Poseł wyraził nadzieje na to, że "pani von der Leyen wstydzi się teraz tego co powiedziała". 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek Ireneusz Raś Unia Europejska Ursula von der Leyen wybory we Włoszech Komisja Europejska

"Jestem matką, Włoszką, chrześcijanką". Kuźmiuk: te słowa Meloni uwiodły jej rodaków

Giorgia Meloni, liderka centroprawicy, która wygrała wybory we Włoszech, jest niemal pewną kandydatką na premiera. W swoich przemówieniach podkreślała "jestem kobietą, matką, Włoszką i chrześcijanką". - Takie publiczne wypowiedzi we współczesnym świecie, Europie, wywołują ciarki na plecach. Te słowa rzeczywiście uwiodły Włochów - komentował w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Magdalena Ogórek Zbigniew Kuźmiuk Włochy wybory we Włoszech Giorgia Meloni

List Tuska do Putina. Poseł PiS: lider PO jest człowiekiem o zerowej wiarygodności

- Donald Tusk jest człowiekiem o zerowej wiarygodności - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Odniósł się tym samym do ujawnionego przez TVP Info listu ówczesnego premiera z 2008 roku zaadresowanego do Władimira Putina. W opinii Kalety "Platforma Obywatelska z Donaldem Tuskiem na czele to są ludzie, którzy chodzą od bandy do bandy, czyli od Brukseli do Moskwy i od Moskwy do Brukseli".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Piotr Kaleta Donald Tusk Władimir Putin Platforma Obywatelska Rosja

70 lat panowania Elżbiety II. Wiceszef MSZ: szła z duchem czasu, zachowując godność i szacunek poddanych

- Odchodzi świat monarchii, która zawsze była na czasie. Monarchii, która potrafiła wyczuwać nastroje i oczekiwania społeczne, ale potrafiła przy tym zachować równocześnie swój "kręgosłup" - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta II Piotr Wawrzyk Magdalena Ogórek Wielka Brytania Królowa Elżbieta II

Poseł PiS: z ust von der Leyen padły ważne słowa, ale działania KE wobec Polski nadal są skandaliczne

Anna Kwiecień z PiS powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, że słowa Ursuli von der Leyen o tym, iż należało słuchać Polski odnośnie układania relacji z Rosją, były bardzo ważne. Nie idą one jednak w parze  - jak zaznaczyła - z postawą KE, która nie udzieliła nam wsparcia mimo przyjęcia przez nasz kraj tak dużej liczby ukraińskich uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen Magdalena Ogórek polityka Rosja Polska w Unii Europejskiej Anna Kwiecień

Magdalena Ogórek o stratach wojennych Polski: to była metodyczna, zaplanowana grabież

- Niemcy penetrowali polskie kolekcje. W 1933 r. powstała Izba Kultury Rzeszy. Niemcy natychmiast wydali wytyczne, by historycy sztuki ruszyli do Polski i katalogowali dobra kultury. Weszli do naszych muzeów, galerii i skatalogowali te zbiory - mówiła w Polskim Radiu 24 historyk dr Magdalena Ogórek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa HISTORIA historia Polski Niemcy PRL społeczeństwo Bez Przedawnienia Magdalena Ogórek

Dr Konrad Graczyk: II wojna światowa ma nie tylko polityczny, ale i prawny wymiar

- Każdy z nas zdaje sobie sprawę z politycznego wymiaru wojny, natomiast to wszystko ma również wymiar prawny. Chciałbym zwrócić uwagę, że 1 września wydarzyły się dwie ważne rzeczy na niwie ustrojowej - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia zastępca dyrektora Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej dr Konrad Graczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski II wojna światowa zbrodnie wojenne społeczeństwo Instytut Pamięci Narodowej IPN Konrad Graczyk Magdalena Ogórek

Sławomir Broniarz zapowiada wrześniowy protest nauczycieli. Bolesław Piecha: ZNP od dawna uprawia politykę

- Ja nie rozumiem tego protestu. Niestety Związek Nauczycielstwa Polskiego od dawna stoi na pozycjach bardzo politycznych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Bolesław Piecha z Prawa i Sprawiedliwości. Szef ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział wrześniowy protest nauczycieli, który ma mieć jednak charakter informacyjny.    
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Bolesław Piecha Związek Nauczycielstwa Polskiego szkoła Sławomir Broniarz edukacja nauczyciel protest