more_horiz
PR24 Portal
Section05

Magdalena Złotnicka

Pseudoreferenda na Ukrainie. Kpt. Badowski: Rosja chce zastraszyć Zachód użyciem broni jądrowej

- Gdyby Rosjanie dokonali uderzenia taktyczną bronią jądrową, na minimalnym szczeblu, najprawdopodobniej uderzyliby nie w zgrupowania wojsk ukraińskich, ale w jakąś metropolię, co miałoby wymusić zawieszenie broni - mówił w Polskim Radiu 24 kpt. Tomasz Badowski, ekspert ds. wojskowości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Magdalena Złotnicka

PR24 Pseudoreferenda na okupowanych terytoriach. "Świat nie ugnie się przed szantażem Rosji"

- Rosji pozostaje liczenie na działanie blefu, tego że światowi przywódcy ugną się przed szantażem użycia przez Putina broni jądrowej i pozwolą mu realizować to, na czym mu zależy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Witold Sokała (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Magdalena Złotnicka

Węgry bez środków z UE? Dr Hejj: władze będą dążyły do porozumienia z instytucjami unijnymi

- Nie mam wątpliwości, że się oni dogadają [rząd węgierski i instytucje unijne - przyp. red.]. Pozostaje tylko kwestia tego, jak szybko węgierski parlament przeproceduje ustawy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Dominik Hejj (Instytut Europy Środkowej, "Dziennik Gazeta Prawna"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska polityka Węgry fundusze unijne Magdalena Złotnicka

Mobilizacja do wojska w Rosji. Prof. Andrzej Gil: 20 lat propagandy zrobiło swoje

- Fakt, że w oficjalnym oświadczeniu ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu była mowa o zmobilizowaniu 300 tys. żołnierzy oraz że według tajnego paragrafu ujawnionego przez media ich liczba w rzeczywistości sięga miliona, nic nie znaczy, szczególnie w systemie działającym w Federacji Rosyjskiej - wskazał na antenie Polskiego Radia 24 politolog prof. Andrzej Gil.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Magdalena Złotnicka wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne Rosja

"Nie zamierzamy wpuszczać Rosjan uciekających przed mobilizacją". Stanowcza deklaracja wiceszefa MSWiA

- Na naszej granicy (z Rosją) w obwodzie kaliningradzkim nie notujemy zwiększonego ruchu (...). Przypomnę, że ograniczenia wizowe działają i my nie zamierzamy wpuszczać do Polski hurtem żadnej grupy Rosjan, nawet tych, którzy będą mówili, że uciekają przed mobilizacją. To jest zbyt niebezpieczne działanie - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Maciej Wąsik POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-rosyjskie Rosja wojna 2022 serwis wschodni MSWiA

Blokada środków unijnych dla Węgier? Marek Wróbel: motywy KE są niejasne, najpewniej polityczne

- Bez wątpienia Węgry nie mogą liczyć na żadną wyrozumiałość Komisji Europejskiej czy innych organów UE, są na cenzurowanym ze znanych nam wszystkim powodów. Inne kraje na taką wyrozumiałość mogą liczyć. Wygląda na to, że sprawa jest motywowana politycznie - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel (Fundacja Republikańska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska polityka Węgry fundusze unijne Magdalena Złotnicka

Zachęty rządu do oszczędzania energii. Piotr Kaleta: to nie ma polegać na karach

- Nikt nie chce tego, by Polacy mieli problem z zakupem drewna, węgla itd., ale życie podpowiedziało takie rozwiązania, że musimy zacisnąć pasa, bo ktoś zgłupiał i wywołał taką wojnę, że musimy spróbować myśleć o tym inaczej - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta, komentując rządowe zapowiedzi zachęt do oszczędzania energii. - My chcemy, by Polacy byli odpowiedzialni za własną rodzinę i za swój kraj - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka Piotr Kaleta polityka energetyka prąd społeczeństwo

Ukraiński prąd w polskich gniazdkach. Publicyści komentują uzgodnienia władz

Polska będzie kupować prąd z ukraińskiej elektrowni Chmielnicki. To efekt porozumienia zawartego między premierem Mateuszem Morawieckim  a prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Jednocześnie władze Komisji Europejskiej zaproponowały, by wprowadzić mechanizm obowiązkowych oszczędności energii w godzinach szczytu. Wyzwania energetyczne stojące przed Polską i UE komentowali w Polskim Radiu 24 publicyści: Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Piotr Kusznieruk z Trybuna.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka energetyka relacje polsko-ukraińskie prąd

Energetyka atomowa w Polsce. Prof. Górski: najlepiej byłoby skorzystać ze wszystkich trzech ofert

- Z pewnością dla Polski budowa trzech elektrowni w perspektywie czasu nie byłaby jakimś nadmiernym "problemem". Doprowadziłoby to do takiej sytuacji, w której moglibyśmy spać spokojnie, jeśli chodzi o kwestie energetyczne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski, rektor Kolegium Jagiellońskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka elektrownia atomowa Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka GOSPODARKA

PR24 W jaki sposób wyliczono straty Polski w czasie II wojny światowej? Ekspert z zespołu Arkadiusza Mularczyka wyjaśnia

Na antenie PR24 dr Paweł Pońsko, ekspert raportu reparacyjnego ds. waloryzacji PKB, wyjaśnił, w jaki sposób wyliczono straty poniesione w czasie II wojny światowej. - Bank Światowy wykorzystuje zastosowaną przez nas metodologię - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA Bez Przedawnienia II wojna światowa reparacje wojenne

Memorandum Poczty Polskiej i Poczty Ukraińskiej. Marek Makuch: zwiększamy obecną współpracę

Na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej Marek Makuch skomentował kwestię współpracy Poczty Polskiej oraz Poczty Ukraińskiej, oraz aspekt zawarcia umowy na rzecz wzmocnienia zdolności obronnych państwa z Wojskami Obrony Terytorialnej. - Podpisane 16 sierpnia br. porozumienie dot. współpracy polsko-ukraińskiej jest zwiększeniem szeregu działań, które Poczta Polska podjęła od samego początku brutalnej inwazji na Ukrainę - wskazał gość audycji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka Poczta Polska poczta relacje polsko-ukraińskie uchodźcy wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Wojska Obrony Terytorialnej WOT

"Próba pozyskania młodych wyborców". Dr Anusz o debacie Trzaskowski-Hołownia

- Najbardziej jednoznaczny przekaz ze strony polityków jest skierowany do ludzi młodych, a kwestie obyczajowe, światopoglądowe, w co wchodzą kwestie związków partnerskich, czy ustawa o przerywaniu ciąży, są udziałem debaty wśród ludzi młodych - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz komentując spotkania na Campusie Polska Przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Andrzej Anusz polityka opozycja wybory w Polsce

PR24 Uznanie zdobyczy Rosji na Ukrainie zakończy wojnę? Dr Repetowicz: naiwność przedszkolaka

- Jeśli zostanie zawarty traktat sankcjonujący rosyjskie zdobycze terytorialne na Ukrainie, to Rosja odbuduje swój potencjał dzięki zniesieniu sankcji i za kilka lat dokona kolejnego uderzenia - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Witold Repetowicz, ekspert do spraw Bliskiego Wschodu. - Trzeba być naiwnym na poziomie przedszkolaka, by uważać, że Rosja tego nie zrobi - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Magdalena Złotnicka wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja Ukraina Europa Europa Wschodnia