X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
malarstwo

"Theatrum Jerzego Nowosielskiego". Sopocka wystawa poświęcona artyście

Malarz, rysownik, filozof, teolog prawosławny, uważany za jednego z  najwybitniejszych współczesnych pisarzy ikon. W Sopocie trwa wystawa zatytułowana "Theatrum Jerzego Nowosielskiego". Jak podkreślają organizatorzy: "To próba nowego spojrzenia na twórczość klasyka XX wieku". Co czeka odwiedzających galerię? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA jerzy nowosielski wystawa malarstwo SZTUKA Katarzyna Cygler

"Ferie po królewsku 2022" na Zamku Królewskim w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na "Ferie po królewsku 2022". W tym roku motywem przewodnim tej specjalnej oferty edukacyjnej będą wystawy czasowe dzieł Caravaggia i caravaggionistów. O programie odbywającego się w dniach 30 stycznia - 12 lutego 2022 r. wydarzenia w audycji "Trójka przed południem" opowiedziała Monika Przypkowska z Działu Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Katarzyna Cygler Trójka Zamek Królewski Warszawa Caravaggio malarstwo Ferie zimowe muzeum warsztaty

Co mówi o nas twarz? Ukazywanie emocji w sztuce

Twarz często pokazuje to, czego sami nie jesteśmy świadomi. Bystrzy obserwatorzy potrafią jednak wyczytać z naszych fizjonomii wiele informacji. Ci, którzy oprócz bystrości posiadają dar plastyczny, niekiedy interpretują nasze twarze, podkreślając najsłabsze punkty, naturę bądź charakter. Jakie są sposoby prezentowania twarzy i rysujących się na nich emocji? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka malarstwo KULTURA Monika Małkowska emocje SZTUKA komiks

Prof. Czesław Dźwigaj: twórczość jest dla mnie sposobem na życie

- Twórczość jest na pierwszym miejscu. Poświęciłem temu całe swoje życie, kosztem wielu innych spraw. Ale to nie znaczy, że jestem zapaleńcem. Jednak tworząc, pokonuję samego siebie, a to mi pozwala wielowymiarowo zrozumieć innych ludzi - mówił w Dwójce prof. Czesław Dźwigaj - wykładowca akademicki, a także malarz, rzeźbiarz i poeta.
Zobacz więcej na temat:  malarstwo Dwójka rzeźba Michał Nowak KULTURA SZTUKA

"Jonasz" na "Scenie teatralnej Trójki" [POSŁUCHAJ]

Rozpoczynając rok 2022 w "Scenie teatralnej Trójki", zaproponowaliśmy słuchowisko ze Sceny Wspomnień (cyfrowa rekonstrukcja Andrzeja Brzoski) sprzed 65 lat. W styczniu przedstawiamy / przypominamy słuchowiska z głębokiego Archiwum Polskiego Radia oraz – dla kontrastu – powtarzamy utwory współczesne.
Zobacz więcej na temat:  Danuta Stenka Mateusz Rusin słuchowisko Teatr Polskiego Radia Adam Ferency Barbara Marcinik KULTURA malarstwo Trójka

Muzeum Narodowe w Warszawie. Odważne w trudnych czasach

- Kupiliśmy Chagalla, kupiliśmy Académie Julian, również "Kompozycje astronomiczne" Witkacego i mały, piękny szkic Gottlieba. Dużo dobrych rzeczy się wydarzyło - gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie Łukasz Gaweł, który podsumował 2021 rok i podzielił się najbliższymi planami placówki.
Zobacz więcej na temat:  Muzeum Narodowe w Warszawie Dwójka Jakub Kukla malarstwo SZTUKA

Rynek kolekcjonerski w 2021 roku. Jak się zmieniał?

W ubiegłym roku rynek kolekcjonerski odnotował olbrzymi wzrost. Według najnowszego Raportu Kolekcjonerskiego OneBid obrót malarstwem wzrósł aż o 89 procent w porównaniu do roku 2020. Inne rynki również odnotowały dynamiczny wzrost. Więcej niż połowa sprzedanego w 2021 r. malarstwa wylicytowano, biorąc udział w aukcji online. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka dzieła sztuki SZTUKA malarstwo aukcja internetowa kolekcjonowanie finanse inwestycje Kamil Jasieński

Teksty Tadeusza Borowskiego za darmo dla wszystkich. Kto jeszcze znalazł się w domenie publicznej?

Z początkiem 2022 roku do zasobu dzieł, z których można swobodnie korzystać, przechodzą prace twórców zmarłych w 1951 roku. Należą do nich Tadeusz Borowski, Hermann Broch, André Gide, Andriej Płatonow, Ludwig Wittgenstein, Józef Hecht i Artur Szyk. Lista nazwisk jest bardzo długa.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Borowski Arnold Schonberg literatura muzyka współczesna malarstwo grafika historia Polski HISTORIA KULTURA