more_horiz
PR24 Portal
Section05

Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Ogólnopolski protest "Zerwijmy łańcuchy". Współorganizatorka: to głośny sprzeciw wobec niecnych praktyk

- Rok po roku udawało nam się docierać właśnie w ten sposób "pod strzechy", czyli do ludzi, którzy być może nie wiedzą, myślą inaczej. To jest właściwie główny cel akcji - mówiła w Polskim Radiu 24 Paulina Król (redaktor naczelna portali psy.pl i koty.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg zwierzęta PSY społeczeństwo pies

"Rosyjska pętla gazowa została z Polski zdjęta". Piotr Naimski o sukcesie Baltic Pipe

- Polska gospodarka nie będzie już kupowała rosyjskiego gazu i nie będzie uzależniona od kontraktów z tamtymi podmiotami. To bardzo ważne, ponieważ po kilkudziesięciu latach rosyjska pętla gazowa została zdjęta z Polski - skomentował na antenie Programu 1 Polskiego Radia faktyczny pomysłodawca budowy Baltic Pipe, kawaler Orderu Orła Białego Piotr Naimski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA energetyka Piotr Naimski Baltic Pipe Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Nord Stream gaz ziemny

Prezes PKP Cargo, w Jedynce, o przewozie węgla

- Mamy kompetencje w przewozie węgla. Nie jest to dla nas nowość - mówił w Programie 1 Polskiego Radia w audycji "Otwarte karty" prezes PKP Cargo, Dariusz Seliga. Gość Jedynki mówił o tym, jak spółka przygotowuje się do przewiezienia, do końca roku, dodatkowych 4,5 mln ton węgla, które mają zapewnić Polakom ciepło w domach.
Zobacz więcej na temat:  ceny POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg węgiel Dariusz Seliga Ukraina PKP bezpieczeństwo energetyczne

PR24 Straty wojenne Biblioteki Narodowej. Dyrektor instytucji: obowiązek rekompensaty jest oczywisty

- Ogromne oddziały weszły do zabarykadowanych magazynów, gdzie na metalowych półkach stały bezcenne zbiory. Świadomie je podpalili. Dlatego rekompensata za tę stratę jest oczywista. Nidy jej nie otrzymaliśmy  - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg książki czytelnictwo Biblioteka Narodowa reparacje wojenne II wojna światowa historia Polski Niemcy

Reparacje wojenne. "Straciliśmy możliwość linearnej narracji o historii"

Reparacje - to słowo obecnie odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Co mogą zmienić? 6 bilionów 220 miliardów 609 milionów złotych - na taką kwotę oszacowano straty poniesione przez Polskę w wyniku II wojny światowej. 1 września, czyli w rocznicę niemieckiego ataku, na Zamku Królewskim w Warszawie przedstawiono raport o polskich stratach wojennych spowodowanych przez Niemców w latach 1939-1945.
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne dzieła sztuki Małgorzata Raczyńska-Weinsberg II wojna światowa okupacja niemiecka okupacja sowiecka Zamek Królewski Bez Przedawnienia

Nowelizacja prawa o ruchu drogowym. Wiceminister infrastruktury: zasady parkowania się nie zmieniają

- Jeżeli chodzi o parkowanie, od 21 września nic się nie zmieni. Przepisy, które wchodzą w życie dotyczą dróg nowoprojektowanych i są związane z zarządcą infrastruktury drogowej, który będzie musiał tę infrastrukturę tak zbudować lub przebudować, aby jednoznacznie przesądzić, czy chodnik służy tylko i wyłącznie pieszym czy jest również miejscem, na którym można pozostawić samochód - wyjaśniał w Polskim Radiu 24 Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 susza Małgorzata Raczyńska-Weinsberg parkowanie samochód transport

Polska armia intensywnie się zbroi. Czy zapewni nam to bezpieczeństwo?

Zagrożenie ze strony Rosji sprawiło, że Wojsko Polskie szybko zwiększa swój potencjał. To proces, jakiego nie było w naszej historii. Na zakup nowego wyposażenia militarnego są przeznaczane ogromne kwoty. Wydatki na wojsko idą w miliardy złotych. Kupujemy na potęgę - czołgi, samoloty, śmigłowce, haubice, okręty i szereg innych rodzajów broni. Czy da nam to bezpieczeństwo? Czy sam proces jest transparentny?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg wojsko Wojsko Polskie armia Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Ukraina wojna na Ukrainie Polska Grupa Zbrojeniowa

Gróbarczyk: jesteśmy w stanie w bardzo szybkim czasie odtworzyć biomasę na Odrze

Potrzebna jest specustawa, ponieważ trzeba działać szybko, a wszystkie procesy inwestycyjne, które się mają odbyć, muszą być na tyle usprawnione, żeby nie zabierały dużo czasu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia w audycji "W otwarte karty" Marek Gróbarczyk o rewitalizacji Odry.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Gróbarczyk ministerstwo infrastruktury Odra Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Konserwatyzm ma szansę przyciągnąć młodych? Fogiel: to światopogląd zdrowego rozsądku

- Konserwatyzm jest dzisiaj bardzo obiecującym podejściem dla wielu młodych ludzi, którzy widzą pewne absurdy idei lewicowych, które doszły już do ściany albo zjadają własny ogon - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Radosław Fogiel. W jego opinii konserwatyzm to "światopogląd zdrowego rozsądku".
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA Radosław Fogiel polityka Prawo i Sprawiedliwość konserwatyzm Unia Europejska