X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
małopolskie

Pioruny i hasła proaborcyjne. Kolejne dewastacje kościołów w Krakowie

Nieznani sprawcy zniszczyli budynki bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie - informuje portal pch24.pl. Na murach "Skałki" pojawiły się znaki charakterystyczne dla uczestników strajków odbywających się po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie aborcji eugenicznej. Trybunał uznał, że jest ona niezgodna z polską konstytucją.
Zobacz więcej na temat:  Kościół aborcja strajk kobiet POLSKA społeczeństwo Kraków Kościół katolicki regiony małopolskie

Trudne warunki turystyczne w Tatrach. TOPR: należy unikać wyższych partii gór

Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed trudnymi warunkami turystycznymi w Tatrach. Na szlakach zalega kilkucentymetrowa warstwa śniegu, a w wielu partiach gór występują oblodzenia. Często pokrywa śniegu jest zbyt cienka, by używać raków. Szlaki na odcinkach leśnych są w godzinach popołudniowych miejscami błotniste.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo góry turystyka Tatry regiony TOPR małopolskie pogoda prognoza pogody warunki narciarskie zjawiska atmosferyczne śnieg

Tauron zakończył prace przy organizacji szpitala tymczasowego w Krynicy-Zdroju

Tauron oddał do dyspozycji służb medycznych szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 w Krynicy-Zdroju. Zmodernizowany i zaopatrzony w sprzęt medyczny szpital, będzie służył mieszkańcom południowej Małopolski. To pierwsza placówka medyczna na południu kraju powstała w ramach strategii rządu zakładającej budowę szpitali tymczasowych w każdym województwie.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szpital społeczeństwo zdrowie małopolskie regiony

Tysiące turystów w Tatrach. Pracowity weekend ratowników TOPR

To był jeden z najbardziej pracowitych weekendów w tym roku dla ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W sobotę i w niedzielę w kilku akcjach udzielali pomocy 12 osobom. Słoneczna i ciepła - jak na listopad - pogoda sprawiła, że w najwyższe góry w Polsce wybrały się tysiące turystów. Nie wszyscy byli w stanie sobie poradzić w wyższych partiach Tatr, gdzie zalega cienka warstwa śniegu i lodu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tatry góry TOPR turystyka małopolskie regiony służby i bezpieczeństwo

Małopolska wspiera powrót Polaków na rodzimy rynek pracy

Polacy, wracający z emigracji do Małopolski, mogą liczyć na dodatkowe wsparcie ze strony samorządu. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie przygotował dedykowane reemigrantom programy adaptacyjne: "Nowy Start w Małopolsce" dla osób po 30. roku życia oraz "Wróć z POWERem" dla młodzieży i młodych kończących edukację i wchodzących na rynek pracy.
Zobacz więcej na temat:  praca emigracja zarobkowa emigracja małopolskie samorząd rynek pracy dotacje działalność gospodarcza szkolenia Małgorzata Frydrych

Od kilku lat znęcał się nad rodziną. 49-latek z zarzutami

49-letniemu mężczyźnie, oskarżonemu o znęcanie się nad rodziną, grozi do pięciu lat więzienia - poinformowała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka. - Śledczy, aby chronić osoby pokrzywdzone przed dalszą przemocą, zastosowali wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie służby i bezpieczeństwo Oświęcim przemoc