more_horiz
PR24 Portal
Section05

Maraton

Maraton Chopinowski. "Takie wydarzenie po raz pierwszy rozegra się w eterze"

Polskie Radio na uświetnienie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jubileusz pięciolecia istnienia Polskiego Radia Chopin organizuje Maraton Chopinowski. To wyjątkowe wydarzenie, które rozpocznie się już dziś o godz. 16.00, potrwa aż 28 godzin. - Chopin w dalszym ciągu potrzebuje bardzo czułej i serdecznej pielęgnacji - mówi Janusz Olejniczak, jeden z najwybitniejszych współczesnych chopinistów.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek Daniel Wydrych Marcin Gmys Dorota Piotrowska Fryderyk Chopin Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego Maraton

Lisowska mistrzynią Europy. "Wiedziałam, że to mój dzień"

Aleksandra Lisowska niespodziewanie została mistrzynią Europy w maratonie. Polska biegaczka w świetnym stylu wygrała rywalizację w Monachium z czasem 2:28:36. Razem z koleżankami z reprezentacji wywalczyła też brąz w drużynie. - Wiedziałam, że to będzie mój dzień - powiedziała zwyciężczyni pierwszej konkurencji ME. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka ME Monachium 2022 lekkoatletyka Maraton ME Monachium 2022

Pierwsze medale w Monachium! Polka mistrzynią Europy

Aleksandra Lisowska została w Monachium lekkoatletyczną mistrzynią Europy w maratonie. Po przebiegnięciu 42 km i 195 m Polka wyprzedziła Chorwatkę Mateę Parlov Koštro i Holenderkę Nienke Brickman. Biało-Czerwone sięgnęły również po brąz w rywalizacji drużynowej. To pierwsze medale dla Polski podczas mistrzostw Starego Kontynentu. 
Zobacz więcej na temat:  Lekkoatletyka ME Monachium 2022 ME Monachium 2022 lekkoatletyka SPORT Maraton