more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marcin Kierwiński

Radosław Fogiel o relacjach z Ukrainą: musimy się kierować przede wszystkim swoim interesem

- Stan stosunków z Ukrainą można ocenić jako nieco wyboisty i to nie polska strona do tego doprowadziła - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi Beaty Michniewicz byli również: Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta RP, Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej, Władysław Teofil Bartoszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego/Trzeciej Drogi, Bogusław Liberadzki z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Norbert Kaczmarczyk z Suwerennej Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Radosław Fogiel Andrzej Dera Marcin Kierwiński Bogusław Liberadzki Norbert Kaczmarczyk relacje polsko-ukraińskie

PR24 "Polskie bezpieczeństwo było przehandlowywane". Kierwiński o sprawie wiz

- Chodzę w kontrolach poselskich w kolejnych ministerstwach i okazuje się, że polskie resorty obecnie kompletnie nie wiedzą, kogo my przyjmujemy, a teoretycznie otwieramy rynek pracy bardzo szeroko, to 250 tys. migrantów z krajów azjatyckich i afrykańskich - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA migracja Europa Europa Zachodnia imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Marcin Kierwiński Krzysztof Świątek

"Za naszych czasów nikt nie przebierał się w zielony kubraczek". Internauci zweryfikowali słowa Kierwińskiego

- Za naszych czasów żaden z ministrów nie przebierał się w zielony kubraczek i nie udawał, że jest ważnym generałem - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł PO. Słowa te odniósł do szefa MON Mariusza Błaszczaka. Internauci szybko jednak zweryfikowali słowa polityka, wytykając mu hipokryzję. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka MON Mariusz Błaszczak Marcin Kierwiński

TYLKO U NAS Debata "Najważniejsze Wybory". Pytania uczestników

W drugiej części debaty uczestnicy wybierali kolejno rozmówców, każdy z pytanych miał minutę na odpowiedź. Poruszono kwestie, które są w centrum bieżących dyskusji politycznych. W debacie prowadzonej przez Krzysztofa Świątka i Jacka Prusinowskiego wzięli udział: Krzysztof Bosak (Konfederacja), Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Dariusz Kacprzak (wiceburmistrz Pragi Północ, Niezależni Samorządowcy), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica) i Agnieszka Buczyńska (Trzecia Droga).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Krzysztof Bosak Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Anna Maria Żukowska Konfederacja Nowa Lewica debata

Kolejna białoruska dezinformacja wymierzona w Polskę. Sellin: to próba szukania pretekstu do wzmożenia napięcia

- Będzie wiele tego typu pozornych incydentów wywołanych w celu powodowania zamieszania - wskazał w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta, komentując kłamliwe zarzuty Mińska dotyczące polskiego śmigłowca wojskowego. Gośćmi audycji byli również: Władysław Teofil Bartoszewski z Koalicji Polskiej, Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej, Marcin Kulasek z Nowej Lewicy, Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości i Michał Woś z Suwerennej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Teofil Bartoszewski Marcin Kierwiński Marcin Kulasek Jarosław Sellin Michał Woś Andrzej Zybertowicz Trójka Beata Michniewicz

Ultimatum dla Giertycha? Do środy musi zmienić poglądy

Z doniesień mediów wynika, że Roman Giertych otrzymał warunek wystartowania w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej: ma wyrazić poparcie dla liberalizacji ustawy aborcyjnej. - Musi paść jasna deklaracja, że ma być zmienione to antykobiece prawo, które wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Tu nie ma wyjątków - oznajmił sekretarz PO Marcin Kierwiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marcin Kierwiński Roman Giertych koalicja obywatelska aborcja Donald Tusk

Kierwiński kluczył ws. oświadczenia majątkowego Tuska. Tak unikał odpowiedzi na pytanie [NAGRANIE]

Gość audycji "Sygnały dnia" poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński był pytany, czy ubiegający się o funkcję premiera Polski Donald Tusk powinien złożyć oświadczenie majątkowe. Parlamentarzysta za wszelką cenę chciał uniknąć odpowiedzi. Zasugerował nawet, że oświadczenia majątkowego nie złożył premier Mateusz Morawiecki, co nie jest prawdą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Marcin Kierwiński

Kierwiński: państwa, które przyjęły uchodźców, będą zwolnione z mechanizmów relokacyjnych

- Polacy swoją heroiczną postawą wpuścili do swoich domów, do swoich serc ludzi z Ukrainy, którzy uciekali przed wojną, i nowe rozporządzenia zakładają, że te państwa, które już przyjęły uchodźców, będą zwolnione z mechanizmów relokacyjnych - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Marcin Kierwiński z Koalicji Obywatelskiej. Polityk skomentował w ten sposób kwestię paktu migracyjnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Marcin Kierwiński uchodźcy migracja polityka imigranci w Europie

"To po prostu działanie na rzecz Kremla". Olga Semeniuk o propozycji odwołania ministra Błaszczaka

- Zajmowanie się odwoływaniem bardzo ważnego ministra z punktu widzenia politycznego, krajowego i międzynarodowego w kontekście wojny na Ukrainie, to po prostu działanie na rzecz Kremla - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk-Patkowska (PiS). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Ireneusz Raś (Koalicja Polska), Michał Woś (Suwerenna Polska), Adrian Zandberg (Razem) oraz Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Rosja Bydgoszcz Beata Michniewicz wojsko bezpieczeństwo wojna na Ukrainie Marcin Kierwiński koalicja obywatelska Ireneusz Raś PiS Olga Semeniuk Michał Woś Adrian Zandberg lewica Andrzej Zybertowicz

Tomasz Lenz trafi na listy KO? Chciał zawieszać świadczenia społeczne. Jeszcze niedawno siedział tuż za Tuskiem

W programie "Tłit" serwisu "Wirtualna Polska" sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński zapewnił, że poseł Tomasz Lenz, który w zeszłym roku sugerował "zawieszenie" 13. i 14. emerytury, nie znajdzie się na listach partii w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Jednocześnie na początku kwietnia, podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PO w Toruniu, Lenz zasiadał na honorowym miejscu, tuż za mównicą, z której przemawiał Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Lenz Donald Tusk Platforma Obywatelska 500+ emerytura wybory Marcin Kierwiński POLSKA polityka