more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marcin Przydacz

"To nie przypadek, że Tusk i Scholz mówią tym samym językiem ws. migracji". Przydacz o granicy polsko-niemieckiej

- Możliwe wprowadzenie przez Niemcy kontroli na granicy z Polską to element zaburzenia pewnej dyskusji politycznej w Polsce. To nie przypadek, że szef PO Donald Tusk i kanclerz Niemiec Olaf Scholz mówią tym samym językiem ws. migracji - mówił w Polsat News szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy granica POLSKA Czechy Marcin Przydacz kryzys migracyjny Olaf Scholz Donald Tusk

Przydacz o wystąpieniu Zełenskiego w ONZ: w jego otoczeniu są osoby, które źle mu podpowiadają

- Wystąpienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ zostało krytycznie odebrane w Polsce i innych krajach. W otoczeniu prezydenta są osoby, które mu źle podpowiadają - mówił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Marcin Przydacz Wołodymyr Zełenski Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 relacje polsko-ukraińskie

"To Ukrainie powinno zależeć na wsparciu, ale nic na siłę". Przydacz o słowach Zełenskiego w ONZ

Wypowiedź prezydenta Ukrainy w ONZ to "nieakceptowalna, niesprawiedliwa ocena ze strony ukraińskiej i zachowanie, które jest trudne do zrozumienia" - ocenił szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz. - To Ukrainie powinno zależeć na tym, by Polska ją wspierała, jeśli nie, to nic na siłę - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz relacje polsko-ukraińskie Ukraina wojna na Ukrainie polityka

"Ukraina odpycha ręce, które świadczą im pomoc". Przydacz odpowiada Zełenskiemu

- Słowa prezydenta Zełenskiego sugerujące, że Polska swoją postawą ws. ukraińskiego zboża działa na korzyść Rosji, są niesprawiedliwe i nieakceptowalne. Ukraina odpycha ręce, które świadczą im pomoc - powiedział w Nowym Jorku szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Marcin Przydacz prezydent Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski Nowy Jork ONZ Europa

"Ukraina odpycha ręce, które jej pomagają". Marcin Przydacz komentuje słowa Wołodymyra Zełenskiego

Słowa prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego są zdumiewające, ale i niesprawiedliwe jednocześnie. Ukraińska władza odpycha ręce, które jej pomagają - powiedział w środę na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie Marcin Przydacz zboże żywność embargo Unia Europejska Wołodymyr Zełenski

Zełenski mówi o "thrillerze ze zbożem". Przydacz: słowa zdumiewające, ale i niesprawiedliwie

- Mogę tylko powiedzieć, że to są słowa zdumiewające, ale i niesprawiedliwie. W moim przekonaniu ukraińska władza odpycha ręce, które jej pomagają - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP Marcin Przydacz o wypowiedzi Wołodymyra Zełenskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Jankowski Marcin Przydacz Wołodymyr Zełenski zboże embargo polityka polska pomoc

"Sukcesem Trójmorza jest zmiana mentalności regionu i wiara we własne możliwości". Przydacz po szczycie w Bukareszcie

- Trójmorze to budowanie siły regionu - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz. W czwartek w Bukareszcie zakończył się kolejny szczyt inicjatywy wraz z towarzyszącym mu forum biznesu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Przydacz Europa Europa Środkowa Europa Środkowo-Wschodnia Trójmorze Katarzyna Gójska

Zbliża się szczyt Trójmorza. Przydacz: spodziewane jest dołączenie Grecji, a Mołdawia ma otrzymać specjalny status

W środę w Bukareszcie rozpocznie się szczyt Inicjatywy Trójmorza; spodziewane jest dołączenie do formatu trzynastego członka, Grecji. Jak zapowiedział prezydencki minister Marcin Przydacz, podczas spotkania polski prezydent Andrzej Duda będzie mówił m.in. o konieczności rozwoju infrastruktury tranzytowej.
Zobacz więcej na temat:  Europa Europa Wschodnia Ukraina Rosja wojna 2023 Trójmorze Europa Środkowo-Wschodnia Słowenia Unia Europejska infrastruktura Grecja Mołdawia Rumunia Andrzej Duda Marcin Przydacz

Broń nuklearna na Białorusi. Przydacz: Rosja swoją decyzją złamała wiele postanowień międzynarodowych

- Rosja swoja decyzją złamała wiele postanowień międzynarodowych, które podpisywała - w ten sposób szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz skomentował informację o rozmieszczeniu rosyjskich głowic jądrowych na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz broń jądrowa broń atomowa broń nuklearna wschodnia flanka NATO NATO bezpieczeństwo Białoruś Rosja Europa ŚWIAT

PR24 Rocznica wybuchu II wojny światowej. Marcin Przydacz: Polacy nadal nie doczekali się zadośćuczynienia

- Ze strony Niemiec oczywiście padają przeprosiny. Natomiast jeśli chodzi o konkretne działania w zakresie zadośćuczynienia, póki co ani wielunianie, ani wielu innych Polaków takiego bezpośredniego zadośćuczynienia i innych działań reparacyjnych się nie doczekało - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Przydacz, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Przydacz Adrian Klarenbach POLSKA polityka dyplomacja reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy Wieluń

Marcin Przydacz: oczekujemy większej otwartości ze strony ukraińskiej na nasze wnioski ekshumacyjne

- Naszym oczekiwaniem jest większa otwartość ze strony ukraińskiej na nasze wnioski ekshumacyjne. Dla nas jest to powinność nie tylko polityczna i historyczna, ale i moralna, aby swoich współrodaków odszukać i ponownie pochować z szacunkiem - mówił szef BPM Marcin Przydacz w Poranku Rozgłośni Katolickich.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina ekshumacja prezydent Marcin Przydacz Wołodymyr Zełenski Andrzej Duda

Przydacz: oczekujemy większej otwartości ze strony ukraińskiej na nasze wnioski ekshumacyjne

- Naszym oczekiwaniem jest większa otwartość ze strony ukraińskiej na nasze wnioski ekshumacyjne. Dla nas jest to powinność nie tylko polityczna i historyczna, ale i moralna, aby swoich współrodaków odszukać i ponownie pochować z szacunkiem - mówił szef BPM Marcin Przydacz w Poranku Rozgłośni Katolickich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina ekshumacja prezydent Marcin Przydacz Wołodymyr Zełenski Andrzej Duda

Marcin Przydacz: kremlowscy stratedzy cały czas myślą, jak destabilizować sytuację w Polsce

Jestem przekonany, że kremlowscy stratedzy cały czas myślą, jak destabilizować sytuację w Polsce, jak również w innych krajach; zagrożeń będzie coraz więcej - także w ramach emocji wokół nadchodzących wyborów - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz w TVP1.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz zakażenia pasożytami kolej Rosja wojna hybrydowa

Prezydent uczestniczy w posiedzeniu Platformy Krymskiej. Omówi kwestie wartości prawa międzynarodowego

Prezydent Andrzej Duda uczestniczy w środę w posiedzeniu Platformy Krymskiej; w wystąpieniu podkreśli kwestie wartości prawa międzynarodowego, którego przestrzeganie gwarantuje pokój - powiedział szef BPM Marcin Przydacz. Uczestnikami szczytu są także m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron i sekretarz stanu USA Antony Blinken.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Marcin Przydacz Krym wojna na Ukrainie wojna 2023

Marcin Przydacz: musimy uważać na Rosję i Białoruś w czasie kampanii wyborczej

Musimy być uważni, zwłaszcza w kontekście kampanii wyborczej. Na pewno Rosja i Białoruś przyglądają się temu i będą chciały oddziaływać negatywnie na nasze poczucie bezpieczeństwa - powiedział we wtorek w Radiu Zet szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz wybory parlamentarne Rosja Białoruś Grupa Wagnera zagrożenia bezpieczeństwo wojna hybrydowa