more_horiz
PR24 Portal
Section05

Marek Ast

Reforma Sądu Najwyższego. Ast: jeśli opozycja dotrzyma słowa, ustawa przejdzie

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym, która ma pozwolić na odblokowanie środków z KPO. Poseł PiS Marek Ast stwierdził, że "jeśli opozycja będzie nadal podtrzymywać swoją deklarację" w sprawie głosowania nad tą ustawą, "to jest nadzieja, że projekt przejdzie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo polityka reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Marek Ast opozycja Sejm

Projekt zmian w ustawie o SN. Marek Ast: zastrzeżenia prezydenta będziemy traktować z pełną powagą

W Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, której celem jest odblokowanie polskiego KPO. Prezydent Andrzej Duda powiedział jednak, że nie pozwoli na akty prawne podważające nominacje sędziowskie. - To na ile te przepisy mogą ewentualnie naruszać konstytucję, będziemy badać w trakcie prac w komisji sejmowej i zastrzeżenia prezydenta będziemy traktować z pełną powagą - skomentował w Programie 1 Polskiego Radia Marek Ast z PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek POLSKA polityka Marek Ast Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Andrzej Duda Krajowy Plan Odbudowy

Wniosek o odwołanie marszałek woj. lubuskiego. Ast: jest uzasadniony, pojawiły się kolejne argumenty

- Wniosek radnych PiS o odwołanie Elżbiety Polak (PO) z funkcji marszałka województwa lubuskiego, mimo że został złożony w lipcu jest uzasadniony - stwierdził w Zielonej Górze Marek Ast (PiS). Przekazał również, że obecnie doszły dodatkowe argumenty za jego przyjęciem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Ast polityka samorząd Platforma Obywatelska molestowanie seksualne mobbing

Marek Ast: gdyby rządziła koalicja PO-PSL pewnie mielibyśmy wiek emerytalny do 67 lat, a pieniędzy by nie było

- Nam, rządowi, chodzi dziś o to, by pomoc trafiała do Polaków jak najszybciej, tak było w czasie koronawirusa i tak jest obecnie w czasie inflacji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast z PiS. Gościem audycji był też Jan Filip Libicki, senator KP-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd Mateusza Morawieckiego Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe GOSPODARKA wiek emerytalny w Polsce emerytura Marek Ast polityka

Decyzja ministrów finansów państw UE ws. KPO. Ast: nie ma powodu, by dalej blokować projekt

- Ministrowie finansów krajów Unii Europejskiej zaakceptują KPO, mamy też rekomendację ambasadorów państw członkowskich dla tego projektu i po spełnieniu przez Polskę wszystkich warunków nie ma powodu, aby dalej blokować Krajowy Plan Odbudowy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Ast. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Ast Adrian Klarenbach POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska fundusze unijne fundusze europejskie

Projekt zmian w SN. Marek Ast: mamy większość wymaganą do uchwalenia tej ustawy

– Jak ktoś ma wątpliwości, to będzie miał okazję sprawdzić, czy wyrok w jego sprawie zapadł z dopełnieniem standardów niezależności sędziego. Zostały również wprowadzone przepisy mocno doprecyzowujące test niezawisłości sędziów – oświadczył w Programie 3 Polskiego Radia Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Marek Ast PiS Beata Michniewicz sąd sądownictwo Sąd Najwyższy

Zmiany w Sądzie Najwyższym. Marek Ast o szczegółach projektu ustawy

- Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będzie drugie czytanie ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej. Projekt, który przedłożył pan prezydent, w sumie z niedużymi zmianami, trafia w tej chwili właśnie do drugiego czytania. Mam nadzieję, że w trakcie posiedzenia uda się zakończyć pracę nad tymi przepisami - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Ast, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Marek Ast sądownictwo